Post Reply 
Kickstarter zbawca gejmingu.
Author Message
Infelicity Offline
*

Posts: 564
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #11
RE: Kickstarter zbawca gejmingu.
Quote:Ale abstrahując od tego, twój post jest naprawdę zabawny, bo starasz się pokazać jak to grupa ludzi, których boli widok homoseksualizmu jest uciskana.
Nadinterpretowujesz. Są co najwyżej nazywani "homofobami" i ludźmi "zacofanymi, nienowoczesnymi". Taką papkę dostajemy w mediach. Mediach, które wychwalają tolerancje, ale stosują ją wybiórczo. Nie doszło to jeszcze na szczęście do poziomu uciskania. Ty mówisz o uciskaniu, ja mówię o obustronnej tolerancji. Czyli szanujemy potrzebę wątków homoseksualnych w grach, ale także jeśli jesteśmy tolerancyjni, to szanujemy potrzebę osób o innych poglądach. Niestety te poglądy się wykluczają. Jak temu zaradzić? Trzeba pójść na kompromis. Prosty przełącznik - uruchomienie lub nie tychże wątków. Homoseksualiści w ich grze będą je mieli, osoby homoseksualizmowi przeciwne nie.

Quote:Zacznimy od prostego faktu, że ujawnia to elementy fabuły.
Quote:Rozumiem, że słowo "opcjonalność" jest ci obce?
Elementy fabuły, które mogą się okazać gorszące dla części osób. Im może nie podobać się, że takie wątki są w ich grze. Więc czemu nie dać przełącznika?
Ja nie potrzebuję ich wyłączać, bo ich najzwyczajniej nie wybieram. Ale jeśli jest ta część osób, możliwe że nawet większa, to dajmy także im możliwość włączenia lub wyłączenia. I w ich egzemplarzach wcale te wątki nie będą się pojawiać. Proste.

[Image: aeN1WWp_460sa.gif]
09-08-2012 13:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
one_worm Offline
*

Posts: 27
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #12
RE: Kickstarter zbawca gejmingu.
apparatus Wrote:Jakie znów ulgi? Ktoś szuka jakiś ulg? Nie przypominam sobie. Czytałeś w ogóle tego kickstartera? Projekt porusza problem dyskryminacji i agresji wśród graczy. Nie tylko ze względu na orientację seksualną, ale także kolor skóry, płeć i inne aspekty. W jaki sposób można to nazwać ulgą?

Ja tak generalnie :p Bo to jak w życiu się przekłada- Jeśli jesteś szefem w korporacji i masz pod sobą pracowników i musisz kogoś zwolnić to:
-Azjata i murzyn (tak, murzyn, nie żaden afroamerykanin) po zwolnieniu określą ciebie rasistą bo kolor skóry
-Zwolnisz samotną matkę to jesteś gnojem, który pozbawia źródła utrzymania jej i jej dziecka/dzieci (nie, nie czepiam się samotnych matek z dziećmi)
-Zwolnisz osobę homoseksualną to zostajesz homofobem i dyskryminujesz mniejszość seksualną

And so on and so on
Dobrze, ale do czego zmierzam? Do tego, że grając np. w MMO nie patrzysz czy dany osobnik jest żółty, czarny, fioletowy w różowe ciapki... ani też czy preferuje osoby tej samej płci, ale jakim jest graczem, co z tego wynika lub może wynikać?

Gdy ktoś z powyższych na raidach podczas losowania itemów, gdy ktoś nie umie grać i chcą go wywalić z gildii, on powołuje się na to, że jest gejem czy tam kolorowym człowiekiem i to co robią ci ludzie to przejaw rasizmu ( że debilne? Ale autentyczne, sam byłem świadkiem takiej akcji na kanale gildii w wowie, z dwa lata temu)...

A co ich boli? (jak się domyślam), mianowicie to, że na ulicy nikt złego słowa nie powie ani w pracy, a w internecie jak najbardziej (plus fakt, że nagle nie posiadają owej ulgi w postaci ochrony społeczeństwa). Okazuje się, że w grach nie ma taryfy ulgowej i za fakt, że nie potrafisz grać możesz polecieć. I nie chroni przed tym ani orientacja ani kolor skóry.

Ktoś powie, że nadinterpretację uskuteczniam, możliwe, ale byłem świadkiem, gdzie koleś w gildii w wowie, gdzie facet powoływał się na to, że jest koloru czarnego(skóry) i nie możemy go wywalić z gildii bo to już rasizm i wszyscy jesteśmy podli, gdyż uważamy, że to o kolor skóry chodzi, a nie o skilla (którego nie miał). Tyle.
09-08-2012 14:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #13
RE: Kickstarter zbawca gejmingu.
tl;dr nazwałeś najzwyklejszy szacunek do drugiej osoby ulgą.
(This post was last modified: 10-08-2012 06:39 by appareil.)
10-08-2012 05:26
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #14
RE: Kickstarter zbawca gejmingu.
one_worm Wrote:Gdy ktoś z powyższych na raidach podczas losowania itemów
one_worm Wrote:że jest koloru czarnego(skóry)
@off W jakiej gildii grałeś? Bo miałem dość podobną lulzową sytuację.
10-08-2012 08:30
Find all posts by this user Quote this message in a reply
one_worm Offline
*

Posts: 27
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #15
RE: Kickstarter zbawca gejmingu.
(10-08-2012 05:26 )apparatus Wrote:  tl;dr nazwałeś najzwyklejszy szacunek do drugiej osoby ulgą.

no jak tak, to nie ma co dyskutować ani co pisać. I gdybyś nie napisał tl;dr tylko przeczytał to byś wiedział o co mi chodzi.

@Wan1mas
Kilka lat temu (bodaj 2), server Quel'thalas, gildia Vertigo Assassins
10-08-2012 08:49
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #16
RE: Kickstarter zbawca gejmingu.
Quote:no jak tak, to nie ma co dyskutować ani co pisać. I gdybyś nie napisał tl;dr tylko przeczytał to byś wiedział o co mi chodzi.
Przeczytałem. Mnóstwo prywatnej tyrady i stek bzdur na temat rzekomego "rasizmu w drugą stronę" i twierdzenia, że ludzie nie patrzą na kolor skóry/orientację seksualną, tylko na to jakim jest graczem. Nie wiem, czy szanowny pan grał tylko na serwerach klubu dżentelmenów, ale mocno zatarte poczucie rzeczywistości.
Also:
Quote:A co ich boli? (jak się domyślam), mianowicie to, że na ulicy nikt złego słowa nie powie ani w pracy, a w internecie jak najbardziej (plus fakt, że nagle nie posiadają owej ulgi w postaci ochrony społeczeństwa).
(This post was last modified: 10-08-2012 13:26 by appareil.)
10-08-2012 13:26
Find all posts by this user Quote this message in a reply
one_worm Offline
*

Posts: 27
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #17
RE: Kickstarter zbawca gejmingu.
@up

Może ja jestem dziwny i dziwni są ludzie z którymi grałem do tej pory czy styczność miałem, ale tak właśnie jest. Ja i chyba wszyscy ludzie, którzy grają(a których to znam), patrzą na to czy ktoś ma skill'a, a nie czy jest czarnym homoseksualistą czy cuś ;)

Po tym co mnie spotkało i z tego co widziałem Wan1mis, snuję teorię, tego co napisałem- gracz zostaje wywalony bez względu na kolor skóry czy tam orientacji i nie ma taryfy ulgowej. Wedle mnie, tego typu akcje mają zmienić to i sprawić, by wszyscy traktowali takie osoby w sposób ulgowy nie tylko w życiu realnym ale też i wirtualnym.
10-08-2012 15:02
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #18
RE: Kickstarter zbawca gejmingu.
one_worm Wrote:Może ja jestem dziwny i dziwni są ludzie z którymi grałem do tej pory czy styczność miałem, ale tak właśnie jest.
Najwidoczniej obaj jesteśmy dziwni, a appaRATus jest osobą w pełni normalną, zapewne posiadającą bardzo dobry kontakt z rodziną itd, jest także lewakiem, przez co dostałem 20%, co uraziłem jego lewackie poglądy, spokojnie, to my jesteśmy dziwni
Nie wiem, w mojej w sumie ~5 lat grania w WoWa (3 lata w gildii posługującej się językiem Albionu, 2 lata w gildii posługującej się językiem polskim), nie udało mi się dostrzec objawów "rasizmu" mimo tego, że dosyć często coś komuś zarzucano. Swojego czasu mieliśmy w gildii "dwie ciepłe" które spotkały się na zlocie gildii w okolicach Exeter, były ze sobą, jakichś specjalnych represji ze strony ludzi z gildii nie było, obie ogarniały encountery, obie wiedziały jak się rozdaję loot, normalnie funkcjonowały w "socialu" gildii, nie było żadnych gonitw z widłami czy oddzielania ich od reszty gildii.
A co do tego co się stało u worma - u mnie sytuacja wyglądała tak, został przyjęty tank, okres próbny 2 tygodnie (5 wypadów), w czwartym koleś ewidentnie nie wiedział, co się wokół niego dzieję, kiedy został wydalony, odwalił taki melodramat, iż myślałem że oglądam jakąś gaydrame, "jestem homosiem i mnie wywalacie z gildii, QQ", skończyło się to tak, że dostał bana na Vencie, a później płakał na kanale publicznym "Trade" jako to ta gildia była zła i nie dobra, oh oh, szkoda że nie wspomniał, że warzywił, i za to został wywalony.
W gildiach polskich jakoś nie było specjalnych wielkim dram, no chyba, że ktoś odwalał jakieś szopki bożenarodzeniowe bądź "był wiewiórką", także też nie doszukałem się jakichś specjalnych objawów rasizmu, co najwyżej dramy pokroju Tharis - Looney, ale to coś, o czym można by pisać eseje.
Innymi słowy, fakt, może grałem razem z wormem w jakichś "specjalnych" dżentelmeńskich gildiach, a może po prostu rasizmu wśród normalnych graczy nie ma, nie wiadomo, wiem tylko, że to:
apparatus Wrote:Nie wiem, czy szanowny pan grał tylko na serwerach klubu dżentelmenów, ale mocno zatarte poczucie rzeczywistości.
Może odzwierciedlić tylko to, w jakich społecznościach może poruszać się appaRATus, czego szczerzę mu nie zazdroszczę. Owszem, zarówno w realnym świecie, występuję rasizm (nazifagi, rednecki strzelające do czarnych w Amerykach, UltraKATOLE itd), tak i w internetach (dzieci wyzywające od pedałów czy innych części rowerowych), aczkolwiek nie są one większością zachowań, przez co nie powinno się alienować poszczególnych jednostek z grup, bo coś "wystąpiło".
(This post was last modified: 10-08-2012 16:26 by Wan1Mas.)
10-08-2012 16:22
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #19
RE: Kickstarter zbawca gejmingu.
Quote:Wedle mnie, tego typu akcje mają zmienić to i sprawić, by wszyscy traktowali takie osoby w sposób ulgowy nie tylko w życiu realnym ale też i wirtualnym.
Czytasz między wierszami, których nawet nie ma. To dość zabawne.
Quote:Może odzwierciedlić tylko to, w jakich społecznościach może poruszać się appaRATus, czego szczerzę mu nie zazdroszczę.
Sam grasz w LoL-a, wiesz jak to wygląda choćby tam.
Quote:aczkolwiek nie są one większością zachowań, przez co nie powinno się alienować poszczególnych jednostek z grup, bo coś "wystąpiło"
Primo, alienacja działa w drugą stronę, zapewne chodzi ci o ostracyzm. Secundo, o jakim jego rodzaju mówisz?
10-08-2012 16:37
Find all posts by this user Quote this message in a reply
one_worm Offline
*

Posts: 27
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #20
RE: Kickstarter zbawca gejmingu.
@Apparatus
Może i tak, może i nie. Takie jednak jest moje zdanie i póki co nie zmieniam go... jeśli wyjdzie czy okaże się inaczej to wtedy posypię głowę popiołem...a tak, EOT
10-08-2012 18:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 3 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5