Post Reply 
Jak i kiedy pownniśmy grać w horrory
Author Message
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #11
RE: Jak i kiedy pownniśmy grać w horrory
(04-08-2011 21:55 )Przemcio Wrote:  
Kern3l Wrote:Niestety survival-horrory typu SH nieszczególnie mi przypasowały (sterowanie, specyficzny styl rozgrywki), ale za to chętnie mogę obejrzeć ogarniętego w takich grach gracza ;]

SH ma bardzo specyficzny klimat, na mnie zrobił ogromne wrażenie (w strachu wg mnie od razu po Amnezji i Fatal Frame), a za to na innych w ogóle nie działa. Plus jeszcze ta pokręcona na maksa historia... Niestety, gra nie dla każdego, tak samo jak chociażby The Path. Do sterowanie łatwo się przyzwyczaić, trochę gorzej w trójce, ale jak już się przyzwyczaisz, to nie wyobrażasz sobie lepszego : D Radziłbym Ci dać szansę SH jeszcze raz, w żadnej innej grze nie znajdziesz tak pięknej fabuły (jeśli mówimy o dwójce) i tak kapitalnego klimatu.

Próbowałem ostatnio ponownie zagrać w 4. Szło jak krew z nosa, system walki jest tragicznie niedokładny i poprzednio robiące wrażenie rzeczy już na mnie nie działały... Grałem też kiedyś w demo 3. Styl gry do mnie nie przemawia (w sensie sposobu gry, a nie klimatu).

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
04-08-2011 22:54
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #12
RE: Jak i kiedy pownniśmy grać w horrory
Ja tam nie lubię ogólnie takiego stylu gry, a w SH się zakochałem po zagraniu w dwójkę : D Fabuła i klimat już od samego początku wciąga po uszy. No, ale ogólnie 2 i 3 nie różnią się zbytnio mechaniką (w 3 masz tylko bardziej sprzyjające walce sterowanie i ogólnie więcej walki), więc pewnie też nie przypadnie Ci do gustu. 4 też mi nie podeszła.
(This post was last modified: 05-08-2011 12:24 by Przemcio.)
05-08-2011 12:23
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Esgarot Offline
*

Posts: 20
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #13
RE: Jak i kiedy pownniśmy grać w horrory
Penumbra, moi drodzy :) to jest prawdziwy horror wśród gier. Szanuje bardzo Resident Evil i SH jako horrory, ale zupełnie inaczej sytuacja wygląda gdy nie ma się broni i nie można walczyć z przeciwnikiem, który zawsze ma przewagę. Absolutnie polecam grać w nocy w słuchawkach z dźwiękiem przestrzennym.
11-08-2011 14:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kiedy kolega chce, żebyś go polecił. Co robicie? Ervoy 12 3.046 25-08-2012 22:59
Last Post: Empirator

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5