Post Reply 
Przepis na film idealny - jak się wybić
Author Message
redd Offline
*

Posts: 16
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #1
Przepis na film idealny - jak się wybić
Jak być idealnym YouTuberem

Witam,

dziś pokażę wam jak w kilku krokach nagrać i zmontować świetny film, lubiane przez większość użytkowników YouTube. Inspiracje czerpałem z popularnych YouTuberów.

Na sam początek - jak powinniśmy się podpisywać. Istnieją dwa typy:

1. Element otoczenia (w języku angielskim!) + stan cywilny np. StoneFamily, a na koniec musimy jeszcze dodać na jakim poziomie rozumowania jesteśmy, oraz jakich widzów miło powitamy. Tutaj idealnym przykładem będzie "2k".
Przykłady: StoneFamily2k, WallAlone91 etc.
2. Inny nick doskonały to nazwa jakiegoś programu + końcówka "er". Np. Photoshoper, Notepader etc. etc.

Teraz - jak nagrać i zmontować film.

1. Intro - blur, jakaś niepasująca do klimatu gry muzyczka, dobrze żeby jej wykonawca nie był zbyt dobrze znany. Po za tym ogromne logo gry - w końcu nikt z widzów nie domyśli się po tytule w co gramy. No nie?

2. Niemrawy gameplay z gry... z nudzącym komentarzem, byle by było. Przykład "o, ide tam, no chyba trzeba będzie coś zrobić... a nie jednak nie... więc jak mówiłem idziemy w tamtym kierunku". Widz nie musi nic wiedzieć, i tak pewnie na drugiej karcie ma odpalonego RedTubea.

3. No i facecam. Nawet jak nagrywasz grę w której jest on niepotrzebny MUSI BYĆ. Świadczy to o twojej zajebistości i profesjonalności. W końcu nie boisz się pokazać.

Jakie gry powinniśmy nagrywać? To czego się szuka - na pierwszym miejscu MINEEECRAFT, na drugim LIG OF LEDŻENS, DOTA czy BUTERFEILD też się nada. Widz nie musi myśleć.

Nie zapomnijmy o outro. W nim KONIECZNIE musi być dubstepowy podkład, odnośnik do subskrybcji oraz prośba o łapki w góre. Ew. możesz wstawić miniaturke filmu poprzednio wstawionego. W opisie też możesz skorzystać z tego zdania:

"Może dobijemy do 2000 łapek w górę ? :>".

Mam nadzieję, że pomogłem:)
(This post was last modified: 15-08-2012 15:52 by redd.)
15-08-2012 14:03
Find all posts by this user Quote this message in a reply
dawzar1949 Offline
*

Posts: 18
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Przepis na film idealny - jak się wybić
hehe jak by to shogun nazwał "profesjonalny troll'ing "
15-08-2012 14:19
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Przepis na film idealny - jak się wybić
Wyraźną "inspirację" wyczułem od rocka i gimperra :D
Dote mało kto nagrywa :D
15-08-2012 14:58
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Przepis na film idealny - jak się wybić
Zapomniałem o dubstepowym outro i prośbie o palce w górę suby i komentarze.
15-08-2012 15:50
Find all posts by this user Quote this message in a reply
redd Offline
*

Posts: 16
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Przepis na film idealny - jak się wybić
(15-08-2012 15:50 )Wan1Mas Wrote:  Zapomniałem o dubstepowym outro i prośbie o palce w górę suby i komentarze.

racja, poprawione.
15-08-2012 15:52
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Empirator Offline
*

Posts: 130
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Przepis na film idealny - jak się wybić
redd Wrote:Jak być idealnym YouTuberem

1. Element otoczenia (w języku angielskim!) + stan cywilny np. StoneFamily, a na koniec musimy jeszcze dodać na jakim poziomie rozumowania jesteśmy, oraz jakich widzów miło powitamy. Tutaj idealnym przykładem będzie "2k".
Przykłady: StoneFamily2k, WallAlone91 etc.

2. Inny nick doskonały to nazwa jakiegoś programu + końcówka "er". Np. Photoshoper, Notepader etc. etc.

Nie prawda. To tylko pogarsza. Najlepiej wybrać sobie jakiś normalny nick np. TheComareq, MrCommando1995, BeAwesomeOne, Arczi008.

1. Intro - blur, jakaś niepasująca do klimatu gry muzyczka, dobrze żeby jej wykonawca nie był zbyt dobrze znany. Po za tym ogromne logo gry - w końcu nikt z widzów nie domyśli się po tytule w co gramy. No nie?

Zależy. Do Let's Play lepiej jest nie dodawać wcale intra. Tylko wydłuża film...

Jakie gry powinniśmy nagrywać? To czego się szuka - na pierwszym miejscu MINEEECRAFT, na drugim LIG OF LEDŻENS, DOTA czy BUTERFEILD też się nada. Widz nie musi myśleć.

A właśnie że nie. Normalne gry które człowiek powinien nagrać to np. Sonic the Hedgehog, Streets of Rage, Rayman, oraz gier które są w czasach obecnych nietypowe. Trzeba się jakoś wyróżniać...

Nie zapomnijmy o outro. W nim KONIECZNIE musi być dubstepowy podkład, odnośnik do subskrybcji oraz prośba o łapki w góre. Ew. możesz wstawić miniaturke filmu poprzednio wstawionego. W opisie też możesz skorzystać z tego zdania:

"Może dobijemy do 2000 łapek w górę ? :>".

NIE! Kategorycznie, nie! To tylko udowadnia jakimi jestesmy żebrakami. Tego się nie powinno robić..

To jest tylko i wyłącznie moja prywatna opinia, nikt nie musi się z nią zgadzać ;)
(This post was last modified: 26-08-2012 22:23 by Empirator.)
25-08-2012 23:15
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ADominacja Offline
*

Posts: 210
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Przepis na film idealny - jak się wybić
@Empirator Zapytam cię o jedną rzecz: ty na poważnie?
A co do tekstu, to nic odkrywczego. Widać niektórym trzeba wszystko podstawiać pod nos, aby zdali sobie sprawę, że na YouTube istnieje kilka nudnych i oklepanych schematów. Ale Empirator udowadnia, że to i tak za mało (no chyba, że to master trolling z jego strony).
25-08-2012 23:49
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Empirator Offline
*

Posts: 130
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #8
RE: Przepis na film idealny - jak się wybić
(25-08-2012 23:49 )ADominacja Wrote:  @Empirator Zapytam cię o jedną rzecz: ty na poważnie?

Tak. Ja ten post wziąłem na poważnie, bo nie można ze wszystkiego sobie żartować. Jak ktoś ma już robić tego typu poradnik to już niech lepiej wszystko sobie dokładnie przemyśli i ułoży tak żeby było jak najlepiej.
26-08-2012 07:57
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Elwood Offline
*

Posts: 589
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: Przepis na film idealny - jak się wybić
Ale autor nie miał na celu robienia prawdziwego poradnika, wieje sarkazmem na kilometr.
A ja chciałbym jeszcze dodać, że Majnkrafty do próśb o łapki często dodają jakieś błahe uzasadnienie w stylu ,,Dobijemy 3000 łapek za nową serię?'' ,,-za livestream?'' ,,-za pierwszy odcinek?'' ,,-z okazji serwera?'' ,,-z okazji fajnej mapy?'' ,,-z okazji pierwszego vloga?'' ,,-z okazji pierwszego konkursu na moim kanale?'' ,,-z okazji znalezienia piątaka na ulicy przedwczoraj przez moją daleką kuzynkę'' itp.
(This post was last modified: 26-08-2012 08:22 by Elwood.)
26-08-2012 08:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Infelicity Offline
*

Posts: 564
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Przepis na film idealny - jak się wybić
Quote:Tak. Ja ten post wziąłem na poważnie, bo nie można ze wszystkiego sobie żartować. Jak ktoś ma już robić tego typu poradnik to już niech lepiej wszystko sobie dokładnie przemyśli i ułoży tak żeby było jak najlepiej.

[Image: internet-serious-business.jpg]

[Image: aeN1WWp_460sa.gif]
26-08-2012 10:32
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 6 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5