Post Reply 
Avermedia Live Gamer HD - opinia użytkownika
Author Message
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #1
Avermedia Live Gamer HD - opinia użytkownika
Tak zapiszę dla potomnych plusy i minusy oraz przypadłości tej karty:


Plusy
+ karta ładnie sprawdza się w streamowaniu, przechwytuje to co widzi na ekranie i siup do xsplita czy innego softu
+ to przechwycenie obrazu kompletnie nie obciąża kompa
+ karta całkiem ładnie nagrywa obraz, jakość jest w zupełności wystarczająca żeby wszystko na necie wyglądało cacy opinie, że obraz jest niskiej jakości można wsadzić między bajki;)


Minusy
- przez ostatni miesiąc jak ją używam z 3x zawiesiła się na streamie. Niby wystarczy dać refresh w xsplicie i idzie dalej ale jak ktoś nie ma 2giego monitora albo supportu w postaci kolegi to może się ładnie przejechać;)
- streamowanie samą kartą (bez dodatkowego oprogramowania obciążającego kompa) nie jest możliwe, jakość jest tragicznie niska, 2Mbit/s wygląda jak jakieś 200Kb/s
- audio in i audio out kompletnie zrypane, jakość dźwięku wpuszczonego/wypuszczonego tymi portami nie nadaje się do pokazywania ludziom
- audio przez HDMI ma jakość normalną ale jest kompletnie zdesynchronizowane w nagranym pliku
- funkcja nagrywania osobnego urządzenia (mikrofonu) tworzy bardzo niskiej jakości zdesynchronizowaną mp3

Jak ja rozwiązałem problem zje%!@ audio? Odpalam nagrywanie z palca i poza live gamerem mam odpalony bandicam który nagrywa dobrej jakości dźwięk z gry i mikrofonu. W programie do montażu wzoruje się na ścieżce audio z pliku filmu (audio wpuszczone do karty przez audio in więc nadaje się tylko do synchronizacji) wstawiając audio z pliku bandicama.

Jeśli producentowi udałoby się rozwiązać problemy z audio (a chyba się nie uda bo karta już trochę jest na rynku, problemy są dość krytyczne a nikt z nimi nic nie robi) to karta na prawdę byłaby zajebista.

Podsumowując, kartą da się ładnie przechwytywać obraz do streamowania więc do tego ją bardzo polecam. Co z nagrywaniem? Jeśli dla kogoś kombinowanie z synchronizacją audio nie jest problemem i ma wolną kasę to też polecam bo samo nagrywanie jest łatwiejsze i lżejsze dla komputera niż fraps/dxtory/bandicam. Zawsze znajdzie się gra która najlepszą maszynę położy a mając tą kartę nie musimy się martwić o spadek fps.

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
26-11-2012 19:45
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
john Offline
*

Posts: 176
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Avermedia Live Gamer HD - opinia użytkownika
Rock dzisiaj wstawił film z recenzją tej karty
26-11-2012 21:21
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Avermedia Live Gamer HD - opinia użytkownika
(26-11-2012 21:21 )john Wrote:  Rock dzisiaj wstawił film z recenzją tej karty

Wiem:p Dokładnie dlatego mi się o tym przypomniało.

BTW mój sposób na synchronizację audio upadł bo niestety nie wiem czemu ale chyba z powodu ścinek w grze nawet z audio in jest desync i to taki że na początku jest ok a później nie (czyli nie da się tego zsynchronizować w normalny sposób).

Jakiś nowy soft ma być bo bete już drugi raz wypuszczają, podobno jest w nim nagrywanie nie do mp4 tylko do jakiegoś innego formatu i znikają problemy z desynchem. Żeby nie było za dobrze to pojawiają się podobno inne :D

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
26-11-2012 23:02
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
skkf Offline
*

Posts: 69
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Avermedia Live Gamer HD - opinia użytkownika
To nie lepiej po prostu streamować xsplitem...? Jaki jest sens kupowania tej karty, jak nawet nie spełnia swojego przeznaczenia?

(Ale avermedia wysyła za friko, to trzeba zrobić unboxing i trochę dupkę polizać: http://www.youtube.com/results?search_qu...a+unboxing xD)

Kiedyś wyślę chomika w kosmos.
26-11-2012 23:33
Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Avermedia Live Gamer HD - opinia użytkownika
Dają to bierz, biją to wiej :P Nie ma nic złego w tym, że ludzie robią unboxingi, recki etc. Zastanawia mnie tylko czemu ludzie, mimo że marudzą o problemach z kartą polecają ją na lewo i prawo (szczególnie na live'ach często wymyka się ludzikom, że mają jakieś tam problemy). Wiele recek wydaje mi się mocno... naciąganych - problemy, o których przebąkiwali tu i tam nagle w reckach nie ma. Wraz ze sprzętem leci paczka dolarów czy jak?

BTW a propos Xsplita - darmowa alternatywa dla tego programu - Open Brodcaster Software - pisana była ponoć z myślą o pracy z kartą AVerMedia. Może warto wypróbować jak OBS sobie poradzi ze streamem.
27-11-2012 03:03
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Avermedia Live Gamer HD - opinia użytkownika
(26-11-2012 23:33 )skkf Wrote:  To nie lepiej po prostu streamować xsplitem...? Jaki jest sens kupowania tej karty, jak nawet nie spełnia swojego przeznaczenia?

No właśnie nie wiem bo nie mam porównania do streamowania prockiem +700zł ;) Mnie jednak wkur@# niemiłosiernie to, że nawet na najlepszym kompie gra przy streamowania potrafi zamulać, z tą avermedią nic takiego nie będzie miało miejsca.

Co do nagrywania to dla mnie jak narazie nie nadaje się ta karta do nagrywania. Raz się uda, raz nie. Żeby cokolwiek zrobić muszę mieć choć jedno audio zsynchronizowane (gra lub głos), a jak narazie obydwa są zdesynchronizowane w każdy możliwy sposób. Liczę teraz na ten nowy soft bo ludzie piszą, że coś tam zaczęło działać w tej kwestii ale zobaczymy...

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
27-11-2012 07:23
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Rangy Offline
*

Posts: 198
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Avermedia Live Gamer HD - opinia użytkownika
Już szczerze wolałbym włożyć kasę w proca zamiast w tą kartę, bo wiem, że bardziej mi się opłaci procesor (nie tylko do streamowania) niżeli karta która niesie ze sobą wiele wad.
27-11-2012 12:07
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Rozmazywanie się obrazu podczas live'a Gabrielek 5 1.549 04-04-2013 00:35
Last Post: appareil
  Live YouTube przez Xsplita Anakonda016 1 990 03-01-2013 11:13
Last Post: fszeker
  Kamerka internetowa Creative Live Cam HD Thexamx 0 620 08-12-2012 21:06
Last Post: Thexamx
  Windows Live Movie MAker daniello008 9 2.665 29-11-2012 12:03
Last Post: WinterWolf
  Avermedia Live Gamer HD customowy soft Sou 6 1.734 14-11-2012 22:30
Last Post: Sou
  Opinia na temat sprzętu DudziPL 3 951 07-08-2012 19:13
Last Post: Lastlighter
  Hauppage HD PVR vs. AverMedia Game Capture HD. witcher1998 6 1.919 16-06-2012 22:26
Last Post: ADominacja
  Windows Live Movie Maker - brak obrazu rubymjzel 9 5.252 31-10-2011 16:15
Last Post: rubymjzel
  Windows live movie maker 2011 problem podgląd ZubenPL 1 5.820 28-10-2011 18:29
Last Post: Kern3l

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5