Post Reply 
Steam
Author Message
kruskader Offline
*

Posts: 74
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #11
RE: Steam
Konto Steam założyłem gdy kupiłem Super Meat Boya i Capsized (były w wersji pudełkowej). Przestałem żałować gdy kupiłem serie Doom, Hexen i Commander Keen. Teraz wkurza mnie jak nie mogę wejść w offline mode bez neta - wcześniej gdy było włączone "uruchom steam gdy windows się włączy" mogłem, teraz nie.
20-03-2013 21:12
Find all posts by this user Quote this message in a reply
The Meldero Offline
*

Posts: 140
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #12
RE: Steam
Ja tam uwielbiam steam. Poza tym, że jest trochę gówniany pod względem działania, a ceny tam są zabójcze, to i tak jest on moim centrum wszelakich gier. Pierwszą styczność z nim miałem, jak postanowiłem zakupić CS 1.6 oryginalnego. Wcześniej już miałem przegrane 500h, więc zainwestowałem. Do teraz przegrałem tam ponad 1500h w wszelakie "ceesy". Nie mówiąc już o tym, po prostu świetne miejsce na "składowisko" gier.

Another day, another night.
20-03-2013 21:46
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
RamoHater Offline
*

Posts: 22
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #13
RE: Steam
Internet mam 20 mb/s, ale denerwuje w update'ach mnie to, że nie można bez nich grać.
Poza tym, przy 20 grach mój folder Steama waży ok. 200 GB, z czego 90 % to pliki updatów.
Do wad Steama zaliczam również bardzo duże ceny niektórych gier np. DLC do Call of Duty Black Ops 2 Revolution kosztuje więcej niż pełna gra nawet w Empiku, który jest znany z wielkich cen.
Jak już Itterek napisał, silnik przeglądarki steamowej jest bardzo dziurawy, nie polecam jej używania.
Steam zżera też dość dużo ramu (~200 MB), ale kość 4GB nie jest droga (ok.150 zł) i każdy, kto chce mieć na komputerze Steama i grać w wymagające gry na wysokich ustawieniach musi liczyć się z tym, że może być potrzeba dokupienia większej ilości pamięci (2GB ramu powinno starczyć do nowszych gier w słabszych ustawieniach, ale wyjście do Menadżera zadań zajmuje ok. 2 minuty.)

Steam, jak wszystko posiada również zalety np. częste promocje, duża społeczność, rzadko padające serwery, darmowe weekendy.
20-03-2013 22:40
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Krakenos Offline
*

Posts: 19
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #14
RE: Steam
A jakby nie daj Bóg steam padł raz na zawsze, to wszystkie gry w dupe :). Generalnie to stać się nie powinno ale trzeba pamiętać że kupując gry na steamie ograniczasz się do 1 dystrybutora. Z tego co wiem, steam nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty materialne.
(This post was last modified: 20-03-2013 22:49 by Krakenos.)
20-03-2013 22:46
Find all posts by this user Quote this message in a reply
RamoHater Offline
*

Posts: 22
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #15
RE: Steam
Krakenos: dlatego wolę kupować gry na płytach. Steam pada - ściągam cracka (nie jestem za piractwem) i gra działa.
20-03-2013 22:52
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Tectologic Offline
*

Posts: 87
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #16
RE: Steam
Ogólnie inicjatywa takiej platformy jest spoko, ale wykonanie chyba troszeczkę gorsze. Od kiedy tylko mam konto na steam nie obeszło się bez problemów typu "Program nie odpowiada", "Program jest już uruchomiony" chociaż w procesach nic nie ma, czasami straszne problemy z uruchomieniem programu (zdarzają się też lagi po czym program nie odpowiada) a to wszystko dzieje się na win 7 64 bit. Nie mówię oczywiście, że tak jest cały czas. Po prostu zdarza się od czasu do czasu. Pobieram wszystkie aktualizacje a mimo to dalej są z tym problemy. Gry ze steam pobierają mi się po 500 KB/s mimo, że mój net pozwala na pobieranie max 120 KB/s. Myślę sobie "Co mi do tego. Niech sobie pobiera". Problem jest w tym, że gra potem nie jest w stanie się uruchomić po czym zaczyna pobierać grę od nowa. WTF? Ostatnio pobierałem dotę (3gb). Miało pobierać 1.5h, pobierało 6h. Po wyłączeniu steama i uruchomieniu go następnego dnia co ujrzałem? "Pobrano 30 MB"... Za jakiś czas znów uruchomiłem steama i co? "Pobrano 16 MB". Za takie pobieranie z prędkością 500 KB to ja podziękuję. Wolę rzeczywistą (i słowo klucz) PRAWIDŁOWĄ prędkość pobierania, a nie robienie w ch***, że niby pobieram 4x szybciej niż jestem w stanie to robić.

Skype dla widzów: Tectologic
20-03-2013 23:33
Find all posts by this user Quote this message in a reply
AcerNew2 Offline
*

Posts: 29
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #17
RE: Steam
Steam ma pewne plusy i minusy. Według mnie jednym z minusów jest to, że jak kupię grę to chce od razu zainstalować i zagrać, a nie czekać, aż się ściągnie i po godzinie zagrać. Innym minusem też jest możliwość zapomnienia hasła do konta. Natomiast podoba mi się możliwość w razie zgubienia gry(płyty) wejście na konto i kliknięcie graj.

There must always be fun
29-03-2013 19:52
Find all posts by this user Quote this message in a reply
AcreedPL Offline
*

Posts: 45
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #18
RE: Steam
(29-03-2013 19:52 )AcerNew2 Wrote:  Według mnie jednym z minusów jest to, że jak kupię grę to chce od razu zainstalować i zagrać, a nie czekać, aż się ściągnie i po godzinie zagrać.
A w jaki inny sposób gra ma się znaleźć na twoim dysku twardym, jak nie tą drogą?
Czas pobierania możesz łatwo skrócić, a mianowicie, zwiększyć szybkość łącza.
30-03-2013 14:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Aquila Offline
*

Posts: 52
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #19
RE: Steam
(20-03-2013 21:12 )kruskader Wrote:  Teraz wkurza mnie jak nie mogę wejść w offline mode bez neta - wcześniej gdy było włączone "uruchom steam gdy windows się włączy" mogłem, teraz nie.
Dalej można włączyć tryb offline, gdy ma się zaznaczoną opcje "Uruchom Steam przy włączeniu komputera".
30-03-2013 16:45
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kruskader Offline
*

Posts: 74
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #20
RE: Steam
Albo niezrozumiale napisałem albo źle zrozumiałeś - teraz wyłączyłem tą opcję "Uruchom Steam przy włączeniu komputera", bo mnie wkurzała. Teraz bez neta się nie łącza, bo jak twierdzi nie ma mojego loginu i hasła.
(This post was last modified: 30-03-2013 20:51 by kruskader.)
30-03-2013 20:49
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5