Post Reply 
Ortografia [wydzielone z: Kompendium Zagrajmera]
Author Message
bugmenot Offline
*

Posts: 9
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #1
Ortografia [wydzielone z: Kompendium Zagrajmera]
[spoiler]Od zarania dziejów na całym Świecie istniała Ciepła Twarz. W tym samym czasie bytowała także Chłodna Twarz, ale wszyscy zadawali sobie pytanie - gdzie jest Losowa Twarz? Po latach badań detektywistyczno-archeologicznych Losowa Twarz została znaleziona na jednym z polskich odziałów urologicznych dla homoseksualnych prawiczków cierpiących na schorzenia stulejki. Zapewne zapytacie jak to możliwe? Otóż, osobnik o losowej twarzy to potomek sławetnych Twarzy. Za wstawiennictwem wielu ponadludzkich istot dostał On od Boga najlepsze cechy, o jakich przeciętny, szary zjadacz ziemniaków i cebuli nie mógłbym pomarzyć. Osobnik o losowej twarzy momentalnie zuzurpował sobie władzę w całej Galaktyce. Losowa Twarz zaczęła się pojawiać się na okładkach płyt, na t-shirtach młodzieży, a także na t-shirtach przybyszów z obcych planet, którzy pragnęli poznać wysłannika Boga, następce Jezusa Chrystusa. Kult Losowej Twarzy trwa po dziś dzień, jego sława rośnie z każdym nowo narodzonym osobnikiem, bowiem dzięki pupciom bobasów policzki Losowej Twarzy są tak pucołowate, a zarazem gładkie, a szlachetnie nadpiłowywany nos tak szpiczasty. Pewna plotka głosi, że wewnątrz wielkiego czoła Losowej Twarzy znajduje się centrum operacyjne całęgo Wszechświata, a kto odważy się tam wejść w następnym życiu będzie samotnym osobnikiem ze stulejką.[/spoiler]

old
(This post was last modified: 14-08-2012 07:15 by appareil.)
11-08-2012 22:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
fszeker Offline
*

Posts: 193
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Kompendium Zagrajmera
@up

Kiedy dzieja się zarały? :D

Kurs Cytowania Selektywnego >tutaj<
(This post was last modified: 07-01-2013 16:25 by fszeker.)
06-01-2013 18:51
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Kompendium Zagrajmera
@up
To nie jest rzeczownik odczasownikowy. Zaranie to innymi słowy "blady świt" (w znaczeniu określenia czasu), "wczesny ranek" etc.

Screw you guys, I'm goin' home!
06-01-2013 20:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
fszeker Offline
*

Posts: 193
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Kompendium Zagrajmera
@up
Czy ja napisałem jakby to był rzeczownik odczasownikowy? Próbujesz użyć "trudnych" zwrótów z gramatyki aby komuś zaimponować? Sam napisałeś jakoby to miał być rzeczownik odczasownikowy.
EGO up

Kurs Cytowania Selektywnego >tutaj<
(This post was last modified: 06-01-2013 20:26 by fszeker.)
06-01-2013 20:26
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Kompendium Zagrajmera
1. Raczej ciężko jest komukolwiek zaimponować wiedzą z gimnazjum.
2. Wytłumaczyłem Ci tylko znaczenie zwrotu i to, że nie pochodzi on od czasownika, więc słowo "zarały" formalnie nie istnieje, jest neologizmem.
3.
Quote:Sam napisałeś jakoby to miał być rzeczownik odczasownikowy.
Nie. Napisałem wręcz przeciwnie. Przeczytaj jeszcze raz i powinieneś sam to zauważyć.
4. Daruj sobie insynuowanie, że chcę napompować swoje ego, to raczej żałosne, a z pewnością bezpodstawne.

Zabrzmiałeś w poprzednim poście tak, jakbyś nie rozumiał zwrotu, dlatego Ci go wytłumaczyłem. Jeśli to miał być żart, to najwidoczniej nie załapałem komizmu. Chill out, nikt Cię nie atakuje.

Screw you guys, I'm goin' home!
06-01-2013 22:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
fszeker Offline
*

Posts: 193
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Kompendium Zagrajmera
Ty powinieneś zchillować. Zaatakowałeś jak napisałem troll zdanie wytykając błąd w poście użytkownika, który zamiast użyć słowa zalania, użył zarania.
Ok? To był żart... Ale pan gremlin musi wytykać błędy udając doktora polonistyki z Uniwersytetu Medycznego w Mongolii.

Kurs Cytowania Selektywnego >tutaj<
07-01-2013 16:28
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Kompendium Zagrajmera
Cholera, aż mi mowę odjęło.
Nie, to nie był atak. Sucho stwierdziłem fakt, który nie dotyczył Twojej osoby w ogóle. Powinieneś chyba zrobić sobie krótką przerwę od internetów, ochłonąć moment, bo zbyt emocjonalnie podchodzisz do tego, co ludzie piszą.

Dodatkowo aż zioniesz hipokryzją. Powiedz mi, co muszę zrobić, żeby zasłużyć na przywilej wytykania błędów lub zwracania uwagi? Pisać "troll zdaniami"? Nie wiem, co miałeś na myśli, więc byłbym wdzięczny za wyjaśnienie. BTW świetna inwektywa, nie osiągnęła celu, ale chociaż sprawiła mi odrobinę radości.

And last but not least: nie było tam błędu. "Od zarania dziejów" to związek frazeologiczny, który oznacza "od samego początku", "od bardzo dawna". Słowo "zaranie" już Ci wytłumaczyłem, "dzieje" to "historia", "wydarzenia z przeszłości". Teraz połączenie: wczesna pora + dawne wydarzenia => początek czasu. Nabrało sensu, prawda? Ciężko natomiast szukać jakiegoś w zwrocie "od zalania dziejów". Nie jest to niemożliwe, po prostu wyższy poziom abstrakcji.

Pewnie będzie Cię drażnił ten protekcjonalny ton akapitu powyżej, ale po przeczytaniu Twojego posta nie potrafiłem inaczej. Dodatkowo zamierzam się habilitować, a to wyjaśnienie zamierzam umieścić w dokumentacji dorobku naukowego ;)

Screw you guys, I'm goin' home!
07-01-2013 18:40
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 3 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5