Zagrajmy w...
Buczenie mikrofonu a laptopowy zasilacz - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Buczenie mikrofonu a laptopowy zasilacz (/showthread.php?tid=717)



Buczenie mikrofonu a laptopowy zasilacz - adimus11 - 28-09-2011 17:26

Witam otóż kiedy nagrywam swój mikrofon podczas podłączonego zasilacza do laptopa to jest buczenie jednak kiedy nagrywam z odłączonym zasilaczem dźwięk jest czysty. Jakieś rady co zrobić lub czego może to być wina ?


RE: Buczenie mikrofonu a laptopowy zasilacz - vlodek2532 - 28-09-2011 17:31

Podłącz lapka do gniazdka z uziemieniem. Taki bolec wystający z gniazdka


RE: Buczenie mikrofonu a laptopowy zasilacz - adimus11 - 28-09-2011 20:31

Niestety rezultaty nie są najlepsze :( Czy kupienie dźwiękówki z allegro za 15zł te pseudo 7.1 pomoże czy lepiej kupić SB Play lub XI-FI GO ?


RE: Buczenie mikrofonu a laptopowy zasilacz - MugoX - 28-09-2011 20:41

A zasilacz jest oryginalny? Na pewno został podłączony do uziemienia?

Możesz próbować nagrywać na odłączonym laptopie. Baterii powinno Ci starczyć na nagranie jednego lub dwóch odcinków "Zagrajmy w"


RE: Buczenie mikrofonu a laptopowy zasilacz - adimus11 - 28-09-2011 21:36

Tak zasilacz oryginalny, nie jest to przypadkiem wina karty dźwiękowej Conexant CX20671 Smartaudio HD ?


RE: Buczenie mikrofonu a laptopowy zasilacz - punio7 - 28-09-2011 21:36

Sam mam taki sam problem. Korzystam z karty USB ale neistety ona nic nie zmienia, natomiast podłączenie zasilacza do gniazda z uziemieniem znacznie zmniejsza głośność bzyczenia. Nie usuwa go całkowicie ale to co zostaje łatwo się usuwa w Camtasii/Audacity (przykład były obecne szumy ale usunąłem je standardowym filtrem Camtasii)


RE: Buczenie mikrofonu a laptopowy zasilacz - MugoX - 28-09-2011 22:02

Ja z kolei mam kartę Conexant CX20671 Smartaudio HD i u mnie nagrywa się bez słyszalnych szumów