Zagrajmy w...
Adobe Audition - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Adobe Audition (/showthread.php?tid=878)

Pages: 1 2


Adobe Audition - adimus11 - 20-11-2011 15:17

Witam dziś zacząłem korzystać z AA i jestem pod ogromnym wrażeniem gdyż nagrywany dźwięk jest świetny. I mam pytanko czy jako jedną ścieżkę można wkręcić głos nagrywany ze skype w sensie nagrywać głos i skype w tym samym czasie ?


RE: Adobe Audition - Kern3l - 22-11-2011 05:30

(20-11-2011 15:17 )adimus11 Wrote:  Witam dziś zacząłem korzystać z AA i jestem pod ogromnym wrażeniem gdyż nagrywany dźwięk jest świetny.
Nie nagrywaj dźwięku przez AA, tylko przez coś, co nie zabiera tyle procka, np. Audacity. Jakość identyczna jeśli wyeksportujesz do .wav. AA jest świetny do przerabiania dźwięku, do nagrywania komentarza podczas grania nie bardzo.

(20-11-2011 15:17 )adimus11 Wrote:  I mam pytanko czy jako jedną ścieżkę można wkręcić głos nagrywany ze skype w sensie nagrywać głos i skype w tym samym czasie ?

Nie da się nagrywać przez Audition w taki sposób. Sugerowane rozwiązanie znajduje się w FAQ.


Aha, pamiętaj, że jeśli masz Skype ustawione na tą samą kartę dźwiękową co grę, to Fraps będzie łapał Twoich rozmówców.


RE: Adobe Audition - appareil - 22-11-2011 16:01

Quote:Nie da się nagrywać przez Audition w taki sposób. Sugerowane rozwiązanie znajduje się w FAQ.
Ktoś tu nie umie multi track session. Albo ma Realteka.


RE: Adobe Audition - Kern3l - 22-11-2011 18:59

(22-11-2011 16:01 )apparatus Wrote:  
Quote:Nie da się nagrywać przez Audition w taki sposób. Sugerowane rozwiązanie znajduje się w FAQ.
Ktoś tu nie umie multi track session. Albo ma Realteka.

Ktoś tu nie umie konstruktywnie się wypowiadać ;]


RE: Adobe Audition - appareil - 22-11-2011 21:12

Quote:Ktoś tu nie umie konstruktywnie się wypowiadać ;]
Kontynuując szopkę: ktoś tu używa losowych słów, które fajnie brzmią. Mówisz błędnie (co przy jednoczesnym reklamowaniu własnych metod i poradników wygląda śmiesznie, bo pokazuje jak na dłoni, że wypowiadasz się na tematy, o których nie masz pojęcia), a ja wyciągam z tego prosty wniosek, że nie znasz funkcji programu na temat którego się wypowiadasz. Jeśli nie wiesz, o co mi chodzi zawsze możesz google it i voila. Ale ty dobrze wiesz, o co mi chodzi, co widać przez ton twojej wypowiedzi.


RE: Adobe Audition - Kern3l - 22-11-2011 23:57

Apparatus, chodziło mi dokładnie o to, że zamiast napisać jak nagrywać, to Ty tylko piszesz:

(22-11-2011 16:01 )apparatus Wrote:  Ktoś tu nie umie multi track session. Albo ma Realteka.

To jest wypowiedź z brakiem jakiejkolwiek konstruktywnej treści - nie pokazujesz jak to zrobić, mówisz tylko, że nie wiem(y) czegoś, nie wskazując dokładnie o co chodzi. Wskazanie multitracku to o wiele za mało, gdyż jak ustawić jako źródło Skype, jednocześnie unikając nagrywania przez Audition gry i przez Frapsa Skype? Otóż da się - trzeba tylko mieć co najmniej 2 karty dźwiękowe, a przy takiej konfiguracji trzeba mieć mikser/etc. by w słuchawkach słyszeć 2 źródła jednocześnie. W rezultacie dostajemy metodę z FAQ, tyle że zamiast wygodnego MP3 Skype Recorder używamy AA. Jakość z pewnością będzie lepsza, lecz o wiele gorsza niż sugerowane przeze mnie na końcu porady wmiksowanie tracków przesłanych przez rozmówców.

Jeśli masz lepszą metodę (lub jestem w błędzie), to po prostu nam napisz jak to się dokładnie robi, zamiast pisać:
(22-11-2011 16:01 )apparatus Wrote:  Ktoś tu nie umie multi track session. Albo ma Realteka.



RE: Adobe Audition - appareil - 23-11-2011 03:06

Znaczy, że konstruktywizm = tutorial? Dobrze wiedzieć, że w czasie ostatniej nocy dokonano rewizji znanych ludzkości pojęć. Wypowiedź pokazuje, że mówisz błędnie. To, że nie pokazuje z dokładnością do akapitu i linijki dlaczego, a tylko daję ogólne pojęcie o tym, dlaczego tak jest, nie sprawia, że nie jest konstruktywna (co znaczy dla ciebie w ogóle słowo "konstruktywizm"?).
Następnie, sprytnie zaczynasz odwracać sytuację, przez dodanie nowych elementów, które sprawiają, że faktycznie, używanie skype recordera jest wygodniejsze (swoją drogą, posługując się twoją logiką, musiałbym uznać wypowiedź odsyłającą do twojego FAQ za niekonstruktywną, bo mówisz, żeby coś zrobić i nie wskazujesz dokładnie o co chodzi).
Also, posty na forum i tak nie muszą być konstruktywne, więc nawet gdybyś miał rację - no point.
Nagrywanie głosu i skype w tym samym czasie za pomocą Audition =/= nagrywanie głosu i skype w tym samym czasie za pomocą Audition, jednocześnie unikając nagrywania przez Audition gry i przez Frapsa Skype.


RE: Adobe Audition - Kern3l - 23-11-2011 03:55

Nie rozumiem, czemu cały czas musisz mnie atakować, zamiast po prostu wskazać właściwą drogę 0.o

Co do Twojego czepiania się słownictwa - konstruktywizm to nurt w różnych dziedzinach nauki i ma mało wspólnego z "konstruktywną krytyką", czy "konstruktywną wypowiedzią". W moim rozumieniu tych słów, konstruktywne = pozwalające coś budować - inaczej: pomagające. Jeśli zrozumiałem źle - chętnie wysłucham prawdziwego znaczenia.

"Odwracam sytuację" - wybacz, że nie odpowiadam atakiem na atak - nie zamierzam staczać z Tobą bitew słownych. Za to doceniłbym, gdybyś powiedział jaka jest ta Twoja metoda, by nagrywać swój głos oraz głos Skype'a w AA, jednocześnie nagrywając Frapsem tylko grę oraz słysząc w słuchawkach zarówno grę i rozmowę.


RE: Adobe Audition - appareil - 23-11-2011 16:11

Quote:wybacz, że nie odpowiadam atakiem na atak - nie zamierzam staczać z Tobą bitew słownych
Co ma rzekomy brak bitew słownych do dyskretnego zmieniania sensu własnych poprzednich wypowiedzi? Ach tak, to kolejna zagrywka próbująca pokazać drugą stronę w złym świetle, jako agresywną i atakującą.
Wytknąłem ci błąd, bo stwierdziłeś, że za pomocą audition nie da się nagrywać własnego głosu i skype jednocześnie. Da się, od tego jest multi track session. Odpowiedziałeś na to zarzuceniem mi braku konstruktywizmu, nie mając przy tym na myśli zwykle rozumianego sensu tego słowa (czyli wnoszącego coś do dyskusji; tu wytykam błąd w czyjejś wypowiedzi ku przestrodze innych, jednocześnie mówiąc z jaką funkcją audition nie jesteś zaznajomiony - przynajmniej tyle można było wywnioskować z twojej wypowiedzi), o czym nie raczyłeś wspomnieć. Później zmodyfikowałeś treść swojej wypowiedzi na nagrywanie mowy i skype w audition, bez nagrywania dźwięków z gry i jednoczesne słyszenie wszystkiego w słuchawkach. So, nie odpowiem na twoje pytanie, bo nigdzie nie powiedziałem, że taką metodę znam.


RE: Adobe Audition - Kern3l - 23-11-2011 18:26

(23-11-2011 16:11 )apparatus Wrote:  Później zmodyfikowałeś treść swojej wypowiedzi na nagrywanie mowy i skype w audition, bez nagrywania dźwięków z gry i jednoczesne słyszenie wszystkiego w słuchawkach. So, nie odpowiem na twoje pytanie, bo nigdzie nie powiedziałem, że taką metodę znam.

Przecież o to chodziło od samego początku, przynajmniej tak to zrozumiałem (jest to strona o Zagrajmy, a ten dział nie jest w Hydeparku). Jeśli autorowi chodziło o nagrywanie bez grania - tak jak mówisz, da się. Mogłeś po prostu napisać: "jeśli chcesz nagrywać tylko rozmowę, bez grania, to możesz przy multitracku zaznaczyć 2 różne źródła, tak jak pokazano np. tutaj". Byłoby to o wieeeele pomocniejsze i obyłoby się bez zbędnego atakowania.