Post Reply 
HelpTuba nowe playnext?
Author Message
ogm Offline
*

Posts: 166
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #11
RE: HelpTuba nowe playnext?
Tak btw HelpTuba kojarzy mi się z HelpBay :D
Do rzeczy -> Na ten moment jest tam tylko jeden poradnik od CookieM i jest całkiem ciekawy. Jeżeli kolejne będą tak samo ciekawe to kanał będzie miał potencjał. Zobaczymy ja udowodnią rozliczanie się z kasy. Natomiast co do promowania się to możliwe, że jest to prawda. Jako, że jest to osobny kanał to wypromuje nie tylko Zak'a ale też innych, którzy dodawać będą filmiki. Jedynym chamstwem w tym wszystkim będzie to (jeśli kanał będzie miał na celu promowanie), że mali/nowi youtuberzy, którzy też chcieliby prowadzić poradniki nie zaistnieją bo ten kanał wypełni całą przestrzeń do ich rozwoju. Tyle.

TO MNIE ŚMIESZY
24-10-2012 20:11
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #12
RE: HelpTuba nowe playnext?
Bez przesady, nie są chyba na tyle głupi, żeby w kwestii rozliczania się z przychodów tego kanału kłamać. To prawdopodobnie byłby strzał w stopę. Chociaż, kto tam wie, kolejna aferka, słupki oglądalności po sam sufit, a potem i tak ludzie zapomną.

Screw you guys, I'm goin' home!
24-10-2012 20:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Airn Offline
*

Posts: 14
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #13
RE: HelpTuba nowe playnext?
Nie wiem, dlaczego niektórzy tu piszą, że autorzy projektu chcą się od razu wypromować mimo, że projekt jeszcze nie ruszył pełną parą. Czy na YT wśród popularnych osób nie mogą się znaleźć takie, które naprawdę chcą pomóc innym? Wasze podejrzenia mogą być uzasadnione, ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. A co do przekazania forsy z Adsensa na cele charytatywne mogę uwierzyć i wiem nawet kim się zainspirowali.
24-10-2012 20:28
Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #14
RE: HelpTuba nowe playnext?
Motywów nie udowodnisz, chyba że wyciekną kolejne "taśmy prawdy" z prywatnych konwersacji. Jeśli natrafię/natrafiłbym tam na poradnik bez podpisu autora i bez jego głosu, to uwierzę, że ta osoba robi to właśnie z czystej chęci pomocy. Jeśli jesteś w jakimś stopniu zaangażowany lub z kimś takim masz kontakt, to śmiało możesz podsunąć ten pomysł. Ciekawe ilu się znajdzie członków takiej "Niewidzialnej Ręki".

Screw you guys, I'm goin' home!
24-10-2012 20:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #15
RE: HelpTuba nowe playnext?
Kasę będą przelewać kwartalnie więc myślę, że przeleją raz by ludzie o tym nie myśleli jeżeli nadal będzie sporo ludzi chciało dowód to przeleją 2 raz a jak zaczną zapominać to zaczną zapominać autorzy projektu o dawaniu dowodów, ale to tylko mój domysł. Bardziej prawdopodobne, że tylko chcą się wybić.
24-10-2012 21:14
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
CookieM Offline
*

Posts: 7
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #16
RE: HelpTuba nowe playnext?
Może jako jeden z twórców się wypowiem :)

Widzę że wielu z was porównuje projekt do PlayNext, pomijając już fakt działalności charytatywnej, wszyscy autorzy poradników są informowani że nie mogą zamieszczać nigdzie linków do swoich kanałów YouTube.(Dla aktywnych twórców jest kategoria "Polecane" na kanale) Zrobiliśmy to po to by wykruszyć tych, którzy na takim kanale chcieliby się "wybić" i zostawić tych, którzy na prawdę chcą pomóc. Cały projekt bacznie obserwują zarówno Madzia jak i BuraczekCebulaczek (co można było zauważyć poprzez ich "lajki" na kanałach), więc o uczciwość projektu martwić się nie musicie.
25-10-2012 10:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #17
RE: HelpTuba nowe playnext?
Quote:Cały projekt bacznie obserwują zarówno Madzia jak i BuraczekCebulaczek (co można było zauważyć poprzez ich "lajki" na kanałach), więc o uczciwość projektu martwić się nie musicie
Reporterzy bez granic normalnie, gwaranci bezpieczeństwa i ładu Rzeczypospolitej. Jedynym gwarantem faktycznej uczciwości jest założenie jakiejkolwiek formy działalności non-profit i stworzenie pod jej banderą takiegoż konta youtube. Zrobiliście to czy też korzystacie ze standardowego?

Zaś co do nabijania popularności, działa to dokładnie tak samo jak playnext. Tj. generuje ruch na kanale akcji. A to nie jest jakieś randomowe polecanie kanałów youtube tylko stricte charytatywna działalność, wyłącznie youtubowa. Jeśli akcja odniesie skutek to będzie to bezprecedensowe wydarzenie. Zbyt duży ze mnie sceptyk, żeby uwierzyć, że u wielkich jutubowych nagle odezwało się sumienie w przypadku takich okoliczności.
(This post was last modified: 25-10-2012 10:47 by appareil.)
25-10-2012 10:42
Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #18
RE: HelpTuba nowe playnext?
Zarzut nie polega na tym, że planujecie te pieniądze zdefraudować, tylko że wpadliście na pomysł zdobycia popularności grając na uczuciach widzów lub ujmując to inaczej pod pretekstem niesienia pomocy. A linki na filmach nie są wcale potrzebne, co więcej, prawdopodobnie przyniosłyby więcej szkody zdradzając rzeczywiste zamiary.

Screw you guys, I'm goin' home!
25-10-2012 10:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CookieM Offline
*

Posts: 7
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #19
RE: HelpTuba nowe playnext?
Niestety by podpiąć konto pod program YouTube dla organizacji charytatywnych, musi być to zarejestrowana działalność, na terenie USA.

Rozumiem wasze obawy, dajcie nam jednak szansę.
25-10-2012 11:03
Find all posts by this user Quote this message in a reply
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #20
RE: HelpTuba nowe playnext?
Ten kanał budzi dość dużo kontrowersji tutaj, bo co by się nie działo, na pewno możecie komuś pomóc, jednak chcąc nie chcąc pomożecie też sobie. Teraz należałoby to rozpatrzeć w ten sposób "Co bym na tym YT nie zrobił, to robię to dla własnych korzyści". Trochę jest to dziwne, bowiem wtedy nikt by nic nie robił, gdyż bałby się, że zostanie oskarżony o to, że robi coś dla swej korzyści. Jednak tak jak mówi większość tu osób - NA PEWNO twórcy którzy będą to wspomagać zdobędą większą popularność na YT.

Dobrym pomysłem byłoby skasowanie z kanału tego, kto współtworzy ten projekt (po co komu to wiedzieć, chcecie być przecież "anonimowi"). Nie przedstawianie się w filmach (bo jest coś w stylu "HEJ, JA JESTEM XXX, a oto kolejny odcinek) - bo po co się przedstawiać, skoro HelpTuba ma pomagać, to chyba nikogo nie interesuje czy jesteś znany czy też nie, nooo, chyba, że chodzi o popularność.

Na końcu dodam, że najlepiej byście tworzyli jakieś filmy typu "Za te 3 miechy zdobyliśmy tyle kasy i dostaną ją XXX". Najlepiej w ten sposób, jak to robi Brzydki Burak, czyli z dowodami wpłaty.

Jakby robić tak jak napisałem, to nie wydaję mi się, by były jakieś zarzuty w waszą stronę
25-10-2012 15:23
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Nowe tło rockalone2k skkf 134 35.382 13-01-2013 12:11
Last Post: appareil
  Jakie gry wolicie dla zagrajmy - starsze czy nowe ? sitas098 9 2.647 09-12-2012 17:08
Last Post: Jayu
  Nowe Partnerstwo JudiMakeFun 26 7.596 21-07-2012 10:39
Last Post: appareil
  Nowe Intro Huśka TheKonZeb 5 2.735 16-01-2012 17:19
Last Post: Sou
  Nowe PlayNext? Mazzir 36 8.358 16-09-2011 18:08
Last Post: Mazzir
  Zmiana z PlayNext Wan1Mas 5 2.235 22-08-2011 20:36
Last Post: vlodek2532

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 7 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5