Zagrajmy w...
Skype a fraps - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Skype a fraps (/showthread.php?tid=652)

Pages: 1 2


Skype a fraps - TheEurola - 09-09-2011 14:27

Witam.
Mam problem z frapsem. Nie nagrywa on głosu mojego kolegi ze skypa. Nie mam pojęcia co zaznaczyć w opcjach frapsa. Może ktoś z Was miał też ten problem i powie mi jak go rozwiązać?
Dodam, że mam frapsa 3.4.6.
Chyba, że może innym komunikatorem głosowym można nagrać ten film?
Pozdrawiam :D


RE: Skype a fraps - THEREKIN3 - 09-09-2011 14:52

A jaki windows 7 xp czy może Vista? I jeszcze jakiś screen z ustawieniami frapsa by się przydał :)


RE: Skype a fraps - TheEurola - 09-09-2011 15:32

Mam Windowsa 7 64-bit.

Więc screeny z ustawień frapsa:
[attachment=66]
[attachment=67]

Czytałam, że trzeba mieć włączony Miks stereo, aby nagrywać dźwięki z Windowsa. Jednak, gdy go włączam pisze pod jego ikonką, że jest niedostępny. Screen:
[attachment=68]


RE: Skype a fraps - appareil - 09-09-2011 15:54

Są programy do nagrywania ze skype, m.in. świetny mo3 skype recorder, który pozwala nawet nagrywać ciebie na jeden kanał, a rozmówców na drugi. Powinny się sprawdzić w takiej sytuacji. Chyba, że koniecznie chcesz mieć komentarz nagrany z głosem z gry. W takim wypadku sugeruję darować sobie taką metodę i nagrywać komentarz osobno.


RE: Skype a fraps - TheEurola - 09-09-2011 16:04

(09-09-2011 15:54 )apparatus Wrote:  Chyba, że koniecznie chcesz mieć komentarz nagrany z głosem z gry. W takim wypadku sugeruję darować sobie taką metodę i nagrywać komentarz osobno.

Ale czy jest sposób, aby nagrywać wszystko razem? I dlaczego mam to sobie darować?


RE: Skype a fraps - Sakulos - 09-09-2011 21:15

Bo nie mozesz edytować tych dzwiekow osobno i np. jak nagrasz za głośno gre w porównaniu z twoim głosem to nie masz mozliwosci poprawienia tego. Wydaje mi się ze o to mu chodzi


RE: Skype a fraps - Kern3l - 10-09-2011 23:39

(09-09-2011 15:32 )TheEurola Wrote:  Czytałam, że trzeba mieć włączony Miks stereo, aby nagrywać dźwięki z Windowsa. Jednak, gdy go włączam pisze pod jego ikonką, że jest niedostępny.

Tak, miks stereo powinien wszystkie wejścia sklejać (inna rzecz - jaka jest tego jakość...). Zobacz, czy nie masz gdzieś go wyłączonego, a może nowe sterowniki trzeba? Zajrzyj zarówno do [Właściwości] widocznych na screenie, jak i do [Komputer]-(PPM)->[Właściwości]->[Menedżer urządzeń] - tu zobacz, czy pojawiają się nieznane sprzęty.

(09-09-2011 21:15 )Sakulos Wrote:  Bo nie mozesz edytować tych dzwiekow osobno i np. jak nagrasz za głośno gre w porównaniu z twoim głosem to nie masz mozliwosci poprawienia tego. Wydaje mi się ze o to mu chodzi

Przynajmniej o to. Przy delikatnie większym nakładzie pracy możesz osiągnąć o wiele lepszą jakość, ponieważ posiadanie oddzielnych ścieżek otwiera setki możliwości.


RE: Skype a fraps - TheEurola - 11-09-2011 10:16

Do wszystkiego sterowniki mam najnowsze. Nie wiem co jest z tym miksem. Może coś mu nie odpowiada w tym headsecie?
Kiedy włączam zintegrowany system mikrofonowy, który był od razu dostępny miks działa. Trzeba będzie zmienić mikrofon chyba ;)


RE: Skype a fraps - Kern3l - 11-09-2011 12:53

(11-09-2011 10:16 )TheEurola Wrote:  Kiedy włączam zintegrowany system mikrofonowy, który był od razu dostępny miks działa. Trzeba będzie zmienić mikrofon chyba ;)

Chodzi Ci o zintegrowaną kartę dźwiękową? Możesz zostawić włączoną, a w "Urządzenia do odtwarzania" zaznaczyć tą właściwą kartę dźwiękową jako domyślną - problem z głowy ;]


RE: Skype a fraps - TheEurola - 11-09-2011 17:49

Problem w tym, że mam notebooka. A kiedy mówiłam o "zintegrowanym systemie mikrofonowym" mówiłam o wbudowanej kamerze i mikrofonie.