Post Reply 
Zapisy na sesję - Świat Utheria
Author Message
Forien Offline
*

Posts: 2
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #1
Zapisy na sesję - Świat Utheria
Witam.

Nie jestem znany na tym forum, niewiele się tu udzielam, choć od czasu do czasu zaglądam.

Od dłuższego czasu nie grałem ani nie prowadziłem żadnej kampanii RPG, moi gracze "w realu" ostatnio nie mają czasu, postanowiłem więc wrócić do formy pisemnej.

Na początek o sobie. Grami RP interesuję się od 9 lat, gram od 7 (wcześniej nie było drużyny xD), prowadzę od 4. Mam za sobą takie systemy jak D&D, aD&D, WFRP, Wolsung, Ghostbusters czy Neuroshima. Na żywo prowadzę głównie Wolsunga i WFRP, czasem ze znajomymi testujemy różne autorki (niekiedy moje). Na forach, czatach, ircach czy nawet skypie prowadzę tylko i wyłącznie swoje autorki, bądź Story Tellingi (RPGi całkowicie bez mechaniki).

Chcę Wam zaproponować sesję forumową opartą o mechanikę mojego systemu autorskiego. Inspiracje brałem z Q10 oraz elementów serii Final Fantasy (zwłaszcza numerów IV-VII). O tym jednak się nie będę rozwodzić, na sesjach forumowych mechanikę ograniczam jedynie dla siebie.

Świat - Utheria. Mój własny, stopniowo rozwijany od 6 lat. Jedyne co musicie wiedzieć, to tyle, że jest to High-mana dark fantasy. A więc magia jest czymś całkowicie normalnym (chodź dla chłopów niewyjaśnionym i strasznym), a po świecie grasuje mnóstwo potworów, bandytów i innych niebezpieczeństw. Poza tym jest to typowe fantasy z typowymi rasami. Są już produkowane pierwsze egzemplarze broni palnej. Smoki powoli stają się legendami.

Rasy dostępne dla graczy:
- Człowiek
- Elf (Pół-elf)
- Krasnolud
- Gnom
- Niziołek
- Shu-An (kotołaki, kocie humanoidy. Podobne do tych w serii TES, ale bardziej przypominają ludzi), Ka-Dis (pół Shu-An, pół ludzie)
A dla samobójców:
- Cienie (niematerialne byty mogące zawładnąć innymi)
- Mroczne Elfy (publicznie nienawidzone)
- Wampiry (muszę tłumaczyć? I nie, nie błyszczą)

Magia w Utherii dzieli się na kilka szkół, nie będę się rozpisywać, zainteresowani się mogą dopytać na PW.



Zgłaszanie postaci

Osoby chcące zagrać muszą mi wysłać zgłoszenie na PW. Zgłoszenie musi zawierać nagłówek (nie temat wiadomości) z imieniem (i/lub nazwiskiem) postaci, jej rasą, wiekiem i innymi informacjami, które uznajecie za ważne.

Główna część zgłoszenia ma być opisem postaci. Minimum 150 słów. Na podstawie opisu powstanie część mechaniczna postaci. Opisy niepoprawne, nudne, beznadziejne, supermeni i inne przyprawiające mnie o chęć walnięcia głową w ścianę będą dyskwalifikować zgłoszenie. Opis może mieć dowolną długość (przyjmę nawet format .doc lub .docx), i im bardziej szczegółowo postać zostanie opisana, tym lepiej :)

Na końcu zgłoszenia możecie umieścić jakąś swoją wesołą twórczość, w tym sugestie odnośnie kampanii. Proszenie o itemy na start może wywołać odruch kasujący wiadomość.


Brief fabularny

Wzdłuż traktu łączącego Kasr, stolicę Zjednoczonego Królestwa Alkarii z Noverią, jednym z setek Wolnych Miast Zachodu, rozsianych jest wiele gospód i karczm dla podróżnych. Większość z nich przyjmuje setki podróżnych każdego księżyca. Niemalże wszystkie skrywają jakieś mroczne sekrety. W niczym tu nie odstaje gospoda "Po Wesołym Grzybkiem". Gdyby teraz jakiś samotny wędrowiec przejeżdżał traktem, ujrzałby zamknięte drzwi i okiennice, zza których wykradają się smukłe strużki światła. W środku bowiem, siedziało i rozmawiało dwóch starców. Jednym z nich był barman, sędziwy mężczyzna po sześćdziesiątce. Drugi choć wyglądał na włóczęgę i żebraka, zachowywał się i mówił z taką gracją, iż niejeden by pomyślał "pochodzi z jakiegoś dworu". I niejeden by miał rację, ponieważ był to Lord Thornlake, jeden z generałów wojsk ludzkiego Cesarstwa Renos leżącego na Północy. Cały Znany Świat huczał od wieści, iż najwyższy generał został skazany na śmierć za zdradę korony i nekromancję. On sam od początku twierdził, że jest niewinny, choć niewinności owej dowieść nie mógł. W Renos rozpętał się chaos. Thornlake zbiegł z więzienia, po kraju zaczęły masowo ożywiać trupy.
Obecnie, wojska na przemian walczą z nieumarłymi i łapią przypadkowych obywateli skazując na zesłanie za podejrzenie współpracy z nekromantą Thornlake'm.
On sam jednak teraz siedzi daleko na południu w zamkniętej gospodzie i rozmawia. Przybył tu, by poprosić o pomoc swojego dawnego przyjaciela. Ów przyjaciel, barman Jake Burnhoff ma pomóc w odnalezieniu i pokonaniu nekromanty.
Obaj mężczyźni rozmawiają i są pewni zwycięstwa. Nie wiedzą jednak, że do gospody zbliża się horda nieumarłych...
05-03-2012 05:49
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
matsd Offline
*

Posts: 35
Joined: Mar 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Zapisy na sesję - Świat Utheria
Głoszenie
Imię postaci Wolfer Jouen(czyt.Łulfer Dżołen)
Rasa Człowiek
Wiek 45 lat


Wolfer jako dziecko wiele polował z ojcem na różne magiczne istoty.Gdy dorósł stał się łowcą.Zamieszkał w starej chatce w lesie,gdzie ćwiczył swe umiejętności strzeleckie i szermiercze.Podczas jednego z polowań omal nie zabił mistrza gilldi magów.Gdy ten zauważył jego umiejętności zabrał go do swej szkoły,aby młodzieniec nauczył się magii i alchemi.W wieku 38 lat zakończył nauke i wyruszył w długą podróż po całym świecie.

Więcej nie dam rady.
16-03-2012 21:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gliniaczek Offline
*

Posts: 22
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Zapisy na sesję - Świat Utheria
Duże zastrzeżenie - jeśli każesz graczom tworzyć postać osadzoną w konkretnym świecie, który rządzi się określonymi prawami, nie możesz liczyć na przypadek, że historia przez nich prezentowana będzie zgadzała się z realiami krainy. Musisz wytłumaczyć specyfikę ras, mile widziana geografia i historia najnowsza. Stworzyłbym cienia, ale za cholerę nie wiem co o nim napisać.
07-07-2012 17:55
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Świat Kornika Kornik755 2 673 17-12-2011 14:05
Last Post: Blitz
  TheVolt100 - Volcikowy świat gier, biegów i nie tylko! Volt100 0 368 26-10-2011 10:32
Last Post: Volt100

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5