Zagrajmy w...
Audacity - synchronizacja dzwieku - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Audacity - synchronizacja dzwieku (/showthread.php?tid=530)



Audacity - synchronizacja dzwieku - szakal666 - 10-08-2011 22:25

j/w jak synchronizowac dzwiek mojego glosu z filmem.Wiem ze trzeba wyciac fragment mojego glosu , ale co wy np robicie.Macie jakies triki ?Np przed mowieniem mowicie start czy co ?


RE: Audacity - synchronizacja dzwieku - MugoX - 10-08-2011 22:46

Jak nagrywasz czymś podobnym do Camtasia Recorder (nagrywa pulpit) to możesz zrobić tak: klikasz nagrywaj w recorderze, po rozpoczęciu naciskasz nagrywaj w Audacity i sprawa z synchronizacją jest prosta. Okno Audacity ustawiasz tylko tak żeby nagrał się moment kliknięcia "record". Jeżeli zaś nie możesz sobie pozwolić na to, to mówisz w odpowiednim momencie start i na tej podstawie synchronizujesz. Raczej nic o wiele ambitniejszego nie wymyślisz


RE: Audacity - synchronizacja dzwieku - appareil - 10-08-2011 23:00

Record w audacity > "aaaaa!" do mikrofonu > przestajesz dokładnie, gdy uruchamiasz nagrywanie gry czy czegoś tam.
Tak samo na końcu i nie ma bata, żeby był desynch.


RE: Audacity - synchronizacja dzwieku - Kern3l - 10-08-2011 23:08

@up - czasem to nie wystarcza, szczególnie że może minąć sekunda-dwie nim fraps zacznie naprawdę nagrywać. W tym filmiku na samym początku jest sposób, w jaki ja robię klaps synchronizacyjny: http://www.youtube.com/watch?v=61Q04sYIcNc - ważne, by robić jednocześnie coś na ekranie i coś mówić.

Dodatkowo, w niektórych grach (np. DK2) gdy wczytuje się nowy etap, ekran skacze pomiędzy rozdzielczościami - w tym czasie nie nagrywa obrazu, a nagrywa dźwięk. Dlatego w każdej misji trzeba robić jakiś klaps. Np. poruszając myszą gdy pierwszy raz się odzywasz (gdy mysz już widać).

Poza tym jeśli mikrofon łapie naciskanie klawiszy, to możesz do tego dopasować.


RE: Audacity - synchronizacja dzwieku - appareil - 11-08-2011 01:39

Quote:ważne, by robić jednocześnie coś na ekranie i coś mówić
Z własnych doświadczeń wiem, że opóźnienie pomiędzy wciśnięciem klawisza, a wykonaniem akcji jest większe niż pomiędzy rozpoczęciem nagrywania, a zakończeniem. Zresztą, klaps jest wtedy też na koniec, więc wszystko da się wyregulować.