Post Reply 
Windows 8
Author Message
fszeker Offline
*

Posts: 193
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #1
Windows 8
Witajcie. Chciałbym rozpocząć dyskusję o Windows 8 czyli najnowszym systemie od Microsoftu.
Aby uprościć dyskusję PROSZĘ PISAĆ NA GÓRZĘ JAKĄ MA SIĘ WERSJĘ SYSTEMU I JAK DŁUGO
Aby wyeliminować trolli "nie znam się to się wypowiem"

Więc zacznę:

Windows 8 Pro x64 Korzystam od roku i 2 miesięcy, Wcześniej korzystałem z Developer Preview i Release Preview. 2 kopie: Lapotp i Dekstop.

Pierwszy rzut oka i pierwsze wrażenia był straszne, kiedy zainstaslowałem Developer Preview na Laptopie na Głownej partycji (2 partycja: Ubuntu).
Zacinał się strasznie. Znany wszytkim userom tego systemu DPC_WATCHDOG nie do poskromienia...
System wprowadził nowy start (wtedy zanany pod nazwą Metro) Modern UI i różne dziwne pełnoekranowe aplikacje. Start nadal miał guzik...
Nie włączał się wcale w 8 sekund. Ale był OK
(nie korzystałem z Consumer Preview)
Z relese Preview.. ŁAŁ przyniosło się dużo nowych fajnych funkcji i apek. Ciekawe funkcje w Explorerze, Wstążka rodem z Office... Select Inverse, Copy Path... Było fajnie, Zniknął guzik start ale co z tego? Mnie to nie przeszkadza... Klika się nadal w tym samym miejscu a po prostu miejsca więcej.Samo Modern UI, cóż.. Powiększony start, z tymi samymi funkcjami.. Zabieg kosmetyczny i ewidentnie dla tabletów. Startuje się w około 8 sekund (BIOS time w Task Managerze mam 12 sekund) ale nie jestem w stanie dokładnie zmierzyć bo mam długie odpalanie z BIOSu i wybór systemu przez 5 sekund (Ubuntu <3). Sam system jest szybki, przyjemny, kompatybilny i wcale nie powinien przeszkadzać w nagryawaniu czy czymś takim.

Discuss

Kurs Cytowania Selektywnego >tutaj<
06-01-2013 19:05
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Windows 8
Windows 7, X lat.

Co do 8 to słyszałem, że jak się nie ma dotykowego ekranu to nie ma co się w to bawić narazie... prawda to czy fałsz? Zakładam, że gdybym miał 8 to bym z niej korzystał jak z 7 więc chyba nie ma się narazie sensu przesiadać?

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
07-01-2013 08:36
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Flasheave Offline
*

Posts: 15
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Windows 8
Windows 8, od wakacji.
Po doinstalowaniu start8 da sie używać, wydajność lepsza niż na 7.
07-01-2013 17:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
fszeker Offline
*

Posts: 193
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Windows 8
@up

Dlaczego nib się nie da bez start8?? Myślę, że gdyby rzeczywiście się nie dało to by microsoft to dodał jako preinstalowaną aplikację :P Ja jestem w stanie bez... Czy to kwestia gusta?

Kurs Cytowania Selektywnego >tutaj<
07-01-2013 18:47
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
WolfGB Offline
*

Posts: 28
Joined: Jan 2013 {socialsites}


Post: #5
RE: Windows 8
do ósemki trzeba sie przyzwyczaić niestety mnie nowe rozwiązania i wygląd nie przekonał

[Image: 13334589011781.gif]
08-01-2013 02:58
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Flasheave Offline
*

Posts: 15
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Windows 8
(07-01-2013 18:47 )fszeker Wrote:  @up

Dlaczego nib się nie da bez start8?? Myślę, że gdyby rzeczywiście się nie dało to by microsoft to dodał jako preinstalowaną aplikację :P Ja jestem w stanie bez... Czy to kwestia gusta?

Nie wiem, jestem już przyzwyczajony do start8
08-01-2013 20:46
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Xuxed Offline
*

Posts: 13
Joined: Jan 2013 {socialsites}


Post: #7
RE: Windows 8
Windows 7 długo co najmniej używam go już z dwa, trzy lata
Ja jakoś ósemki nie trawie ponieważ nie lubię tego menu, mianowicie "wybierania rogów" i to menu aplikacji trochę konsolowe.
Prosiłbym was o wypowiedź na temat gier, czy lepiej się sprawują czy gorzej?
08-01-2013 20:55
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Baldo Offline
*

Posts: 71
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #8
RE: Windows 8
Ja niestety nie miałem do czynienia z Windows 8 na PC, ale zaw to miałem okazję obejrzeć go na telefonie. Powiem wam, ze to jest kolejny kamień milowy Microsoft, jeśli chodzi o smartfony. System jest szybki i stabilny. Nie ma większych problemów, ale moje pytanie czy opłaca się kasę wydawać na ósemkę na PC? W sumie jeżeli ktoś nie ma dotykowego ekranu to moim zdaniem jest zbędny wydatek... Zastanawiam się jednak, czy nie przetestować sobie Windows 8 w wersji "PIRATE edition"... Pozdrawiam i czekam na inne opinie dotyczące tego systemu

http://www.baldopi.wordpress.com
http://www.twitter.com/BaldoPL
http://www.facebook.com/orteam
08-01-2013 22:02
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: Windows 8
Windows 7, jakoś z rok już, może ciut dłużej.

Jak widać dla mnie ten system to świeżynka, więc nie widzę sensu przesiadania się teraz na Win 8, skoro ledwo co uciekłam z tonącego okrętu jakim jest Win XP. Poza tym po sieci krążą plotki jakoby nowy system był już w drodze. Kolejne plotki wspominają, że system ten może być darmowy, albo za bardzo niewielkie pieniądze (Windows Blue). Jestem bardzo ciekawa tych plotek i na ile one okażą się prawdziwe. Jeśli przyszłe Windowsy mają szansę być rozprowadzane za free i przyjmą jakiś sensowny model zarabiania, który nie doprowadzi użytkowników do szału to trochę głupio by było teraz wydawać kasę na nowy system.

Poza tym trochę wyprowadza mnie z równowagi ten dotykowy interfejs Modern UI. Miałam okazję pracować na tym chwilę na kompie kolegi. Tak nieintuicyjnego systemu dawno nie widziałam... Na Ubuntu czy Mac OS X od razu znajduję co potrzebuję. Opanowanie Win 7 zajęło mi chwilkę. Win 8 doprowadza mnie do białej gorączki, frustruje i nie pozwala wykonać zadania szybko. Dodam, że nie posiadam żadnego urządzenia mobilnego z Androidami czy mobilną wersją systemu od M$. Nie mam punktu odniesienia. Być może ludzie posiadający komórki z interfejsem dotykowym radzą sobie z tym systemem lepiej.
(This post was last modified: 09-01-2013 13:09 by WinterWolf.)
09-01-2013 13:08
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Windows 8
A więc zgadza się zasada, że Microsoft dwa razy pod rząd nie może wydać dobrego oprogramowania:

Win98 - dobry
Win Millenium - huehuehue
WinXP - dobry
Windows Viśta - terribad
Win7 dobry
Win8 - kiepski
??? - dobry
09-01-2013 13:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 4 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5