Post Reply 
League Of Legends a Heroes Of Newerth
Author Message
Sekarthis Offline
*

Posts: 26
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #3
RE: League Of Legends a Heroes Of Newerth
Czy to powinno być w dziale "Dyskusje"? Jakoś mi to nie pasuje, ale whatever.

Pewnego razu przeczytałem komentarz, mówiący, że LoL jest ewolucją DoTy, a HoN to jej kopia. Nie grałem w DoTę, ale z tego co słyszałem/widziałem to stwierdzenie jest dość dobrym określeniem tych dwóch gier.

LoL jest o wiele bardziej przystępny i wydaje mi się o wiele bardziej przejrzystszy, może ze względu na moje przyzwyczajenie do niego. Podczas gry w HoNa gubiłem się nieco w interfejsie, ale to pewnie kwestia nawyków.

Dość zabawną rzeczą jest fakt, że LoL stawia sobie za cel jako taki balans między postaciami (co, jak widać po niektórych czempionach, nie zawsze się uda). Tutaj do gry wchodzą buffy i nerfy dla postaci.
HoN natomiast balans osiąga w dość prosty sposób: każdy bohater jest przegięty. Kiedy grałem tych parę razy to za każdym razem dziwiło mnie jakim cudem zostałem zabity w tak krótkim czasie, podczas gdy ja zabijać zbytnio nie mogłem. Idealne odzwierciedlenie tego, że potrzeba do tej gry umiejętności i ogólnie jest o wiele bardziej "hardkorowa".
Do tego matchmaking jest dość... błędny. O ile na LoLu łączy mnie z graczami o podobnych poziomach to w HoNie everything goes, mogłoby się wydawać...

Ogólnie wolę LoLa, ale to głównie ze względu na przyzwyczajenie. Ważnym czynnikiem jest też to, że LoL jest darmowy, a HoN oferuje jedynie triala. HoN jest dobrą grą, tylko trzeba najpierw przejść przez piekło uczenia się grania w niego. LoL oferuje samouczki, walkę z botami i łączy graczy o podobnych poziomach (oczywiście tu pojawia się problem ludzi nabijających sobie tak zwane refferale, za które dostaje się różnorakie nagrody), więc nauka przebiega (przynajmniej z tego co pamiętam z moich pierwszych poziomów) raczej zgrabnie.
15-06-2011 17:11
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Messages In This Thread
RE: League Of Legends a Heroes Of Newerth - Sekarthis - 15-06-2011 17:11

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5