Poll: Czy wstawiać kolejne rozdziały?
Tak.
Nie.
[Show Results]
 
Post Reply 
Oblicze Wilka - mojego autorstwa.
Author Message
Grzybiarz Offline
*

Posts: 39
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Oblicze Wilka - mojego autorstwa.
" Miał na sobie (...) beret jako okrycie głowy."
Wybacz, ale to po prostu nie jest dobrze napisany tekst. Główny bohater widać, uwielbia robić za narratora. W niektórych przypadkach nie stanowi to problemu, ale weźmy pod uwagę fakt, iż jest on mieszkańcem Krakowa, który wyraźnie zna miasto. Po co więc miałby tak dokładnie opisywać wszystkie szczegóły miasta dotyczące? Nie ma o najmniejszego sensu, chyba, że chciałby opowiedzieć swoją historię komuś żyjącemu w miejscu bardzo odmiennym, nic na to jednak nie wskazuje.

Przychodzi mi tu na myśl cytat z Fallouta, który przypadł mi do gustu. Otóż, bohater zmuszony przez gracza do zbadania butelki napoju o nazwie "Nuka-Cola", opisuje obiekt jako "Zwykłą Nuka-Colę".
Być może coś pokręciłem z tym cytatem, ale sens pozostaje ten sam. Dla bohatera Nuka-Cola jest czymś zwyczajnym i niewartym uwagi. Bohater Twojej powieści opisuje
w s z y s t k o.

Zdaję sobie również sprawę z tego, że sposobem pisania chciałeś oddać klimat tamtych lat, gdy po ulicach spacerowali dżentelmeni w melonikach i damy w gronostajowych kołnierzach, ale nie do końca Ci to wyszło. Postacie zamiast kulturalnych sprawiają wrażenie sztucznych i niepewnych tego co mówią.

Podsumowując kiepsko, bardzo kiepsko. Przykro mi, ale wiele musisz jeszcze poprawić.
22-04-2014 12:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Messages In This Thread
RE: Oblicze Wilka - mojego autorstwa. - Grzybiarz - 22-04-2014 12:56

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5