Thread Closed 
Negatyw zamknął konto
Author Message
Mick Offline
*

Posts: 8
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #121
RE: Negatyw zamknął konto
(08-12-2012 01:44 )NitroZyniak Wrote:  2. Do teraz nikt nie napisal postu "Ja pobralem Minecasha i nie mam konta" i jakos to potwierdzil.

Dokładnie. Zapomniałem o tym napisać. Również się zastanawiam gdzie te poszkodowane osoby? Nigdzie w żadnym komentarzu na YouTube, ani tutaj nie widziałem, aby chociaż jedna osoba straciła konto. No chyba, że te osoby tak na prawdę nie wiedzą, czy zostały okradzione, bo na allegro jak już wyżej osoby pisały było napisane, że nie można zmieniać hasła itp.

Ciasteczko.
08-12-2012 01:50
Visit this user's website Find all posts by this user
Rajvane

 

Post: #122
RE: Negatyw zamknął konto
Taki mały offtop z mojej strony. Przejrzałem kilka opinii na ten temat, garstkę filmików które już zdążyły powstać i drażni mnie jedno... Każdy używa mnie więcej takiego zwrotu:
"To chyba największa tragedia na polskiej scenie youtube"

Jeśli mc, to wyznacznik polskiej sceny, to chyba coś się dzieje(Natanek się tym na pewno interesuje). Dla mnie to po prostu wygląda tak:
Kilku 'jutuberów' wpadło na pomysł wypromowania się, by zgarniać z tego kasę... okey to dość znane już zjawisko - nic specjalnego. Potem postanowili 'aaa, zajebiemy kilka(kilkaset) kont, sprzedamy na allegro i dodatkowo kasa na dzieciach'(czy tam wypromujemy ten mod, ale i tak profity z tego mieć będziemy!).
Wszystko poszło zgodnie z planem 'hajs się zgadza', lecz ooops wtopa, nasze małe przestępstwo się wydało, armia mc już z widłami i pochodniami na nas leci, pewnie będzie o tym w tvn i ten dzień zapisze się do czarnych dni yt.

Lecz...

Powiedzmy sobie szczerze, robicie z tego awanturę na skalę światową. I tylko dlatego, że robiło to po prostu kilku 'znanych' ludzi i tyle. Pomyślcie ile biednych dzieci padło ofiarami keyloggerów i straciło swoje konta w tibii czy metinie, czemu nie staramy się ująć winowajców ich "tragedii"?

Fajna inicjatywa, żeby ich skompromitować(bo jak widzę niektóre wpisy i opinie to chyba taki ma to cel) i generalnie wyjaśnić sytuację, ale nie sądzę żeby robić z tego nie wiadomo czego, ludzie...

----
Tak, tak - wiem, nie wszyscy tak do tego podchodzą i po prostu starają się pomóc wyjaśnić sytuację i zebrać dowody, ale w powyższym poście chodziło mi o to jak ludzie na to patrzą i za bardzo to wyolbrzymiają. Jako, że pewnie ten temat będzie czytany przez wielu ludzi którzy zapewne będą mieli zamiar coś napisać lub nagrać filmik o tym, dlatego zwróciłem na to uwagę. Peace
08-12-2012 02:13
MixPolish Offline
*

Posts: 1
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #123
Exclamation RE: Negatyw zamknął konto
Siema ! Nie Wiem, Nie Pamiętam czy pobierałem Tą modyfikacje lub można to nazwać Keylogger. co mam zrobić ?

08-12-2012 02:45
Find all posts by this user
ADominacja Offline
*

Posts: 210
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #124
RE: Negatyw zamknął konto
Zawsze możesz usunąć save, Minecrafta, zmienić hasło na koncie, i zainstalować ponownie.
08-12-2012 02:59
Find all posts by this user
Uisper Offline
*

Posts: 1
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #125
RE: Negatyw zamknął konto
(08-12-2012 01:44 )NitroZyniak Wrote:  2. Do teraz nikt nie napisal postu "Ja pobralem Minecasha i nie mam konta" i jakos to potwierdzil.

No, chciałbym przypomnieć, że winowajcy nie mieli zbytniej możliwości "ukraść" konto, chyba, że znali też e-mail i hasło. Powiedzmy, że jeśli czerpali z tego korzyści, to raczej na bazie "wypożyczania" konta premium. Ciężej będzie znaleźć ludzi poszkodowanych, bo po prostu mogli tego nawet nie zauważyć.

Jeśli chcecie jakoś to rozwiązać, to nagłaśniając to, nie mówcie o tym jak wam smutno i źle, jak oni mogli. Tylko proście ludzi którzy zauważyli jakaś dziwną aktywność na swoim koncie, po ściągnięciu Moda o zgłaszanie się. No, cóż... i lepiej keyloggera NIE usuwać, tylko od razu zgłosić to odpowiednim organom. Zawsze, to dowód więcej, c'nie?
08-12-2012 03:51
Find all posts by this user
Nikodeus Offline
*

Posts: 3
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #126
RE: Negatyw zamknął konto
Jest 4 w nocy a ostatnią godzinę spędziłem na czytaniu tego wątku. Nie wiem co jest ze mną nie tak, ale mniejsza. Młodzieży Droga, bo widzę, żeście się zapędzili w kozi róg, a od kilkunastu stron stoicie w miejscu.

Na chwilę obecną potrzebujecie:

1. Informacji od samych "bohaterów" tej historii o tym, kto jest twórcą tego skryptu i kto go zamówił. Macie do nich namiary prywatne - kontaktujcie się.

2. Wyjaśnić, dlaczego dwukrotnie kasowa na tym forum kluczowy link umieszczony przez kubn2, czyli źródło, do którego prowadził dany skrypt. A to on wiedzie do strony, która zbierała te dane - dobrze rozumiem?

3. Zastanowić się nad tym kto stworzył model biznesowy dla tego przedsięwzięcia i jakich argumentów użył do tego, żeby przekonać Negatywa, Maćka i pozostałe osoby, jeśli takowe były. Sam fakt milczenia mimo wiedzy kładzie wątpliwości na całą resztę ekipy.

4. Zastanowić się nad tym, jak można ufać komuś, kto ma pseudonim "Negatyw". To naprawdę takie trudne do ogarnięcia? Rozumiem, że dzieci, że 10 lat, ale są granice absurdu.

To zabawne dość, ale wygląda na to, że ktoś Wam tu wyciął bardzo grubą akcję. W tej chwili nie idzie o to, kto komu konto podprowadził. Chodzi o to, jak głęboko da się skorumpować liderów z Waszego środowiska.

Jeżeli prawdą jest, że wspomniani Negatyw i Maciek robili to nie czerpiąc z tego nawet żadnych korzyści finansowych - to pokazuje jak niski jest próg wejścia w to środowisko. Zostaliście zinfiltrowani, Wasi liderzy zostali skorumpowani, w tej chwili jesteście dość sporą grupą, która będzie jeszcze wielokrotnie świadkiem podobnych wydarzeń.

Na koniec zacytuję Wam fragment z ostatniego wpisu na moim blogu. Pomyślcie o tym chwilę.

"Wiemy, że dzisiaj w ogromnej większości [blogerzy] są jeszcze dzikusami z buszu. Ale z czasem będą rośli i stawali się liderami opinii dla różnych grup ludzi. To już się dzieje, są na to są sposoby, to będzie rosło, sprawa jest pewna i nieodwracalna dopóki będzie istniał Internet.
Owi liderzy są tylko ludźmi. Są podatni. I będą. Mimo najszczerszych chęci – w każdej chwili mogą zostać, nawet wbrew swojej woli – zmanipulowani, kupieni czy nawet zaszantażowani przez określone grupy wpływu. Taką grupą mogą być nawet sami odbiorcy danego blogera.

Przypomnijcie sobie fragment filmu Matrix nt. zdolności agentów systemu do przejmowania władzy nad poszczególnymi jednostkami. Ten film jest metaforą tego, co faktycznie ma miejsce w systemie społecznym. Należy o tym pamiętać. Każdy może zostać – świadomie lub nie – namiestnikiem jakiegoś programu umysłu, myśli, przekonania, konwencji, czegokolwiek co może wpłynąć na emocje i zachowania danej osoby."

To bardzo cenna lekcja dla Was. Wyciągnijcie z niej wnioski. Życia nie nauczycie się w szkołach. Życia nauczycie się wyciągając wnioski na przykład z takich historii.

Powiem szczerze, jestem ciekaw, jak rozwinie się ta cała sytuacja. Ale kręceniem się w kółko nigdzie nie dojdziecie. Wszyscy wiedzą, że "skur***" że "okradali dzieci". Pogadajcie z nimi, dowiedzcie się dlaczego. To Was posunie dalej.

Na tyle na ile znam mechanizmy umysłu - ich skrucha może być autentyczna. Dowiedzcie się, co ich zmotywowało do tak absurdalnego i samobójczego, w zasadzie, zachowania. To dopiero jest fenomen umysłu. Zgłębcie go. Warto.
08-12-2012 04:15
Find all posts by this user
vevonivy Offline
*

Posts: 2
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #127
RE: Negatyw zamknął konto
To może ja coś napiszę. Mam 12 lat. Nazbierałem trochę kasy i kupiłem sobie premium w Minecraft. Zobaczyłem paczkę modów u Maćka Minecash. Pobrałem ją, zainstalowałem i cieszyłem się grą. Po 2 tygodniach konto diabli wzięli. No byłem wnerwiony, po jakimś czasie odzyskałem na e-maila. Jak zauważyłem, skin nie mój, hasło też było inne.
08-12-2012 07:25
Find all posts by this user
Wikihisa Offline
*

Posts: 2
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #128
RE: Negatyw zamknął konto
(08-12-2012 08:35 )AendM Wrote:  
(08-12-2012 08:31 )Wikihisa Wrote:  Ja nie oglądałem ani Negatywa ani Maćka ale dobija mnie to że tak można robić , miałem sobie kupić minecraft'a ale dobija mnnie to że mogą mi odrazu zabrać .Wspułczuje osobom że nie zostaliście okradzeni :( .A co o tym mieli wiedzieć CTSG , SKKF i Buraczek , bo ja nie rozumiem .Bunny_kou i inni dobrzy YouTube'rzy chronią nas przed takim gównem .Jak można okraść, i to wiadomo .Ludzie im ufali a teraz zawiedli ich . Pozdrowienia
Nie , żebym się czepiał czy coś ale jak można ufać ludziom , ktorzy w 90 % nagrywają minecrafta tylko dla kasy za wyświetlenia itp. i po 2 ich nie znać ?

Czepiam sie bo skoda mitych wszystkich ludzi , którzy zostali okradzeni . Może i nieznałem ale dobija mnie to że tak można zrobić , rozumiem jakieś trollowanie a nie odrazu kradzież . Pozdrawiam
08-12-2012 08:42
Find all posts by this user
narcredzik Offline
*

Posts: 6
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #129
RE: Negatyw zamknął konto
Ja tak się zastanawiam, jeśli keylogger pobierał tylko login i hasło z ostatniego logowania, a do zmiany hasła potrzebny jest e-mail, to skąd go mieli?

Na stronie jest przecież zasłonięty e-mail. No chyba, że login i hasło do e-maila było takie samo jak login i hasło do konta.

W wypadku, kiedy nie da się zmienić hasła, osoby pokrzywdzone wcale nie musiały wiedzieć, że ktoś grał, gra, czy zagra na ich koncie, prawda?
08-12-2012 08:45
Find all posts by this user
Myszu Offline
*

Posts: 3
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #130
RE: Negatyw zamknął konto
(08-12-2012 08:45 )narcredzik Wrote:  W wypadku, kiedy nie da się zmienić hasła, osoby pokrzywdzone wcale nie musiały wiedzieć, że ktoś grał, gra, czy zagra na ich koncie, prawda?

Nie musiały, ale jeśli ktoś zauważył, że na przykład co jakiś czas zmienia mu się skin, to mógł już coś podejrzewać.
08-12-2012 09:10
Visit this user's website Find all posts by this user
Thread Closed 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Konto MagdalenaMariaMonika zawieszone. buuu 13 6.097 29-03-2013 19:47
Last Post: AcerNew2
  Jak zmienić przypisane konto adsense? Adeo 8 3.605 08-11-2011 01:05
Last Post: Kern3l
  Konto Gnomka zHackowane - Przykra prawda czy po prostu zart? Mczulek 151 42.107 17-08-2011 17:12
Last Post: Starygnom
  VVitchaven zamknął konto thefifiasek 69 19.327 10-08-2011 11:45
Last Post: Lavos

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 129 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5