Post Reply 
The Avengers
Author Message
Vedoos Offline
*

Posts: 54
Joined: Apr 2012 {socialsites}


Post: #21
RE: The Avengers
Na filmie byłem o 20 w Złotych Taras w Warszawie. Film z napisami i w 3D. Co prawda, tam tyle 3D co kot napłakał, gdyż film wpierw był kręcony w 2D, a później komputerowo dodali 3D. Równie dobrze oglądać mogło się bez okularów 3D, jeżeli siedziało się wystarczająco daleko. Jedynie niektóre momenty były widoczne jako 3D, ale to tyle o technicznej sprawie filmu.

Sam film wywołał u mnie pozytywne uczucia. Nie mówiąc już o tym, że w każdym poprzednim filmie Iron-man, Thor, Hulk, czy Capt. America były krótkie sceny po napisach, to same pierwsze minuty filmu były nasączone akcją i humorem. I tak przez cały seans (no dobra, były sceny które poruszyły, ale i one nie zostały pozostawione dialogu pozostawiającego także miły uśmiech na twarzy).

Dobór aktorów był świetny (jedynie głos aktora Thora - wydawał się lekko przepity, ale z drugiej strony, nie dziwiło mnie to znając mitologie nordycką), film trzymał w napięciu, sceny rozbawiały: czy to teksty Starka, czy momenty z Hulkiem.

Jedyne czego mi brakowało to drugiej sceny po napisach... która nie pojawiła się u nas - o dziwo.

[SPOILER]
Żeby dowiedzieć się o co chodziło z i czym jest "shawarma", musiałem zajrzeć na YT. Widok superbohaterów, jedzących kebabopodobny przysmak, w lokalu w zniszczonym walką z Lokim i jego armią mieście rozłożył mnie na łopatki.
[/SPOILER]

Tak czy siak, jestem zadowolony z filmu i nawiązań do znanych kwestii postaci. Nie pozostaje nic innego, niż czekać na Avengers 2. Każdy kto widział pierwszą scenę po napisach, zrozumie czemu druga część będzie bardziej epicka od pierwszej.

[SPOILER]
Thanos, po prostu Thanos. Jak oglądało się "Silver Surfer" na FoxKidsie, to był ten fioletowy paker, który lubował się w Śmierci. Podobny do Skrulli z Fantastic Four. Tylko, że mając Tesserakt i Infinity Gauntlet komiksie... Avengersi mieli jesień średniowiecza.
[/spoiler]

Ogólnie daję ocenę z rzędu: 8+/10 (9/10 dla fanów Marvela, czy innych nerdów jak ja.), było warto! :D

[Image: logonalivestream.jpg]
12-05-2012 02:08
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Elwood Offline
*

Posts: 589
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #22
RE: The Avengers
Daaaaaamn, czemu nigdy nie mogę się powstrzymać przed otwieraniem spoilerów? :P
12-05-2012 09:20
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Etren Offline
*

Posts: 127
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #23
RE: The Avengers
Byłem wczoraj w dzień premiery. Jak na taki film to przyszło dużo ludzi.

A teraz co nieco o samym "dziele". Sztampowy do bólu. Niczym nie wyróżniająca się historyjka o superbohaterach czyli "pokonać tego złego i uratować świat(który to już raz...)". To na minus. Plusem jest zebranie kilku bohaterów w jedną drużynę, choć dla mnie najlepsi i tak byli Iron Man(który ratuje ten film) i Hulk. Kolejny plus za efekty specjalne. Za to 3D po raz kolejny ssie(Avatar wciąż pozostaje jedynym filmem w 3D jaki mi się spodobał). Do tego co jest powyżej dodajmy jeszcze pełno bezsensownych i głupich akcji oraz absurdalne końcówka.

Ogólna ocena to takie 6/10(podwyższyłem za Iron Mana, który jak zawsze genialny) czyli jak każdy film o superbohaterach. Polecam iść chociażby ze względu na Iron Mana i efekty specjalne.
12-05-2012 12:39
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Elwood Offline
*

Posts: 589
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #24
RE: The Avengers
No, Iron Man to jedna z moich ulubionych postaci w tym uniwersum. Pójdę dzisiaj.
12-05-2012 14:03
Find all posts by this user Quote this message in a reply
carving85 Offline
*

Posts: 49
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #25
RE: The Avengers
Jedne z momentów kiedy cała sala wybuchła śmiechem http://kwejk.pl/obrazek/1159950/hulk,vs,loki.html
13-05-2012 12:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Elwood Offline
*

Posts: 589
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #26
RE: The Avengers
Ano tak, u mnie też sala wybuchła śmiechem. Mnie samego to jakoś specjalnie nie ruszyło. Hm. Sam film jest nawet fajny, ale jest w nim dużo właśnie takich dosyć marnych gagów, które według mnie trochę psują klimat. Niemniej jednak - nie jest źle.
14-05-2012 14:06
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 6 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5