Zagrajmy w...
Nagrywanie głosu w Audacity - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Nagrywanie głosu w Audacity (/showthread.php?tid=955)



Nagrywanie głosu w Audacity - BumblleHead - 19-12-2011 22:08

Witam. Mam pewien problem z programem Audacity (chyba, może jest to przyczyna czegoś innego). Chodzi o to, że od niedawna w sumie zauważyłem, że nagrywając swój głos w audacity, w niektórych momentach mój głos jest przyspieszony, co skutkuje desynchronizacje po złożeniu wszystkiego do kupy. Ba, oprócz desynchronizacji mamy też niezłą jazdę po uszach, po co słuchać kogoś kto mówi tak szybko, że nawet słowa nie zrozumiemy. Tak więc, co może być przyczyną? Kiedyś tak nie było...


RE: Nagrywanie głosu w Audacity - Blitz - 20-12-2011 14:55

Sprawdzałeś , czy wyrenderowany juz dzwięk ma ten sam problem ?


RE: Nagrywanie głosu w Audacity - BumblleHead - 20-12-2011 17:27

Tak. Po zapisaniu pliku z głosem nadal jest ten problem.
Tak wgl, zna ktoś jakiś inny program podobny do audacity, którym nagrałbym swój głos?


RE: Nagrywanie głosu w Audacity - Blitz - 20-12-2011 17:36

Chodzi ci o Nagrywanie głosu razem z Materiałem , czy Post-Recording ?


RE: Nagrywanie głosu w Audacity - BumblleHead - 20-12-2011 20:35

Post-Recording? Tego pojęcia nie słyszałem, ale wnioskuję, że chodzi o nagrywanie gry osobno, a głosu osobno. A więc tak, o to mi chodzi.


RE: Nagrywanie głosu w Audacity - Blitz - 23-12-2011 11:03

Nie , Post-Recording - Nagrywanie Narracji po Materiale ( Jedno z Pojęć , które wytrzasnąłem nie wiem skąd , ale wydaje mi się , że świetnie pasuje. )


RE: Nagrywanie głosu w Audacity - BumblleHead - 23-12-2011 13:06

No więc chodzi mi o nagrywanie głosu w tym samym czasie co grę, tylko, że głos byłby w oddzielnym pliku.
Btw, zauważyłem, że gdy nagram głos w audacity NIE GRAJĄC, to jest ok, a podczas grania, głos przyspiesza.


RE: Nagrywanie głosu w Audacity - punio7 - 24-12-2011 14:15

Jaki masz procesor, jak bardzo jest obciążany podczas gry którą próbujesz nagrać? Próbowałeś może z innymi, mniej wymagającymi grami?


RE: Nagrywanie głosu w Audacity - BumblleHead - 24-12-2011 14:23

Próbowałem z różnymi grami, od GameBoyów po Battlefield 3. Dziwne jest to, żę nagrywając głos frapsem szybkość jest ok, jedynie jakość pozostaje wiele do życzenia (audacity daje o wiele lepszą jakość nie wiem czemu). Gry ("dzisiejsze") zajmują ok 80-90% procesora.


RE: Nagrywanie głosu w Audacity - punio7 - 24-12-2011 14:29

Rozumiem, że korzystasz z jednej karty dźwiękowej, może ona nie nadążą z nagrywaniem. Spróbuj dla testu wyłączyć nagrywanie dźwięku we Frapsie i nagrywać tylko mikrofon za pomocą Audacity.