Post Reply 
Podatek od AdSense?
Author Message
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #1
Podatek od AdSense?
Witam, a więc mam do was pewne zapytanie. Czy jeśli zarabiam na adsense i dostanę pieniądze w postaci czeku lub po prostu na moje konto bankowe, to czy muszę rozliczać się z państwem? Jeśli tak, to w jaki sposób trzeba się z nimi rozliczać?

To co wyżej było typem zapytania, a teraz co do dyskusji ;)

Czy ktokolwiek z was rozlicza się ze swych zarobków z AdSense? Wydaję mi się, że państwo nie kontroluje tego za bardzo, aczkolwiek warto się nad tym zastanowić. Uważam, że przy początkowych znikomych zarobkach z youtube, nikt nie będzie zwracał jakiejś większej uwagi na te kilka - kilkadziesiąt złotych, któe napłynęły na konto. Ja póki co nie słyszałem od nikogo z większych youtuberów, by mówił o rozliczaniu się ze skarbówką! ;] Wyraźcie więc własną opinię na ten temat! :]
04-07-2012 11:52
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Podatek od AdSense?
Jak się kiedyś spotkasz z kontrolą skarbową, i będziesz siedział z takim Panem tłumacząc mu każdy przelew na twoim koncie to będziesz znał odpowiedź.

A kontrola może przyjść w każdym momencie, np kupisz sobie samochód bez kredytu i gotowe:) Odpiszesz od podatku za dużo i też się zainteresują:]

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
04-07-2012 13:45
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Podatek od AdSense?
@Sou ale jak on kupi samochód to już raczej będzie miał kilka lat na karku i nie będą się wgłębiali w przelewy sprzed kilku lat.

Co do odprowadzania podatku ja nie odprowadzam ponieważ łączna kwota jaką zarobię przez rok jest mniejsza niż (+/- 5zł) 3022 zł, a jeżeli zarabia się poniżej tej kwoty i odprowadzasz podatek to i tak na koniec roku zwracają Ci to co odprowadziłeś. Więc oni się nie zbyt tym interesują dodatkowo odprowadzasz podatek z kasy którą dostałeś od babci? Nie bo to są małe pieniądze i urząd skupia się tam gdzie jest duża kasa lub gdy jest większy przelew z konta lub na konto.
04-07-2012 14:06
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Podatek od AdSense?
Yhym, mało twój post Sou dał mi informacji :P Póki co kwota, którą zarabiam w ciągu dnia nigdy nie przekracza 10 zeta, więc chyba nie muszę interesować się czymś takim jak odprowadzanie podatku, ale gdy już np. ktoś zarabia 50 zeta dziennie, to czy powinien odprowadzać ten podatek? Dodatkowo, jeśli tak, to jak? ;]
04-07-2012 14:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Podatek od AdSense?
Jak 50zł dziennie miesięcznie 1500zł a rocznie ponad 10k to tak musi odprowadzać. Wypełnia pit jaki konkretnie nie pamiętam chyba coś 3X. Możesz też pójść do księgowej dasz jej 100zł i cię rozliczy ew. w urzędzie popytasz jakie pity i druczki wypełnić. Poza tym na internecie jest sporo poradników o tym nawet po polsku. ;)
04-07-2012 14:40
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Podatek od AdSense?
yhym, no rozumiem, ale co ile trzeba coś takiego robić? Raz na miesiąc, czy można pod koniec roku pojechać, by mnie wtedy rozliczono?

A teraz tak troszkę z innej beczki. Osoby, które mają partnera mogą zarabiać nie tylko na reklamach, ale też na wyświetleniach, tzw. "CPM Strony". Tu są informacje, co to takiego dokłądnie jest: http://support.google.com/adsense/bin/an...swer=18196 . Moje pytanie jest więc takie. Mam partnerstwo, ale nie wydaje mi się, bym zarabiał na wyświetleniach, choć w statystykach na youtube, pokazuje mi, że dziennie mam ok. 2000 płątnych wyświetleń, to na koncie AdSense nic o tym nie pisze. Są bowiem pokazane zarobki z CTR, CPC, RPM, ale nie ma nic o CPM. Tak więc, czy to zarabianie na wyświetleniach trzeba włączyć, czy też jednak samo się ono włącza, ale nie pisze, jakie zyski się z tego otrzymuje
04-07-2012 14:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Podatek od AdSense?
(04-07-2012 14:53 )JudiMakeFun Wrote:  yhym, no rozumiem, ale co ile trzeba coś takiego robić? Raz na miesiąc, czy można pod koniec roku pojechać, by mnie wtedy rozliczono?

A teraz tak troszkę z innej beczki. Osoby, które mają partnera mogą zarabiać nie tylko na reklamach, ale też na wyświetleniach, tzw. "CPM Strony". Tu są informacje, co to takiego dokłądnie jest: http://support.google.com/adsense/bin/an...swer=18196 . Moje pytanie jest więc takie. Mam partnerstwo, ale nie wydaje mi się, bym zarabiał na wyświetleniach, choć w statystykach na youtube, pokazuje mi, że dziennie mam ok. 2000 płątnych wyświetleń, to na koncie AdSense nic o tym nie pisze. Są bowiem pokazane zarobki z CTR, CPC, RPM, ale nie ma nic o CPM. Tak więc, czy to zarabianie na wyświetleniach trzeba włączyć, czy też jednak samo się ono włącza, ale nie pisze, jakie zyski się z tego otrzymuje


Rozliczenie podatkowe dokonuje się raz na koniec roku.

Nie trzeba mieć partnera by zarabiać za wyświetlenia. W adsense masz wyświetlenia strony i to jest właśnie ilość płatnych wyświetleń.
04-07-2012 15:07
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #8
RE: Podatek od AdSense?
Quote:Rozliczenie podatkowe dokonuje się raz na koniec roku.

Nie trzeba mieć partnera by zarabiać za wyświetlenia. W adsense masz wyświetlenia strony i to jest właśnie ilość płatnych wyświetleń.

A czy jest sposób, sprawdzenia ile wynosi stawka za 1000 wyświetleń? Bowiem jak teraz popatrzyłem, to w 15 dni ponad 34 tys. ich się tam pojawiło, a patrząc na zarobki, to chyba bardzo mało wpłynęło na nie.
04-07-2012 15:12
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Podatek od AdSense?
Fakt wyświetlenia dają mniej niż kliknięcie w reklamę. Stawka konkretnie nie wiem, ale ja wypłacając swoją kasę ostatnio było 75 euro dostałem za 120k wyświetleń oraz 3,5k kliknięć
04-07-2012 15:16
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Adsense domyślne reklamy john 4 1.866 11-10-2012 19:49
Last Post: kubn2
  Czy to partner czy to Adsense? ogm 9 3.333 10-10-2012 20:43
Last Post: ogm
  Partner Fullscreen i Podatek Domak6 6 3.039 09-10-2012 21:56
Last Post: Rangy
  pytanie do tych co nie mają partnera a mają adsense john 3 1.219 07-09-2012 17:38
Last Post: kubn2
  Powiązywanie konta z Adsense kubn2 2 1.297 10-06-2012 22:51
Last Post: bezelo
  Problem z AdSense kubn2 2 1.489 02-01-2012 21:37
Last Post: kubn2
  AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu Kern3l 39 11.770 08-12-2011 18:03
Last Post: dark_archon
  Jak zmienić przypisane konto adsense? Adeo 8 3.605 08-11-2011 01:05
Last Post: Kern3l
  AdSense dawzar1949 7 2.136 18-10-2011 15:45
Last Post: Wan1Mas

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 5 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5