Zagrajmy w...
Problem z nagrywaniem dźwięku. - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Problem z nagrywaniem dźwięku. (/showthread.php?tid=894)

Pages: 1 2


Problem z nagrywaniem dźwięku. - Furren - 29-11-2011 16:32

Cześć !
Zacznę od tego że jestem nowy na waszym forum i planuje rozpocząć "karierę" let's player'a. Niestety pewien problem mi w tym przeszkadza.Postaram się go dość dobrze wyjaśnić.Dodam jeszcze że mam Windows xp.

Dobra,przechodząc co rzeczy mam mały problem z programem Audacity. Mianowicie kiedy nagrywam samą narracje np.kiedy komentuje jakąś rzecz ,dźwięk jest świetny i wszystko ładnie i czysto się nagrywa,ale kiedy chcę nagrać jakiś materiał przy użyciu Frapsa ,Audacity z chwilą gdy wciskam przycisk od nagrywania we Frapsie ,wycisza mój głos. Linia czasu w ogóle nie rejestruje żadnych dźwięków. Po prostu jak bym w tym czasie przestał mówić.
Frapsa mam ustawionego na nagrywanie dźwięków z gry ,a Audacity używam do nagrywania narracji.Szukałem przez dość długi czas w google ,ale niestety niczego takiego nie znalazłem.
Proszę w miarę możliwości o szybką pomoc lub podesłanie jakiegoś link'a opisującego mój problem.
Pozdrawiam
Furren


RE: Problem z nagrywaniem dźwięku. - HBO99 - 29-11-2011 16:57

Niestety nie da się tak na WinXP (sam mam)
Używasz albo Audacity albo frapsa do nagrywania jednocześnie i dźwięków z mikrofonu i z gry.
A na to sposób jest prosty jeśli ma się kartę dźwiękową Realtek HD . Jak masz to po prostu wchodzisz do regulacji głośnosci ten mały szary głośniczek albo głośniczek pomarańczowy dla aplikacji Realtek i wchodzisz w mikser i wyłączasz opcję wycisz od Stereo miks i to tyle. Teraz możesz albo Frapsem albo Audacity nagrywać dźwięk (niestety oby dwa naraz i mikro i grę)
a drugim sposobem jest wyposażenie się w Win7


RE: Problem z nagrywaniem dźwięku. - Furren - 29-11-2011 17:10

Aha,cóż trochę smutna wiadomość.Możesz mi dokładniej to wytłumaczyć jak nagrywać dźwięk z gry i mikrofonu Frapsem?Co zaznaczyć we Frapsie,i dokładniej te ustawienia. Wybacz ,ale jestem póki co zielony w tych sprawach. Pamiętam że kiedyś już próbowałem się tym bawić ,ale nic mi nie wyszło.
Podeśle Ci kilka screenów moich ustawień audio.Bo u mnie wygląda trochę innaczej(a może i nie ,ale nie skumałem ;3)

#1 http://imageshack.us/photo/my-images/803/screen1on.jpg/
#2 http://imageshack.us/photo/my-images/403/screen2bt.jpg/

Dzięki z góry za pomoc.
Liczę na odpowiedź :)


RE: Problem z nagrywaniem dźwięku. - punio7 - 29-11-2011 19:31

[Image: 91811363.jpg]

[Image: 95931340.jpg]


Przy takich ustawieniach Fraps nagrywa jednocześnie dźwięki z gry i mikrofon.


RE: Problem z nagrywaniem dźwięku. - Furren - 29-11-2011 19:43

Niestety nic to nie daje. Jeżeli w mikserze nie zaznaczę Głośność mikrofonu nie słychać mojego głosu.Słychać tylko efekty z gry. Widać nie jest mi dane nagrywanie. Mimo wszystko dzięki za wszelką pomoc i pozdrawiam :)


RE: Problem z nagrywaniem dźwięku. - nehiro250 - 29-11-2011 19:48

Nie możesz się poddawać ja przez cały dzień siedziałem na yt aż w końcu znalazłem odpowiedni mi poradnik ja mam Realtek AC97 czyli bardzo rzadki i był problem bo inny sterownik itp ale się udało poszukaj na yt poradników i w końcu znajdziesz odpowiedni pozdrawiam;]


RE: Problem z nagrywaniem dźwięku. - HBO99 - 29-11-2011 19:54

ale nie możliwe jak ustawisz we frapsie detect best audio input to będzie szło ze stereo miksa i wtedy musi ciebie nagrywać wraz z grą


RE: Problem z nagrywaniem dźwięku. - Furren - 29-11-2011 20:03

Niby jak mam zaznaczoną tą opcje to pisze miks stereo ,ale nagrywa się tylko dźwięk z gry. Bardzo dziwna sprawa.


RE: Problem z nagrywaniem dźwięku. - vlodek2532 - 29-11-2011 20:08

(29-11-2011 19:48 )nehiro250 Wrote:  ja mam Realtek AC97 czyli bardzo rzadki

WTF?


RE: Problem z nagrywaniem dźwięku. - nehiro250 - 29-11-2011 21:31

(29-11-2011 20:08 )vlodek2532 Wrote:  
(29-11-2011 19:48 )nehiro250 Wrote:  ja mam Realtek AC97 czyli bardzo rzadki

WTF?

co WTF rzadko jest teraz już w kompach