Post Reply 
Headset/Mikrofon. Kupno. Pomoc.
Author Message
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #11
RE: Headset/Mikrofon. Kupno. Pomoc.
(15-06-2011 00:42 )Vino380 Wrote:  Andzia mam pytanie jak daleko trzeba być od mikrofonu tego by dobrze nagrywał i czy ty usuwasz potem szumy oczyszczając plik, czy po prostu wszystko frapsem naraz??

1.Od mikrofonu jestem może niekiedy ponad pół metra oddalony (ale to jest maksimum) a i tak dobrze mnie słychać ale zazwyczaj jestem oddalony ok.40-45cm (postawa prosta ciała się kłania :D )

2.W przeciwieństwie do innych zagrajmerów nigdy nie musiałem męczyć z odszumowaniem (a szczególnie teraz nie widzę potrzeby od kiedy mam zalmana), zawsze nagrywałem razem z frapsem, dlatego jeśli ludzie piszą na YT jak rozwiązać taki i taki problem to w 90% mogę z czystym sumieniem napisać że nie wiem :D
15-06-2011 07:06
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #12
RE: Headset/Mikrofon. Kupno. Pomoc.
Ja mam Zalmana MIC-1, a raczej ostatnio oddałem koledze. Dlaczego oddałem? Pierwsze kilka odcinków nagrywałem nim. Wrażenia:

1. Sensowne umieszczenie jest katastrofalną sprawą. Reklamują, że na kablu od słuchawek trzeba wieszać - tylko mnie wtedy nie słychać. Próbowałem kombinować coś podobnego do Andzi, jednakże po prostu nie miałem środków (gdybym był w domu u rodziców, to coś by się znalazło). Doszło do tego, że przyklejałem plastrem do policzka - wtedy sensownie działało, ale w każdym momencie mógł się odkleić (co robił). No i było, delikatnie mówiąc, niewygodne.
2. (Później zauważone) Po porównaniu jakości głosu do HS-800 wypada na zauważalny minus. Chcecie, to mogę pożyczyć od kumpla i nagrać porównanie. Z wielu kątów.

Skoro miałem dyskwalifikujące problemy z MIC-1, rozglądałem się po alternatywie. Wtedy jeszcze oglądałem Bunga i u niego na kanale widziałem, że nagrywa HS-800, a jakość jest co najmniej dobra. Spróbowałem "czem prędzej" i dotychczasowe wrażenia:

1. Ściskały głowę. Fix: zacząłem na noc zakładać je na komputer (niech słucha! ;]) - już są idealne.
2. Ciężko ustawić mikrofon, za każdym razem trzeba kilkukrotnie testować, by nie było pierdzeń itp. Fix: umieścić go obok nosa, ponad dziurkami, tak by nie zawadzał przy np. uśmiechaniu się, a jeden z wlotów (płaskości) skierować na dół. Już od dłuższego czasu nie zdarzyło się, bym po teście cokolwiek poprawiał.
3. Bardzo dobra jakość mikrofonu. Średniawa dźwięku - prawie sam bas. No ale po mic je kupiłem. Mikrofon nie łapie żadnych szumów i bardzo mało dźwięków otoczenia, gdy nagrywam bez odtwarzania dźwięku. Gdy włączę odtwarzanie dźwięku - bardzo delikatnie słychać odtwarzany w nagraniu - to pewnie, jak Vino mi powiedział, przez cienkość kabla. Trochę szumów się pojawia, gdy włączę grę (nieważne, czy cokolwiek w niej słychać - ważne, że gra renderuje 3D. Zastanawiam się, czy to nie jest spowodowane moim bliskim umieszczeniem dźwiękówki do karty grafiki (są w sąsiadujących slotach).
4. Delikatne. Już zarówno mój przyjaciel, jak i brat cioteczny je rozwalili przy "prawie" normalnym użytkowaniu ;>
5. Kabel? Nigdy nie sprawiał mi problemów, mam rozwinięty tylko na tyle, na ile potrzebuję. Poza tym punkt 4.



(14-06-2011 14:05 )SeedPL Wrote:  - Cena, za tę stówę to jakość mikrofonu powinna być przynajmniej dwukrotnie lepsza.

Znajdź mi headset z (zauważalnie) lepszym mikrofonem poniżej 300zł, a będę Ci niezmiernie wdzięczny ;]



(15-06-2011 07:06 )Andzia639 Wrote:  1.Od mikrofonu jestem może niekiedy ponad pół metra oddalony (ale to jest maksimum) a i tak dobrze mnie słychać ale zazwyczaj jestem oddalony ok.40-45cm (postawa prosta ciała się kłania :D )

2.W przeciwieństwie do innych zagrajmerów nigdy nie musiałem męczyć z odszumowaniem (a szczególnie teraz nie widzę potrzeby od kiedy mam zalmana), zawsze nagrywałem razem z frapsem, dlatego jeśli ludzie piszą na YT jak rozwiązać taki i taki problem to w 90% mogę z czystym sumieniem napisać że nie wiem :D

1. Moje testy mówią co innego. Kiepsko mnie było słychać już z 30cm. W porównaniu mogę to uwzględnić.

2. Za to musisz się męczyć z ustawianiem się tak, by jednakowo głośno było Ciebie słychać przez całą sesję, a także później musisz podgłośnić. Nie chciałbym dbać przez całe nagrywanie, by nie ruszać się zbytnio, bo będą różnice w głośności... Olanie problemu też nie jest dobre.


Jeśli chcecie ów test - nagram. Przed nim spróbuję przemieścić dźwiękówkę lub grafikę w inne miejsce. Może się okazać, że jedyne "szumy", to bardzo cicho gra w tle, czego absolutnie nie słychać, gdy ma się dobrze sparowany dźwięk mikro i gry - jak nagrywałem jednocześnie frapsem, to nie zauważyłem problemu, z kolei można to wykorzystać jako dodatkowa forma klapsu do synchronizacji ;]





Off ---
(14-06-2011 14:08 )Andzia639 Wrote:  Po długich rozważaniach kupiłem najlepsze słuchawki do ceny 200zł - słynne CAL! (Creative Aurvana Live!)

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=...nge_view=1

W sumie najlepsze słuchawki jakie kiedykolwiek miałem (a testowałem sporo do pułapu cenowego 300zł)

W dziale nausznych są niezłe, ale wymiękają w tym pułapie cenowym z Head-Direct RE0, czy RE2. Jak je kupiłem, oddałem zarówno CAL!, jak i AKG K340 (te douszne) rodzinie. Teraz czy gram, czy słucham, używam RE0. Tylko do nagrywania się nie nadają - brak mikro, a musiałbyś się przyzwyczaić do silnego wygłuszenia dźwięków zewnętrznych (w tym siebie) podczas mówienia.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
15-06-2011 13:29
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #13
RE: Headset/Mikrofon. Kupno. Pomoc.
(15-06-2011 13:29 )Kern3l Wrote:  
(15-06-2011 07:06 )Andzia639 Wrote:  1.Od mikrofonu jestem może niekiedy ponad pół metra oddalony (ale to jest maksimum) a i tak dobrze mnie słychać ale zazwyczaj jestem oddalony ok.40-45cm (postawa prosta ciała się kłania :D )

2.W przeciwieństwie do innych zagrajmerów nigdy nie musiałem męczyć z odszumowaniem (a szczególnie teraz nie widzę potrzeby od kiedy mam zalmana), zawsze nagrywałem razem z frapsem, dlatego jeśli ludzie piszą na YT jak rozwiązać taki i taki problem to w 90% mogę z czystym sumieniem napisać że nie wiem :D

1. Moje testy mówią co innego. Kiepsko mnie było słychać już z 30cm. W porównaniu mogę to uwzględnić.

2. Za to musisz się męczyć z ustawianiem się tak, by jednakowo głośno było Ciebie słychać przez całą sesję, a także później musisz podgłośnić. Nie chciałbym dbać przez całe nagrywanie, by nie ruszać się zbytnio, bo będą różnice w głośności... Olanie problemu też nie jest dobre.


Jeśli chcecie ów test - nagram. Przed nim spróbuję przemieścić dźwiękówkę lub grafikę w inne miejsce. Może się okazać, że jedyne "szumy", to bardzo cicho gra w tle, czego absolutnie nie słychać, gdy ma się dobrze sparowany dźwięk mikro i gry - jak nagrywałem jednocześnie frapsem, to nie zauważyłem problemu, z kolei można to wykorzystać jako dodatkowa forma klapsu do synchronizacji ;]

No cóż męcz się chłopie z całym tym testowaniem, mi od razu mikrofon bardzo dobrze działał i więcej nie muszę się martwić tym :D





(15-06-2011 13:29 )Kern3l Wrote:  
(14-06-2011 14:08 )Andzia639 Wrote:  Po długich rozważaniach kupiłem najlepsze słuchawki do ceny 200zł - słynne CAL! (Creative Aurvana Live!)

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=...nge_view=1

W sumie najlepsze słuchawki jakie kiedykolwiek miałem (a testowałem sporo do pułapu cenowego 300zł)

W dziale nausznych są niezłe, ale wymiękają w tym pułapie cenowym z Head-Direct RE0, czy RE2. Jak je kupiłem, oddałem zarówno CAL!, jak i AKG K340 (te douszne) rodzinie. Teraz czy gram, czy słucham, używam RE0. Tylko do nagrywania się nie nadają - brak mikro, a musiałbyś się przyzwyczaić do silnego wygłuszenia dźwięków zewnętrznych (w tym siebie) podczas mówienia.

No cóż zanim zaczniemy się nawzajem wpadać do gardeł to powiem że każdemu inaczej podobają się słuchawki, niektórzy wolę trochę więcej basów niektórzy mnie więc trzeba po prostu przetestować słuchawki na własne uszy i dopiero wtedy wiadomo które bardziej nadają się dla naszych uszów
15-06-2011 13:57
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #14
RE: Headset/Mikrofon. Kupno. Pomoc.
Osobiście nie jestem wielkim fanem headsetów. Wolę mieć mikrofon i słuchawki osobno z jednej prostej przyczyny - jeśli masz mikrofon postawiony na biurku bądź podczepiony do statywu, to możesz się od niego odsunąć bądź nawet odwrócić jeśli zajdzie taka potrzeba (na przykład kiedy musisz kichnąć). Myślę, że warto to uwzględnić planując zakup.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
15-06-2011 14:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #15
RE: Headset/Mikrofon. Kupno. Pomoc.
Zgadza się. Również jestem raczej przeciwny headsetom, gdyż konsumenckie mikrofony tego typu z reguły średnio nadają się do czegoś innego niż rozmowa na skype, przykładowo. Łapią szum, ciężko je ustawić oraz, jak wspomniał CTSG, raczej ciężko się od nich oddalić. O niemożności używania przy nich takich bajerów jak pop filtr nawet nie warto wspominać.
15-06-2011 14:37
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #16
RE: Headset/Mikrofon. Kupno. Pomoc.
(15-06-2011 13:57 )Andzia639 Wrote:  
(15-06-2011 13:29 )Kern3l Wrote:  
(15-06-2011 07:06 )Andzia639 Wrote:  1.Od mikrofonu jestem może niekiedy ponad pół metra oddalony (ale to jest maksimum) a i tak dobrze mnie słychać ale zazwyczaj jestem oddalony ok.40-45cm (postawa prosta ciała się kłania :D )

2.W przeciwieństwie do innych zagrajmerów nigdy nie musiałem męczyć z odszumowaniem (a szczególnie teraz nie widzę potrzeby od kiedy mam zalmana), zawsze nagrywałem razem z frapsem, dlatego jeśli ludzie piszą na YT jak rozwiązać taki i taki problem to w 90% mogę z czystym sumieniem napisać że nie wiem :D

1. Moje testy mówią co innego. Kiepsko mnie było słychać już z 30cm. W porównaniu mogę to uwzględnić.

2. Za to musisz się męczyć z ustawianiem się tak, by jednakowo głośno było Ciebie słychać przez całą sesję, a także później musisz podgłośnić. Nie chciałbym dbać przez całe nagrywanie, by nie ruszać się zbytnio, bo będą różnice w głośności... Olanie problemu też nie jest dobre.


Jeśli chcecie ów test - nagram. Przed nim spróbuję przemieścić dźwiękówkę lub grafikę w inne miejsce. Może się okazać, że jedyne "szumy", to bardzo cicho gra w tle, czego absolutnie nie słychać, gdy ma się dobrze sparowany dźwięk mikro i gry - jak nagrywałem jednocześnie frapsem, to nie zauważyłem problemu, z kolei można to wykorzystać jako dodatkowa forma klapsu do synchronizacji ;]

No cóż męcz się chłopie z całym tym testowaniem, mi od razu mikrofon bardzo dobrze działał i więcej nie muszę się martwić tym :D

No cóż, skoro nie masz porównania, to średni sprzęt może wydawać się Tobie dobry. Ja jestem za czystymi, dobrymi testami porównawczymi ;]


(15-06-2011 13:57 )Andzia639 Wrote:  
(15-06-2011 13:29 )Kern3l Wrote:  
(14-06-2011 14:08 )Andzia639 Wrote:  Po długich rozważaniach kupiłem najlepsze słuchawki do ceny 200zł - słynne CAL! (Creative Aurvana Live!)

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=...nge_view=1

W sumie najlepsze słuchawki jakie kiedykolwiek miałem (a testowałem sporo do pułapu cenowego 300zł)

W dziale nausznych są niezłe, ale wymiękają w tym pułapie cenowym z Head-Direct RE0, czy RE2. Jak je kupiłem, oddałem zarówno CAL!, jak i AKG K340 (te douszne) rodzinie. Teraz czy gram, czy słucham, używam RE0. Tylko do nagrywania się nie nadają - brak mikro, a musiałbyś się przyzwyczaić do silnego wygłuszenia dźwięków zewnętrznych (w tym siebie) podczas mówienia.

No cóż zanim zaczniemy się nawzajem wpadać do gardeł to powiem że każdemu inaczej podobają się słuchawki, niektórzy wolę trochę więcej basów niektórzy mnie więc trzeba po prostu przetestować słuchawki na własne uszy i dopiero wtedy wiadomo które bardziej nadają się dla naszych uszów

Oczywiście. Te są analityczne. Jednakże trzecie miejsce wśród słuchawek w ogóle na head-fi.org jednak coś mówi ;] A nikt podrzynać gardeł nie będzie w czasie wymiany zdań. Przez internet ;>


(15-06-2011 14:25 )CTSG Wrote:  Osobiście nie jestem wielkim fanem headsetów. Wolę mieć mikrofon i słuchawki osobno z jednej prostej przyczyny - jeśli masz mikrofon postawiony na biurku bądź podczepiony do statywu, to możesz się od niego odsunąć bądź nawet odwrócić jeśli zajdzie taka potrzeba (na przykład kiedy musisz kichnąć). Myślę, że warto to uwzględnić planując zakup.

Taki plus. Minus taki, że podczas mówienia musisz jednak być cały czas w mniej/więcej tej samej odległości.

(15-06-2011 14:37 )apparatus Wrote:  Zgadza się. Również jestem raczej przeciwny headsetom, gdyż konsumenckie mikrofony tego typu z reguły średnio nadają się do czegoś innego niż rozmowa na skype, przykładowo. Łapią szum, ciężko je ustawić oraz, jak wspomniał CTSG, raczej ciężko się od nich oddalić. O niemożności używania przy nich takich bajerów jak pop filtr nawet nie warto wspominać.

Używa się do tego gąbek, ale oczywiście to półśrodek. Apparatus, CTSG - jeśli zaproponujecie sensowne (sup(jakość/cena)) mikrofony stojące, to chętnie przetestuję.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
(This post was last modified: 15-06-2011 15:18 by Kern3l.)
15-06-2011 15:13
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mandero Offline
*

Posts: 159
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #17
RE: Headset/Mikrofon. Kupno. Pomoc.
kup byle jakie słuchawki do 30zł i złap jakiś mikrofon porządny dynamiczny + statyw

polecam, ale uważaj na niego - jakieś walnięcie i po nim.
desktopowe sux

ja taki kupie zapewne w przyszłości
http://allegro.pl/mikrofon-pojemnosciowy...23761.html
(This post was last modified: 15-06-2011 15:31 by Mandero.)
15-06-2011 15:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #18
RE: Headset/Mikrofon. Kupno. Pomoc.
(15-06-2011 15:13 )Kern3l Wrote:  Apparatus, CTSG - jeśli zaproponujecie sensowne (sup(jakość/cena)) mikrofony stojące, to chętnie przetestuję.
Ja używam Samson G-Track i jestem bardzo zadowolony. Co prawda najtańszy on nie jest, ale w porównaniu z innymi mikrofonami o podobnych parametrach i funkcjach wypada bardzo okazjonalnie. I zaznaczam, że moje materiały nie nadają się jako próbka możliwości tego mikrofonu, bo mam niesamowicie głośny komputer przez co jakość audio ulega dużym zmianom w procesie odszumiania.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
15-06-2011 15:28
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Vino380 Offline
*

Posts: 27
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #19
RE: Headset/Mikrofon. Kupno. Pomoc.
Dobra a czy ktoś coś wie o tym logitech desktop usb microphone bo bardzo fajnie się zapowiada, naprawdę nie mogę nic złego o nim znaleźć i strasznie mnie kusi.
15-06-2011 15:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #20
RE: Headset/Mikrofon. Kupno. Pomoc.
(15-06-2011 15:29 )Vino380 Wrote:  Dobra a czy ktoś coś wie o tym logitech desktop usb microphone bo bardzo fajnie się zapowiada, naprawdę nie mogę nic złego o nim znaleźć i strasznie mnie kusi.
Kiedyś będąc u rodziny na weekend miałem okazję go używać, bo okazało się, że mój ojciec taki sobie kupił. ;] Powiem Ci, że całkiem dobrze się spisywał. Co prawda funkcji nie ma żadnych (poza przyciskiem on/off), ale przynajmniej nie szumiał za bardzo. No i ma solidną podstawię, więc dosyć stabilnie stoi na biurku.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
15-06-2011 15:40
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Music Mikrofon Krawatowy do 100 zł wojtekgracz 1 1.116 16-08-2014 12:48
Last Post: appareil
  Jaki mikrofon? TrollAndRoc 3 1.256 18-02-2014 20:07
Last Post: Tortexx3
  [Szukam] Człowiek od intr/[Pomoc] z czego warto nagrywać? Sopel332 3 1.524 22-10-2013 15:35
Last Post: appareil
  Pomoc w sprawie konta na YouTube. EncodedPL 4 1.948 16-09-2013 07:02
Last Post: Davidb9310
  Pomoc przy kupnie słuchawek nausznych. ErykCoa 4 1.421 28-08-2013 05:08
Last Post: fszeker
  Pomoc w rozdysponowaniu dysków ErykCoa 1 823 14-07-2013 16:53
Last Post: Hawkins006
  Jaki mikrofon do 120zl radzio_d 7 2.249 06-05-2013 23:45
Last Post: appareil
Question Pomoc z Adobe Premiere Pro 06badoch98 1 779 30-04-2013 23:38
Last Post: Hell_Baron
Question Mikrofon pojemnościowy DragonMati 9 3.052 29-04-2013 17:56
Last Post: DragonMati
  Battlefield 3 Proszę o pomoc! Ginow 1 895 20-04-2013 21:12
Last Post: punio7

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5