Zagrajmy w...
Problem z XP? - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Problem z XP? (/showthread.php?tid=923)



Problem z XP? - Wan1Mas - 09-12-2011 21:52

Witam, otóż mam następujący problem, jakoże postanowiłem odkurzyć starą blachę i dobić ją (LoL ftw) pytanie, dlaczego dźwiękowa nie działa? Odpowiedzi na tę pytanie szukałem już wszędzie, niestety, bezskutecznie.

Przełożyłem działającą kartę dźwiękową "Creative X-Fi XtremeGamer" do blaszaka działającego na XP Pro (SP3), działa napewno, sprawdzałem na dwóch innych blachach,

Pierwszą odpowiedzią jaka się nasuwa jest, "nie mam sterowników", pewnie, nie mam, dlatego że nie mogę ich zainstalować, ponieważ system nie widzi konkretnych podzespołów, (tak, drivery są odpowiednie, prosto z płytek) wyskakuje Error, że system żadnej takowej rzeczy nie może znależć,

Screen z Menagera

http://img545.imageshack.us/img545/1052/16710778.png

Jakieś pomysły? W. Google nie ma pomysłu...


RE: Problem z XP? - nehiro250 - 09-12-2011 22:02

nie ma innej opcji niż sterowniki poszukaj ich parę razy ja też mam czasem problem ale Google ma ich tyle że na pewno znajdziesz.


RE: Problem z XP? - Wan1Mas - 09-12-2011 22:04

(09-12-2011 21:52 )IConquer Wrote:  system nie widzi konkretnych podzespołów, (tak, drivery są odpowiednie, prosto z płytek) wyskakuje Error, że system żadnej takowej rzeczy nie może znależć,

Can you read?


RE: Problem z XP? - vlodek2532 - 09-12-2011 22:55

Kod błędy menadżera urządzeń często oznaczają fizyczne uszkodzenie sprzętu. Spróbuj zainstalować inne sterowniki - te nowsze, ze strony są prawie zawsze lepsze.

Możesz też wpiąć kartę w inne PCI - może poskutkuje. Reset biosu tez może pomóc - możliwe, że jakiś voltage się przestawił i dlatego tak się dzieje.


RE: Problem z XP? - Wan1Mas - 09-12-2011 23:15

Właśnie zassałem 25 róznych sterów, brak różnicy.

Mam tylko 3 PCI, wpiąłem we wszystkie, dalej to samo.

Został restart biosu