Post Reply 
Masz pomysł na gre wideo ?
Author Message
Matiz Offline
*

Posts: 41
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #11
RE: Masz pomysł na gre wideo ?
DISREGARD THAT, I SUCK COCK
(This post was last modified: 18-09-2011 21:50 by Matiz.)
28-08-2011 21:27
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dymo Offline
*

Posts: 2
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #12
RE: Masz pomysł na gre wideo ?
(27-08-2011 20:30 )Gimper Wrote:  Osobiście czekam na Matrixa ;]
Swoją drogą jest to wykonalne kiedy nauczymy się lepiej przetwarzać sygnały z mózgu na dane dla komputera - po podłączeniu się do maszynerii nasze ciało jest paraliżowane a wszystkie sygnały z mózgu przechwytywane i przekazywane do gry - voila jesteśmy w środku mimo że nadal siedzimy bezpiecznie w fotelu. Oczywiście mózg musiałby otrzymywać bodźce wzrokowe od maszyny i w ogóle. Jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt lat zanim nauczymy się w takim stopniu panować nad tą wspaniałą maszynerią która siedzi w naszych głowach.
Kiedyś widziałem na Discovery program w którym przedstawiano taką pseudo chomikową kulę do której wchodził człowiek w stroju z "markerami". Biegał se po mieście a markery przekazywały jego ruch na żywo :) było to dość dawno (3-4 lata temu) więc markery wiadomo rozwinęły się, ale o tej kuli ani widu, ani słychu. Na twój pomysł też już czekam. Pozdrawiam!

Teraz co do tematu: Zawsze marzyłem o grze z całkowitą swobodą np. Weźmy takiego Gothic'a 3. Początkowo głównym questem jest odnalezienie Xardas'a wiadomo, że trzeba go znaleźć by zadać mu kilka pytań, ale nie można tego rzucić i założyć plantacji bagiennego ziela :) to był tylko przykład i jeśli już ktoś zrozumiał co mam na myśli to jest dobry dlatego podam jeszcze inny przykład: Wiedźmin 2 jest niby nieliniowy, ale nie można sobie dołączyć do Nilfgaardu(chyba że o czymś nie wiem) lub olać Triss, Letho, mieć gdzieś co się stanie z Temerią i zamiast tego wyruszyć na poszukiwania Yen samemu. Łapiecie o co chodzi? To fajne, właśnie taką grę bym zrobił gdybym potrafił :)

A skoro mowa o "Stubbs the Zombie" w tym też brakuje mi takiej swobody. Gra jest ogólnie zarąbista tylko nie ma możliwości chodzenia po mieście i zamieniania przypadkowych przechodniów w zombie. Taki GTA z zombie w roli głównej był by idealny, a misję podejmowało by się tak samo jak w GTA SA czyli wchodzenie na czerwony koło (napisałem GTA SA ponieważ nie wiem jak jest w IV, a nie pamiętam jak było w GTA III).

Jakiej gry mi brakuje? Więcej gier typu Stranded II czyli rozbicie się na bezludnej wyspie i przetrwanie. Stranded jest dobry tylko, że ma mało możliwości, a gdyby grafika była by chociaż na poziomie Far Cry 2 było by świetnie.

Pozdrawiam wszystkich którym chciało się doczytać do końca :D
(This post was last modified: 28-08-2011 21:37 by Dymo.)
28-08-2011 21:33
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #13
RE: Masz pomysł na gre wideo ?
Czekam na grę w która wcielasz się w postać którą sam wykreowałeś, (online) wybierasz jedna z 3 frakcji (Cywile Kryminaly i "Specjalni" gdzie wybierając np cywila masz lepsza początkowa reputacje z cywilami niż np "Specjalnymi") gdzie Player versus Enemy nie wyglądałby tak:
1 1 2 2 100% energy 3 CCCCOMBO BREAKER
oraz mocno rozbudowane "hierarchie" alias cywil - radny - idziemy dalej, nie liniowa fabuła, byle żeby osadzona w REALNYM świecie (żadne średniowiecza czy inne "neuroshimy") gdzie profesje mogłyby być źródłem zarobku a nie głównym motorem napędowym "Auction House'a"
Jednymi słowem czekam na zajebiste MMO
Swoją drogą blizzard osiągnął dno... Wydaje "Project Titan" który ja nazwe World of Starcraft. (i smell Kottick)
29-08-2011 02:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #14
RE: Masz pomysł na gre wideo ?
Niedawno czytałem artykuł o nowym dziele jednej z designerek Portal'a - Kim Swift. Jej nowa gra, Quantum Conundrum, w dużym uproszczeniu polega na płynnym przełączaniu się między wymiarami i interakcją/przenoszeniem obiektów w nich się znajdujących. Wyobraźcie sobie 3 identyczne pokoje różniące się jedynie wyposażeniem. Pokoje te stanowią oddzielne wymiary i są na siebie nałożone. Gracz może przełączać się między wymiarami i przenosić przesuwać obiekty, jednocześnie rozwiązując zagadki i torując sobie drogę do kolejnych etapów. Widziałem już podobne motywy, ale też nie do końca. Moim zdaniem pomysł przedni.

Co to ma do mojego pomysłu? Pomyślałem sobie, że można by zastąpić wymiary... czasem. Wyglądałoby to tak - gracz zaczyna w jakiegoś typu wehikule (mógłby przypominać windę z Portala) i widzi przed sobą pokój, a właściwie halę, wypełnioną platformami, skrzyniami, mechanizmami i innymi pierdołami z którymi można wejść w interakcje. Powiedzmy, że platforma na której znajduje się wyjście jest zbyt wysoko żeby się na nią dostać, nawet robiąc sobie schodki ze skrzynek. Gracz bierze więc jedną ze skrzyń i trzymając ją nad głową staje pod platformą. W ten sposób jeśli ktoś stanąłby na tej skrzyni, mógłby wskoczyć na platformę i udać się do wyjścia. Gracz puszcza po chwili skrzynię i kieruje się znowu do wehikułu, który cofa go do momentu w którym z niego wyszedł. Pojawia się wtedy jego duch, który wykonuje dokładnie to, co gracz zrobił w pierwszym kursie. Wskakujemy więc na skrzynię, którą duch podnosi i przenosi pod platformę, na którą teraz możemy się dostać. To oczywiście bardzo prosty i obrazowy skrót tego, jak gra miałaby wyglądać. Można wokół tego rozwinąć mechanikę, dodać rzeczy typu wiatraki przesuwające graczy i obiekty, limity "kursów", jakiś licznik czasu an wydostanie się z planszy, zanim wyjście się zamknie, przeciwników których można się pozbyć, albo zablokować, dodatkowe, trudne do osiągnięcia komnaty ze znajdźkami i inne tego typu rzeczy.

Prawdę mówiąc zastanawiam się nad napisaniem GDD do takiej gry i zasugerowania jej jako kolejny projekt w firmie w której pracuję. Co o tym myślicie? Ze względu na wielkość studia byłaby to raczej gra 2D na Steam, ale jakoś mnie to nie zraża. Mój mały, własny Braid. ;]

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
29-08-2011 11:46
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Psych00l Offline
*

Posts: 35
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #15
RE: Masz pomysł na gre wideo ?
@CTSG
Widziałem taką grę we flashu, tylko nie pamiętam jak się nazywa. Fajnie się grało, pomysł i wykonanie nawet dobre.
(This post was last modified: 29-08-2011 11:58 by Psych00l.)
29-08-2011 11:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MugoX Offline
*

Posts: 102
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #16
RE: Masz pomysł na gre wideo ?
The Misadventures of Mr. P. B. Winterbottom, zdaje się. Sprzedawane na steam było.

EDIT: Ta sprzedawana na steam jest, zdaje się, na podstawie tej we flash, więc chyba się zgadza wszystko. Być może chodzi Ci Psych00l o inną grę, ale ta częściowo pasuje do opisu CTSG (mechanika cofania się w czasie i ducha bohatera i takie tam różne)
(This post was last modified: 29-08-2011 13:32 by MugoX.)
29-08-2011 12:30
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lopiko Offline
*

Posts: 10
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #17
RE: Masz pomysł na gre wideo ?
Ja długo myślałem o grze w boga, od początku planety z lawą i 500+ stopni do nanotechnologicznej cywilizacji :) Nie chce sie rozpisywać bo nie mam zbyt dużo czasu
16-09-2011 06:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ManyMM Offline
*

Posts: 28
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #18
RE: Masz pomysł na gre wideo ?
FPS z rozbudowaną fabułą zaczynamy np. W okopach w obronie Polski 1939 r. giniemy. W Vietnamie 1967 r giniemy . Później walczymy z komuną giniemy . W Iraku i Afganistanie giniemy.

Można to podzielić na kampanie zamiast ginąć ;D

MEDIUM LEVEL OF PLAY :)
17-10-2011 19:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #19
RE: Masz pomysł na gre wideo ?
(17-10-2011 19:56 )ManyMM Wrote:  FPS z rozbudowaną fabułą

Rozbudowana fabuła = dialogi, poznawanie świata = wolne tempo gry = brak non stop rozróby w stylu CoD = nikt tego nie kupi.

[Image: 88440151.gif]
17-10-2011 22:14
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
LittleBoy Offline
*

Posts: 62
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #20
RE: Masz pomysł na gre wideo ?
A ja czekam na gre w której możemy stworzyć swoją postać i zacząć nią od np 10 lat(od razu mówie że widok z 1 osoby) i możemy rozrabiać palić i tak dalej ale możęmy również być dobrzy itd. I tak do 100 roku życia kiedy giniemy.

Wiecie taki symulator realnego świata w stylu simsy w wersji first person
02-11-2011 15:20
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5