Post Reply 
wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne...
Author Message
barbados Offline
*

Posts: 4
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #1
wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne...
Witam!

Mam zamiar prowadzić konto na YT na którym bd przede wszystkim umieszczał LP z gier. Żeby rozwiać pewne wątpliwości mam parę pytań:
1. Oglądając przez pare lat zagrajmerów widziałem jak nieraz sa zmuszeni przeprowadzać sie na inne konta czy jak mieli problemy przez blokady nałożone przez YT. Patrząc na kwalifikacje do partnerstwa znalazłem: "Dane konto NIE spełnia wymogów (..) jeśli przesłano na nie filmy, w których wykorzystano (..): zapisy przedstawiające gry wideo lub oprogramowanie" Czy w jakikolwiek sposób jest to jednak praktykowane? Ktokolwiek miał problem z dostaniem partnerstwa z tych powodów? Widze że LP maja narazie się świetnie mimo ze przez jakiś czas huczano o bill s.978. ( nie orientuje się w temacie ale chyba jeszcze nie podjęto decyzji o przyjęciu tego prawa ) Na forum znalazłem na razie ten temat: / S.978
2. Czy ma jakikolwiek wpływ na decyzje o partnerstwie YT fakt że na kanale tym WCZEŚNIEJ do jednego z filmu zgłoszono roszczenia o prawa autorskie ( ścieżka dźwiękowa ) ale niedługo potem usunąłem muzykę i roszczenia cofnięto?
3. Pytanie może nie za bardzo na to forum jeśli komuś przeszkadza to proszę o zignorownie go. Mianowicie jakbym chciał zrobić filmiki w którym wykorzystałbym dużą ilość oryginalnych urywków piosenek nie przekraczających maks. 6 skeund ale sam materiał stanowiłby samoistną całość to by to na YT przeszło? Coś jak sampling u Dj :happy:

Na razie trochę zarabiony jestem dlatego byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info. Z góry przepraszam jeżeli post łamie regulamin, było już na forum czy jest zły pod względem merytorycznym. Jeżeli komuś coś przeszkadza to proszę o usunięcie wątku a ja go założe jeszcze raz dostosowując go do zaleceń
(This post was last modified: 28-09-2011 21:43 by barbados.)
28-09-2011 20:08
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #2
RE: wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne...
Oczywiście, zawsze chodzi o partnerstwo, które, by było zabawnie koliduje z Fair Use.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
29-09-2011 11:50
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #3
RE: wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne...
Quote:Czy ma jakikolwiek wpływ na decyzje o partnerstwie YT fakt że na kanale tym WCZEŚNIEJ do jednego z filmu zgłoszono roszczenia o prawa autorskie ( ścieżka dźwiękowa ) ale niedługo potem usunąłem muzykę i roszczenia cofnięto?
Nie, nie ma wpływu - co innego, gdyby film ci usunięto z powodu naruszenia praw autorskich i byłoby to usunięcie słuszne (aka nie wysłano/negatywnie rozpatrzono kontrzgłoszenie). Wtedy o partnerstwie można raczej tylko marzyć, przynajmniej na tym jednym koncie (brakuje mi jakiejś możliwości zgłaszania osób zmieniających konto z naruszeniem tylko dla partnera, bo to jawne oszustwo). Choć ostatnio Bunch dostał partnerstwo, a naruszenie praw autorskich ma.
Quote:ytanie może nie za bardzo na to forum jeśli komuś przeszkadza to proszę o zignorownie go. Mianowicie jakbym chciał zrobić filmiki w którym wykorzystałbym dużą ilość oryginalnych urywków piosenek nie przekraczających maks. 6 skeund ale sam materiał stanowiłby samoistną całość to by to na YT przeszło? Coś jak sampling u Dj
Nie. Wszelkie n-sekundowe urywki podlegają ochronie praw autorskich. To popularna miejska legenda, podobnie jak 24 godziny na trzymanie nielegalnie skopiowanego pliku na dysku.

Quote:1. Oglądając przez pare lat zagrajmerów widziałem jak nieraz sa zmuszeni przeprowadzać sie na inne konta czy jak mieli problemy [...]
Teoretycznie, mało kto powinien dostawać partnera wg zasad YouTube (bo kwalifikują się do niego prawie wyłącznie oryginalni artyści), ale samo YouTube do tych zasad się nie stosuje. Nie, filmy z gatunku zagrajmy w nie podchodzą pod dozwolony użytek, tak więc mogą być problemy jeśli jakaś firma kiedyś będzie chciała zaległe tantiemy od takiego JJayJokera za np. Patapony. Nie warto pakować się w partnerstwo w dziedzinie gier, jeśli nie zamierzasz zajmować się grami na poważnie (nie, zagrajmy w ciężko uznać za poważne zajmowanie się grami). Możesz narobić sobie więcej problemów niż pożytku (łamiąc prawa autorskie i pokrewne na koncie partnerskim nie odpowiadasz za nieautoryzowane użycie, ale za czerpanie korzyści majątkowych z nieautoryzowanego użycia), ale w zamian będziesz mieć ładny bannerek.
29-09-2011 11:54
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mandero Offline
*

Posts: 159
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne...
Liczą się jedynie wyświetlenia oraz widzowie tak naprawdę.

apparatus też usunął ci sygnaturę
29-09-2011 17:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
barbados Offline
*

Posts: 4
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne...
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, są dla mnie pomocne

Co do
Quote:Oczywiście, zawsze chodzi o partnerstwo
no cóż, można powiedzieć żę każdy sądzi po samym sobie. Gram już trochę, napisze tylko że pamiętam jeszcze jak w pracowni informatycznej zasuwałem na monochromatycznym CRT w Blooda. Z samym pomysłem założenia konta na YT i robienia jak inni LP (wtedy mało polskich było) nosiłem się już od dawna a kiedyś nawet nie słyszałem o czymś takim jak p. partnerski. Myślałem wtedy o kanale jako przygodzie i ewentualnej możliwości poznania ludzi którzy dzielą moją pasje zwłaszcza maja podobne gusta co do gier.
Jeśli chodzi o partnera rozumiem że YT stosuje taka taktyke żeby w razie czego mieć czyste ręce ale to przecież nic nowego...
Quote:iczą się jedynie wyświetlenia oraz widzowie tak naprawdę.
Spokojnie, to akurat zauważyłem :) od kiedy yt przejęło google strasznie agresywną mają polityke. Dzięki że odpisałeś
(This post was last modified: 30-09-2011 11:00 by barbados.)
29-09-2011 19:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #6
RE: wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne...
Lulz. To ty chcesz mieć partnera, nie ja. Sądzę po treści tematu.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
30-09-2011 09:26
Find all posts by this user Quote this message in a reply
barbados Offline
*

Posts: 4
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne...
Quote:To ty chcesz mieć partnera, nie ja
Człowieku, ale ja narazie NIE MAM nawet konta i nie wiem czy założe. Przejrzałem forum i widze pełno tematów dotykających w jakiś sposób kwestii partnerstwa czy praw autorskich - Adsense, agora, roszczenia... Pierwszy mój post, nic o mnie nie wiesz a piszesz odrazu jakby mi chodziło tylko o kase... :s Powtórze kiedyś nie słyszałem nawet o p. partnerskim ale skoro jest to chciałbym już się wypytać i skorzystać z dobrej woli i doświadczenia innych aby cokolwiek dowiedzieć się na wszelki wypadek
Quote:Oglądając przez pare lat zagrajmerów widziałem jak nieraz sa zmuszeni przeprowadzać sie na inne konta
i uniknąć problemów w przyszłości. Co nie znaczy że wgl myśle że dostane kiedyś takie partnerstwo... Fajnie by było ale nie jestem marzycielem.
Nie chce się kłócić bo takie posty nic nie wnoszą konstruktywnego po 2 nie znam cie a po 2,5 lubie twoje gameplaye
(This post was last modified: 30-09-2011 16:11 by barbados.)
30-09-2011 10:57
Find all posts by this user Quote this message in a reply
procjon Offline
*

Posts: 16
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne...
Zgodnie z regulaminem nie powinniśmy umieszczać scen z gier, ale YT nie robi z tego powodu problemu nawet przy przyznawaniu partnerstwa. Na pewno właściciele praw do danej gry mogliby w dowolnym momencie nakazać usunięcie danego filmu, ale przecież takie nagranie, to zawsze jakaś forma reklamy i nie mają powodu, aby to zgłaszać.
Bardziej zastanawia mnie, co by było, gdyby jakiś producent gry jednak zgłosił łamanie praw. Czy partner, któremu musieliby usunąć pewne filmy, straciłby automatycznie partnerstwo?
06-10-2011 20:21
Find all posts by this user Quote this message in a reply
JohnDoe Offline
*

Posts: 9
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne...
Problemów z prawem najłatwiej uniknąć jeżeli:
-nie będziemy pokazywać znaków firmowych,
-będziemy uważać z filmikami w grze(zawsze są taki same dla różnych osób, a to nie najlepiej),
-nie będziemy wstawiać żadnej muzyki(poza muzyką z gry w filmie z tej gry!).
25-01-2012 10:40
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: wątpliwości związane z prawami autorskimi i inne...
Ciekawi mnie, jak cała ustawa wpłynie na tzw. "scenę" zagrajmerską.
28-01-2012 00:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  FRAPS vs PlayClaw i inne alternatywy TheKonZeb 31 10.959 21-12-2011 12:39
Last Post: appareil

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 5 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5