Post Reply 
Najpopularniejsze zwalnianie z myślenia
Author Message
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #27
RE: Najpopularniejsze zwalnianie z myślenia
(31-12-2010 14:37 )Kadron Wrote:  Chciałbym rzec, że temat jest pouczający. Ba, był pouczający, ale do pewnego momentu. Do momentu, aż szlachetny
ModronCube i waleczny CarlSheppards nie zaczęli kłócić się z miłościwym dwolfem. Poziom tematu spadł w dół. Ostro.

Od razu błagam was. Nie piszcie mi, że to wina ludzi udzielających się tutaj, bo z takimi nie trzeba się rozpisywać na CAŁĄ stronę.

Przyznaję, że za długo ciągnąłem temat. Jednak raz, że nikt inny jakoś nie raczył napisać, a dwa, cóż, jestem poniekąd optymistą i wierzę, że tamten człowiek byłby w stanie pojąć podstawowe zagadnienia. No cóż, pomyliłem się. Nie pierwszy raz w życiu.


***

Quote:Lubię jedną rzecz w negatywnej krytyce. Osoba, która takowej posmakuje może różnie zareagować. Jeżeli jednak ją odrzuci to widać jak ludzie wcześniej krytykujący zaczynają
skomleć, że osoba olała ich komentarz/usunęła go.

To z niewłaściwymi ludźmi do czynienia miałeś.
Ogólnie nie robię sprawy, jeśli ktoś wywala krytykę (co oczywiście nie zmienia faktu, iż pokazują, że nie do niej nie dorośli), jednak jeśli kasujący twierdzi, że to nie była krytyka, pławiąc się równocześnie w pustych komentarzach, to cóż. Zwracam mu chociaż na to uwagę.

Quote:Przecież krytyka w stylu 'masz dziwny głos', albo 'zachowujesz się jak małpa w klatce' na pewno pomoże w ulepszeniu się osoby wystawiające na publiczne światło swoje dzieło. Na pewno dojdzie do wspólnego porozumienia. Na pewno obejdzie się bez kłótni.

Pierwsze zdanie to zwyczajne stwierdzenie, a drugie to bardziej trolling. Tak czy inaczej ciężko nawet wyobrazić sobie porozumienie - w pierwszym jeśli chodzi temat, w drugim, jeśli chodzi o formę. Można najwyżej wytłumaczyć i rozpisać swoją opinię, jednak cóż, głos jakoś ciężko można zmienić, a zachowanie ciężej. Patrząc na to pod kątem celu, to pierwsze zdanie nie wyrośnie poza taką opinię.

Quote:Analiza dzieła w stylu 'uważam, że twoja kreska jest beznadziejna' IMO dużo gorzej brzmi niż
'uważam, że twoja kreska nie jest za dobra i powinieneś ją poprawić, jeżeli chcesz mieć lepsze oceny'. Takie komentarze są łagodne i wcale nie muszą być uznane za fałszywe, bo nie mówią do końca wprost. W ogromnym internecie znajdą się pewnie osoby, które nawet na taką krytykę źle reagują, ale nie zamierzałbym w takim wypadku ciągnąć tematu. Zostawiłbym człowieka i zajął się czymś innym.

Z mojego doświadczenia wynika, iż gdy spotykasz pracę gniota, to po prostu to stwierdzasz. Mówię tu o naprawdę złych pracach, których nie ma zwyczajnie jak bronić.
I znów - to naprawdę zależy, co chcemy osiągnąć tematem. Jeśli ktoś chciał napisać kilka słów - w porządku, niech idzie dalej. Jednak są także inni, którzy są ciekawi samego rozumowania kogoś, kto mieni się tolerancyjnym etc. a pryska śliną na uwagi innych.


(31-12-2010 16:58 )SeedPL Wrote:  Hm. Należy także odróżniać opinię od ubliżania komuś. Między tymi dwoma pojęciami jest bardzo cienka granica.

Między ubliżaniem, a krytyką jest granica taka, jak między dyskusją, a kłótnią - czyli duża. Oczywiście, jedno z drugi ma jakiś związek, jednak nie zmienia to faktu, iż ubliżanie zawsze powstaje z niskich pobudek i na niskim poziomie.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
01-01-2011 00:30
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Messages In This Thread
RE: Najpopularniejsze zwalnianie z myślenia - Lavos - 01-01-2011 00:30

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 63 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5