Post Reply 
Porady dla "młodego zagrajmera"
Author Message
Adeo Offline
*

Posts: 29
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #1
Porady dla "młodego zagrajmera"
Witam, zacząłem kręcić swoje pierwsze zagrajmy i jako że nie jestem doświadczony chciałbym prosić was - starszych wiekiem jak i doświadczeniem - o rady wszelkiego typu. Mój mikrofon jest bardzo cichy i podgłośniłem go w ustawieniach mikrofonu windowsa. Czy to będzie wpływać na jakość dźwięku i czy poprostu zmiemi głos? Kolejnym pytaniem jest jakość filmów - we frapsie nagrywam w jak najlepszych ust. ale kiedy używam programów do łączenia ich - próbowałem już Vegasa, Movie Maker i Ulead Video Studio - ważą za dużo jak na moje łącze lub w 2 przypadku są okropnie brzydkie... Ble :-) Jest jakiś sposób żeby film z vegasa który waży przykładowo 1.5gb przekonwertować do załóżmy 500mb bez dużego spadku jakości?
Pozdrawiam Adeo.
24-02-2011 23:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Porady dla "młodego zagrajmera"
Ja korzystam z Camtasia Studio, potrafi ona zapisywać pliki wideo do formatu mp4, nie pytając się prawie o nic i wypluwając plik o b. dobrym stosunku jakości do wielkości. W przypadku innych programów i plików avi, zapewne będziesz musiał poeksperymentować z różnymi kodekami i ich ustawieniami. Ja przez pewien czas korzystałem z ffdshow, skonfigurowanego do uzyskania bitrate około 2000 kb/s (kilobitów/s), było to dla filmu rozdzielczości 640x480 i 15 minut warzyło około 300 MB, strata jakości była niezauważalna (masz tutaj przykład: http://www.youtube.com/watch?v=DCBHdQWd1Kg 15 minut filmu rozmiar 290 MB, jakość filmu sam oceń). Ale jak wspomniałem była to rozdzielczość 640x480, rozdzielczości HD powinny ważyć około 2,5 raza więcej. Nie za bardzo interesowałem się robieniem filmów w Sony Vegas, więc może niech ktoś inny się wypowie jak konfigurować kodek w nim.

[Image: 88440151.gif]
25-02-2011 07:20
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Adeo Offline
*

Posts: 29
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Porady dla "młodego zagrajmera"
Faktycznie - Dałem na mp4 w Camtasi`i i wygląda nieźle i waży 140mb. Ale jeszcze mam problemy z mikrofonem...
25-02-2011 13:45
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Matriszek Offline
*

Posts: 20
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Porady dla "młodego zagrajmera"
Cichy? a jaki posiadasz mikrofon?
25-02-2011 19:22
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Adeo Offline
*

Posts: 29
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Porady dla "młodego zagrajmera"
Słuchawki z mikrofonem Creative Fatality Gaming
25-02-2011 20:46
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Matriszek Offline
*

Posts: 20
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Porady dla "młodego zagrajmera"
Ja również mam te słuchawki z mikrofonem i patrz jak mnie słychać np w tym filmiku : http://www.youtube.com/watch?v=whnqE3_yA-4
Więc raczej to zależy od ustawień, postaraj się trzymać mikrofon bliżej twarzy.
(This post was last modified: 26-02-2011 09:17 by Matriszek.)
26-02-2011 08:52
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Adeo Offline
*

Posts: 29
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Porady dla "młodego zagrajmera"
Nie no Ciebie to porządnie słychać ;D Ja mam jakieś trzaski itp... Mam taką opcję w Win 7 w właściwościach mikrofonu - Zwiększenie wydajności mikrofonu - dałem na 20dB. To chyba przez to ale bez tego to nic nie słychać...
A jeżeli bym stawiał na kupno nowego mikrofonu to jaki byście polecali - Nie za drogi :)
26-02-2011 09:19
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Matriszek Offline
*

Posts: 20
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Porady dla "młodego zagrajmera"
Ja mam również tą opcję ustawioną, a długo masz ten słuchawki?
26-02-2011 09:32
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Adeo Offline
*

Posts: 29
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Porady dla "młodego zagrajmera"
Nie wiem... Coś około pół roku (może 8 miesięcy)
26-02-2011 10:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Matriszek Offline
*

Posts: 20
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Porady dla "młodego zagrajmera"
To raczej nie powinno być problemów jeśli je dobrze użytkowałeś, spróbuj się pożyczyć od kogoś mikrofon i potestować
26-02-2011 11:22
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 7 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5