Post Reply 
Modulacja głosu
Author Message
BumblleHead Offline
*

Posts: 63
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #1
Modulacja głosu
Witam. Mam pewne pytanie. Czy da radę (jak tak to jak) mój głos lekko "zmodulować" i go "pogrubić", by brzmiał mniej więcej jak głos z tego filmiku:
link

Mój głos: link
30-12-2011 21:23
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Magda990 Offline
*

Posts: 3
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Modulacja głosu
zazdroszczę ja chcę mieć trochę niższy ;)

[Image: warriorq.jpg]
Grafik ze mnie marny ale swój honor mam :)
04-01-2012 20:11
Find all posts by this user Quote this message in a reply
BumblleHead Offline
*

Posts: 63
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Modulacja głosu
Nie za bardzo zrozumiałem sens i treść twojego postu.
@Topic
Czyżby naprawdę nie było sposobu na zmodulowanie mojego głosu?
05-01-2012 18:17
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Modulacja głosu
Quote:mój głos lekko "zmodulować" i go "pogrubić", by brzmiał mniej więcej jak głos z tego filmiku[?]
Funny thing, lektor z tego filmiku - Błażej Parda - odpowiedział już na dawno na twoje pytanie, o tu.
Uwierz mi, za takie pytania ludzie mogą się obrazić, nawet bardzo. Nauka emisji głosu jest trudna, rzekłbym że to najtrudniejsza rzecz, jaka może czekać osobę zajmującą się komentarzem. Począwszy od mówienia z przepony, czego większość osób nie potrafi, skończywszy na odpowiednim dla języka polskiego akcentowaniu głosek. Hard and deep shit. Dodajmy do tego cenę dobrego mikrofonu, miksera, akcesoriów, zapewnienia odpowiedniej akustyki w pomieszczeniu etc.
A później, gdy już to opanujesz to przychodzi ktoś i pyta czy osiągnie ten sam efekt programami komputerowymi, na które i tak go nie stać.
07-01-2012 01:40
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Modulacja głosu
Zmodulować? Tak. Wydobyć z niego barwę? Tak. Pogrubić? Tak. Brzmieć jak profesjonalista? Nie.

Twój głos przede wszystkim trzeba nagrywać oddzielnie i odszumić. Przykładowy wynik "na szybko" - daje się we znaki brak odszumiania (no i brak skrajania na miarę - nie chciało mi się).

Mały poradniczek dla Ciebie na dobry start.

P.S.: Jak chcesz w WoWie muzykę non-stop, to sobie włącz to w opcjach ;>

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
09-01-2012 02:10
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #6
RE: Modulacja głosu
Przede wszystkim nie wyciągniesz pełnej, prawdziwej barwy Twojego głosu mikrofonem wbudowanym w lapka lub innym dziadostwem na jacka 3,5. Jak dla mnie obowiązkiem jest zainwestowanie w mikrofon pojemnościowy na USB. Nie potrzebujesz do niego żadnych mikserów, wzmacniaczy czy odpowiedniej akustyki pomieszczenia.
To tak jak z matrycą w aparatach cyfrowych. Porównaj wielkość matrycy w lustrzance i w telefonie. Wielkość ma znaczenie, a membrana w mikrofonach pojemnościowych jest gigantem w porównaniu do zwykłych mikrofonów za 10zł.
09-01-2012 16:33
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
BumblleHead Offline
*

Posts: 63
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Modulacja głosu
Quote:Jak dla mnie obowiązkiem jest zainwestowanie w mikrofon pojemnościowy na USB.
To było nagrywanie mikrofonem na USB, ale nie rozróżniam dynamicznych od pojemnościowych.

Dzięki wszystkim za radę, pobawię się w odszumianie, kupię nowy mikro itd.
11-01-2012 18:07
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Modulacja głosu
(11-01-2012 18:07 )BumblleHead Wrote:  
Quote:Jak dla mnie obowiązkiem jest zainwestowanie w mikrofon pojemnościowy na USB.
To było nagrywanie mikrofonem na USB, ale nie rozróżniam dynamicznych od pojemnościowych.

Także nie rozumiem dlaczego kaszubiak stawia akurat na pojemnościowy, podczas gdy do naszego zastosowania bardziej pasuje dynamik. Sprawdź Kompendium>Przygotowania>Sprzęt>Dynamiczny vs. pojemnościowy

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
11-01-2012 18:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Problem z nagrywaniem głosu - G-Track john 6 1.739 19-12-2012 21:52
Last Post: QuAdriz
  Nagrywanie swojego głosu i kolegi. MultiGameplayGuy 6 2.502 21-08-2012 13:42
Last Post: BrzeziO
  Karta dźwiękowa USB nagrywanie głosu z gry i komentarzu głosowego Harlok 0 1.006 18-05-2012 14:26
Last Post: Harlok
  Ocena głosu Ezkandes 4 1.409 08-04-2012 18:57
Last Post: Ezkandes
  Oddzielne nagrywanie głosu przez frapsa i audacity. Vertandel 2 1.607 21-02-2012 19:56
Last Post: Vertandel
  Nagrywanie głosu w Audacity BumblleHead 9 2.739 24-12-2011 14:29
Last Post: punio7
  Nagrywanie głosu - problem SeedPL 2 1.851 23-08-2011 12:50
Last Post: SeedPL

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5