Post Reply 
Jak i kiedy pownniśmy grać w horrory
Author Message
Mide Offline
*

Posts: 117
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #1
Jak i kiedy pownniśmy grać w horrory
Temat powstał po rozpoczęciu dyskusji w innym miejscu przeze mnie i carrotPL

Mały wstęp:
(18-06-2011 20:32 )CarrotPL Wrote:  
(18-06-2011 20:13 )Mide Wrote:  
(18-06-2011 19:16 )CarrotPL Wrote:  Cedrowa1 bo w gry typu Horror gra się samemu!

A gówno prawda, ja w takie gry nie gram, bo ich nie lubię, ale samą fabułę np Dead Space chciałem poznać. Wybrałem zagrajmera, obrałem kurs na jego filmy i puściłem. Nie dość że brechta jak cholera czasami to i udało się wystraszyć i widza (czyli mnie),
i zagrajmera.

Już ten temat był poruszany na forum - jak chcesz to sobie zrób nawet ze strzelanki bez fabuły aczkolwiek jest to odradzane.

To nie jest gówno prawda, bo grając w gry Horror zawsze gra sie samemu, jeśli chcesz się przestraszyć, moi kumple grali w Amnesie we 3, o 16:00 i przeszli cała mówiłem im że ta gra jest straszna i wyłacza ją po 40 minutach, jednak oni powiedzieli ja się ani razu nie przestraszyłem słaba gra, taka prawdą że jak się gra przy większej ilości osób w gry horror, uznajesz że ta gra jest słaba i nie powinna się nazywać horror .

Ja nie podzielam tego punktu widzenia, nie mam ochoty grać w horrory samemu z kilku powodów i nie jestem amatorem "mocnych" wrażeń jeśli chodzi o takie gry. Osobiście wolę jak jakiś "zagrajmer" zagra a ja sobie obejrzę. Nie raz i nie dwa, a dość często sterowanie w takich grach jest dla mnie denerwujące, (np Dead Space cz1) ma utrzymywać klimat, ale w samej rozgrywce mi przeszkadza. Wolę więc znaleźć osobę która nie będzie z gry darła, a przejdzie ją (najlepiej na ślepo) i wtedy jeśli "zagrajmer" dobrze się wczuje, możemy się wystraszyć obaj a czasem nawet idzie z takiej osoby "drzeć łacha" po akcji typu "o kur..." itp.

Jak idziesz na horror do kina to sam nie jesteś ale mimo to atmosfera jest niesamowita i również się wczuwasz, to samo tyczy się oglądania jakiegoś horroru w domu przed tv czy na kompie z dziewczyną/chłopakiem, kolegą/koleżanką lub rodziną (czy też z każdym jednocześnie). Zgodzę się że należałoby oglądać po zmroku, ale tak samo jak do filmów, tak samo podchodzę do gier. Wole siąść z kuzynem, niech napieprza, a wystraszymy się obaj, mało tego nieraz jeden z reakcji drugiego będzie po ziemi się turlał ze śmiechu i choć wydaje się to zniszczeniem klimatu - oj wierz mi nie jest. Raz mi się zdarzyło że w jakiejś sytuacji kuzyn się prawie z krzesłem wywalił ze strachu, a ja widząc to wybuchłem śmiechem - efekt? Kuzyn nie przygotowany że coś się stanie bliżej niego niż monitor (ba mało tego bo za jego plecami) z tym krzesłem się jednak wywalił wystraszony moją salwą śmiechu. Obaj się chwile z tej sytuacji pośmialiśmy, a po chwili wróciliśmy do grania i wcale nam to zabawy nie popsuło ani tym bardziej klimatu do którego po chwilowym rozluźnieniu szybko powróciliśmy.

Ale twierdzenie że "w horrory gra się samemu!" jest imo hipokryzją, bo według mnie każdy powinien grać według własnych odczuć. I jeśli ktoś chce robić zagrajmy z takich gier - proszę bardzo, chętnie obejrzę.

A co wy o tym myślicie?
18-06-2011 20:48
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Messages In This Thread
Jak i kiedy pownniśmy grać w horrory - Mide - 18-06-2011 20:48

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kiedy kolega chce, żebyś go polecił. Co robicie? Ervoy 12 3.047 25-08-2012 22:59
Last Post: Empirator

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 3 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5