Post Reply 
Oddechy w mikrofonie i korzystanie z niego
Author Message
SquiDoPL Offline
*

Posts: 2
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #1
Question Oddechy w mikrofonie i korzystanie z niego
Witam,

posiadam mikrofon Blue Yeti, ponieważ chcę, aby jakość nagrywanych przeze mnie filmów była idealna. Mam go włączonego w trybie Cardio (tylko z przodu). Trzymam go przed sobą w odległości 5-10cm, ustawiony jest pionowo. Problem w tym, że on wyłapuje mój oddech i to dosyć głośno co jest uciążliwe. Nie jest żaden podmuch powietrza, ale normalny oddech, nawet ładnie nagrany, ale głośny i nieprofesjonalny!

Zauważyłem iż u osób takich jak JJayJoker i wielu innych topowych zagrajmerów nie występuje ten problem, a oddychać jakoś muszą.

Proszę o udzielenie wskazówek oraz rad, ponieważ sam niewiele wiem. Tylko nie piszcie że mam się odsuwać od mikrofonu na pół metra jeśli chcę wziąć oddech ponieważ robię ich kilka na minutę.

Z góry dzięki i pozdrawiam :)
19-11-2012 17:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Oddechy w mikrofonie i korzystanie z niego
Oddal mikro na dalszą odległość, wtedy twój głos powinno być słychać idealnie, ale za to nie będzie słychać oddechu?
19-11-2012 18:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SquiDoPL Offline
*

Posts: 2
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Oddechy w mikrofonie i korzystanie z niego
Spoko dzięki, we wszystkich poradnikach piszą, że trzeba blisko trzymać, dlatego na to nie wpadłem :)
(This post was last modified: 19-11-2012 18:45 by SquiDoPL.)
19-11-2012 18:44
Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Oddechy w mikrofonie i korzystanie z niego
Nie musisz się odsuwać - odsuwanie się spowoduje, że będziesz musiał zwiększyć czułość mikro, by było Cię słychać, a to sprawi, że ten np. zbierze szum Twojego pracującego kompa. Mów delikatnie poza mikrofon (np. nieco na bok), a nie bezpośrednio do niego (przetestuj czy Cię nadal dobrze słychać). Poza tym zmajstruj sobie tzw. popfiltr, który zablokuje część powietrza, które leci w mikro, gdy oddychasz. Najprostszy sposób na popfiltr to damska rajstopa plus gruby drut - może taki produkt nie wygra w konkursie piękności, ale powinien spełnić swoją funkcję (dokładne instrukcje jak zrobić taki filtr znajdziesz na necie).
25-11-2012 04:20
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #5
RE: Oddechy w mikrofonie i korzystanie z niego
Zmniejsz głośność w windowsie. Okolice 3-5 powinny być ok do nagrywania.

Quote:zmajstruj sobie tzw. popfiltr
Akurat do yeti wystarczy mówić troszkę pod kątem, żeby zminimalizować efekt głosek wybuchowych.
(This post was last modified: 25-11-2012 16:15 by appareil.)
25-11-2012 16:14
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5