Post Reply 
Partnerstwo TGN
Author Message
Miwoli Offline
*

Posts: 85
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #1
Partnerstwo TGN
Witam!
Niedawno otrzymałem wiadomość od jakiegoś rekrutanta z TGN. Stwierdził, że nie jestem w żadnej sieci partnerskiej i zaoferował mi dołączenie do TGN. Z tego powody chciałem się was zapytać o co tak właściwie z tymi całymi partnerstwami chodzi, jako że jestem w tym temacie kompletnie "zielony". Jakie będę miał z tego zyski, czy to się opłaca (obecnie zarabiam dzięki AdSense), czy to ma jakieś konsekwencje, jakie są wymagania.

Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną.
20-12-2013 19:49
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #2
RE: Partnerstwo TGN
Quote:Jakie będę miał z tego zyski, czy to się opłaca (obecnie zarabiam dzięki AdSense)
Zależy, jakie masz zyski. AdSense ma zmienny "przelicznik" (Burak to tu kiedyś tłumaczył, zależy od tego skąd są wyświetlenia etc.), w sieciach masz z reguły stały przelicznik - nie zawsze lepszy, ale pewny. Z tym, że jak niewiele zarabiasz to mało się opłaca, bo:

Quote:czy to ma jakieś konsekwencje
Zależy od umowy i sieci. Niektóre mogą wymagać np. jakiejś minimalnej aktywności pod groźbą kary (np. chociaż jeden film na miesiąc), nie mam pojęcia jak jest w TGN, więc poczytaj dokładnie umowę. Druga sprawa - prawa autorskie. Sieci nie biorą za ciebie odpowiedzialności cywilnej ani prawnej w wypadku złamania praw autorskich, a często zrzucają odpowiedzialność z siebie - np. jeśli ty wrzucasz film, do którego nie masz praw, a oni mają z tego powodu wydatki - zrzucają je na ciebie.

Jeszcze niedawno "plusem" sieci był Content ID, który pozwalał szybko monetyzować filmy (co większość użytkowników robiło błędnie, zastrzegając sobie np. prawa do warstwy wideo w filmie z gry), te szumne zmiany w monetyzacji, to właśnie ogarnięcie Content ID, który teraz jest już weryfikowany tak, jak klasyczna monetyzacja. Więc ten plus już nieaktualny.

Imho, nie opłaca się dołączać się do sieci, jeśli mało zarabiasz - dużo więcej nie zarobisz, a masz sporo dodatkowych kruczków, które cię krępują. W przypadku większej działalności - bywa różnie.
(This post was last modified: 21-12-2013 14:59 by appareil.)
21-12-2013 14:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Miwoli Offline
*

Posts: 85
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Partnerstwo TGN
Jeszcze jedno pytanie. Podobno od 2014 roku YT zaostrzy prawo co do Let's Play'ów. Czy dzięki takiemu partnerowi zostanę "ochroniony" przed nowym systemem weryfikacji filmów?

Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną.
21-12-2013 15:39
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Partnerstwo TGN
Quote:Czy dzięki takiemu partnerowi zostanę "ochroniony" przed nowym systemem weryfikacji filmów?
O tym właśnie pisałem. Podobno to się osiem pająków przez sen zjada.

YouTube nie będzie zaostrzać zasad odnośnie LP, jedyne co zmienia dotyczy właśnie sieci partnerskich. Już wyjaśniam dlaczego. Dotychczas działało to tak:

Randomowy let's player Arkadiusz dostaje opcję monetyzacji i sostuje ją na swoich filmikach z gier. Jednak weryfikacja, czy na filmie może zarabiać zajmuje YouTube'owi parę godzin, albo nawet dzień. Sprytny Arek dołącza więc do sieci partnerskiej, a w rezultacie także do systemu Content ID.

Ten zaś został pomyślany głównie z myślą o muzyce, dlatego pozwala na natychmiastową monetyzację i dodanie swojej treści do przepastnego zbioru YouTube'a. Jednak skoro system został pomyślany o autorach w pełni oryginalnej treści, Arek nie orientuje się w nim i zaznacza, że posiada prawa autorskie do warstwy wizualnej (czyli nagrania z gry), przez co inni ludzie nagrywający tę grę będą mieli doczepiane reklamy od niego. Ponadto, Arek może za pomocą tego systemu monetyzować filmy, do których praw nie ma.

I gdyby to był jeden Arek, byłoby fajnie - ale takich Arków jest tysiące. Dlatego YouTube wprowadza weryfikację także przy systemie ContentID - i tyle.

Skąd tyle szumu o blokowanie LP? Ano dlatego, że niektórzy wydawcy mocno wkurwili się o to, że ludzie uciekają pod skrzydła wadliwego jutubowego systemu, by monetyzować gry, na których monetyzację wydawca nie zezwala. Dlatego wchodzi weryfikacja i dlatego ludzie się burzą. Większość tego nie odczuje.

tl;dr nowy system weryfikacji filmów dotyczy tylko sieci partnerskich
(This post was last modified: 22-12-2013 01:48 by appareil.)
22-12-2013 01:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Miwoli Offline
*

Posts: 85
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Partnerstwo TGN
Wielkie dzięki! Wyjaśniłeś dokładnie to o co mi chodziło.

Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną.
22-12-2013 15:51
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Partnerstwo - pytanie Gilathiss 1 904 09-03-2014 13:24
Last Post: Maskikon
  Partnerstwo - FullScreen Grzesiiu 57 23.000 20-03-2013 21:37
Last Post: Rexlu
  Partnerstwo i wynikający problem - help! flazax 1 864 15-03-2013 15:06
Last Post: Kadżitas
  Partnerstwo na YT MachienzoPL 14 3.683 28-02-2013 22:47
Last Post: fszeker
  Partnerstwo RPM Network geforcPL 0 1.114 07-02-2013 02:51
Last Post: geforcPL
  Partnerstwo RPM - pytanie Anakonda016 9 3.742 17-01-2013 05:18
Last Post: fszeker
  Partnerstwo a Usuniecie Kanału Anakonda016 6 1.614 12-01-2013 19:24
Last Post: Anakonda016
  Pomoc partnerstwo SzymonOwca 4 1.316 15-11-2012 16:33
Last Post: Sou
  Partnerstwo - Agora Marcin4007 6 4.957 29-08-2012 13:28
Last Post: yahoo
  Partnerstwo MurzyNownia 11 2.912 27-06-2012 10:25
Last Post: Sou

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5