Post Reply 
Nietypowy kanal
Author Message
Mysterious Offline
*

Posts: 4
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #1
Nietypowy kanal
Zastanawiałem się początkowo czy zmieszczanieć tu temat, o kanale nie dotyczącym gier, ale doszedłem do wniosku, ze wielu zagrajmerów/vlogerów posiada dużo obszerniejsza wiedzę na temat YT niż wielu innych użytkowników.

W chwili obecnej kanał, o którym będzie mowa nie istnieje i dopiero planuję (w sumie w większym gronie) go stworzyć. Kanał miałby być kanałem o tematyce historycznej.

Cele kanału:
- pokazywanie bieżącego stanu badan będącego w pewnej mierze w rozbieżności z tym co wie ogol społeczeństwa ze szkoły
- prezentowanie materiałów, które ułatwiły by ludziom uczącym się (gimnazja, licea, podstawówki) przygotowanie do egzaminów
- poszerzanie wiedzy na temat historii (edukacja społeczna)
- promowanie tematyki aby być może przekonać do hobbystycznego zainteresowania się ta nauka
- przeciwdziałanie upraszczaniu historii i sprowadzenia statusu do ciekawostek
- szersza współpraca ze środowiskiem naukowym na zupełnie nowej płaszczyźnie (tu już dobra wola tych drugich)
- prezentacja nowszych i starszych publikacji naukowych
- umieszczanie za zgoda autorów filmów dokumentalnych oraz rekonstrukcyjnych(bardziej tych i mniejszym budżecie)
- krótkie recenzje gier pod katem zgodności historycznej (to póki co mało prawdopodobna opcja, ale myślę,że kluczowa by zainteresować najmłodszych)

W czym problem i dlaczego piszę?
Post ten pojawił się dlatego, ponieważ mam kilka pytań odnośnie tworzenia kanału, obróbki i możliwości dotarcia takiego kanału do odbiorco. Pomysł zrodził się po rozmowie z właścicielem innego kanału, który zajmuje się tematyka związaną z przedmiotami ścisłymi (obecnie tylko matematyka).
Niestety nigdy nie bylem zbytnio zainteresowany jak przebiega proces tworzenia na YT przez muszę uzyskać w miarę pełny obraz tego jak to wygląda (dlatego tyle portali otrzymało podobny post). Pytania poniżej:

1. Jakie programy są wymagane do tworzenia profesjonalnych filmów, z przejściami i intrem, aby jakość była zadowalająca dla odwiedzających?
2. Czy do obróbki filmów w kształcie prezentacji albo wycinków z innych dziel jest wymagany dobry sprzęt na dzisiejsze standardy?
3. Widziałem na części kanałów ciekawe tła. Ile kosztuje wykonanie takiego tła (oczywiście chodzi o coś ciekawego, a nie bubla) i kto się tym zajmuje?
4. Co sadzicie o samej inicjatywie takiego kanału i jego potencjalnej popularności?
5. Czy ciężko jest uzyskać dostęp do szerszej publiki? (publiki nie subskrypcji czy wyświetleń)
6. W jakiej formie najchętniej widzielibyście filmy na takim kanale i dlaczego (materiał to przypominam omówienie jednego zawężonego tematu lub ogólnie o jakimś większym wydarzeniu)
7. Ile zajmuje obróbka i przygotowanie porządnego materiału ( złożonego z wielu komponentów z narracja, przez jedną osobę lub grupę)
8. Czy ciężko laikowi, który łatwo przyswaja sobie wiedzę z zakresu elektroniki i obsługi komputera, nauczyć się tworzyć profesjonalne filmy?
03-09-2012 10:49
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Messages In This Thread
Nietypowy kanal - Mysterious - 03-09-2012 10:49
RE: Nietypowy kanal - JudiMakeFun - 03-09-2012, 11:29
RE: Nietypowy kanal - Mysterious - 03-09-2012, 11:45
RE: Nietypowy kanal - JudiMakeFun - 03-09-2012, 12:10
RE: Nietypowy kanal - appareil - 03-09-2012, 14:23
RE: Nietypowy kanal - Mysterious - 03-09-2012, 17:21

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Speedrun z SMB - nietypowy problem Elwood 1 749 19-04-2012 17:44
Last Post: zebeskull

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5