Post Reply 
Jak wstawić obrazek za film?
Author Message
MrZupapl Offline
*

Posts: 183
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #1
Jak wstawić obrazek za film?
Witam!
Czy ktoś może już coś takiego robił i mógłby mi wytłumaczyć.
Chciałem nagrywać grę z NDS, jednak nie wyobrażam sobie rozciągać 2 ekranów bo wyglądałoby to nienaturalnie. Jednak nie mogę zdzierżyć tych czarnych pasków po bokach w odtwarzaczu na YT. Jakim programem i jak mogę wstawić jakieś obrazki w te pasy?
22-03-2012 14:01
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #2
RE: Jak wstawić obrazek za film?
Ja proponuję trochę inne rozwiązanie, mianowicie skorzystać z faktu, że odtwarzacz yt jest szerszy niż dłuższy.
Odnośnie ramki - jak najbardziej się da, zależnie od programu - jeden wczyta ci tylko ekrany ds, po bokach będzie transparentne miejsce, drugi wlepi tam czerń, na którą trzeba nałożyć maskę, którą zaś nie każdy program do edycji obsługuje.
Z własnej strony proponuję to olać, bo to wcale nie przeszkadza. A jeśli faktycznie ma się z tym jakieś poważne problemy, to lepiej skonsultować się z lekarzem, bo może to być jakaś nerwica natręctw.
22-03-2012 14:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrZupapl Offline
*

Posts: 183
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Jak wstawić obrazek za film?
Szerszy niż dłuższy ma sens np. w takich pokemonach lub właśnie w FF, ale nie grze przygodowej gdy często 2 ekrany tworzą jeden obrazek.
http://www.youtube.com/watch?v=QnQ6oHrrATE
A te paski które są 2 razy większe niż sama gra nie przeszkadzają?
22-03-2012 15:38
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Jak wstawić obrazek za film?
Quote:grze przygodowej gdy często 2 ekrany tworzą jeden obrazek
Lol. Point'n'click na górnym ekranie, gogogo. Serio, albo mylisz gatunki, albo ktoś w ogóle nie przemyślał projektu gry.
22-03-2012 21:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrZupapl Offline
*

Posts: 183
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Jak wstawić obrazek za film?
No super, ale nie o to pytałem.
Jeżeli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie bardzo proszę o odpowiedź.
22-03-2012 23:28
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #6
RE: Jak wstawić obrazek za film?
Quote:No super, ale nie o to pytałem.
No super, ale jak już powiesz coś, co budzi wątpliwości, to się to wyjaśnia, a nie próbuje zbywać metodą "on topic".

Zaś co do odpowiedzi na pytanie: Odpowiedziałem ci już, tylko trzeba - wiesz - rozczytywać literki w ciągu. Podobno tworzą jakieś zdania, czy coś takiego.
(This post was last modified: 23-03-2012 01:08 by appareil.)
23-03-2012 01:06
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrZupapl Offline
*

Posts: 183
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Jak wstawić obrazek za film?
Kurcze, teraz jak mi wytłumaczyłeś to udało mi się przeczytać!
Opisałeś różne warianty procesu za co dziękuję. Ale nadal nie wiem jakiego programu użyć i jak go użyć. Jeżeli da się to zrobić w WMM to nie wiem jak, jeżeli da się w Uleadzie, też nie wiem jak. I o to spytałem.
(This post was last modified: 23-03-2012 16:36 by MrZupapl.)
23-03-2012 16:36
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Jak wstawić obrazek za film?
Jeżeli masz coś zrobić z widełkiem to w Sony Vegasie.
23-03-2012 17:31
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrZupapl Offline
*

Posts: 183
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Jak wstawić obrazek za film?
A możesz mi napisać jak to zrobić w Sony Vegasie?
23-03-2012 17:57
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
MugoX Offline
*

Posts: 102
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Jak wstawić obrazek za film?
Niestety, nie korzystałem z Sony Vegas nigdy, więc nie pomogę. Ale jeśli masz Camtasia Studio, to tam możesz to zrobić przy pomocy Picture-in-Picture.
"File"-->"Import Media" i otwierasz Twój obrazek i wideo. Teraz znajdują się one w "Clip Binie". Obrazek wrzucasz na ścieżkę "Video 1". Następnie rozwijasz listę "Tracks" (przy osi czasu) i zaznaczasz "PIP Track". Teraz na osi czasu wyświetlany jest pusty "PIP Track". Przeciągasz na niego właściwe wideo (lub kliknij na nie prawym przyciskiem, rozwiń menu "Add To" i wybierz opcję "PIP Video). Rozciągnij czas wyświetlania obrazka ze ścieżki "Video 1" na całą długość filmu. Z menu "Tools" wybierz Picture-in-picture. Zaznacz w okienku klip i kliknij na "Modify selected PIP Clip". Zapewne chcesz żeby wideo było pośrodku obrazka, a domyślnie jest w prawym dolnym rogu. Żeby to zmienić znajdź pola "Width:", "Height:", "X:" i "Y:". Wartości w polach "X:" i "Y:" podziel przez 2. Teraz wideo jest wyśrodkowane. Dostosuj resztę opcji według własnych preferencji.


EDIT: Jakiś poradnik do picture-in-picture dla Movie Maker'a (po angielsku) http://www.windowsmoviemakers.net/PapaJo...orial.aspx
(This post was last modified: 23-03-2012 23:27 by MugoX.)
23-03-2012 22:38
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Zablokowany film kubn2 18 4.552 04-11-2012 01:49
Last Post: supermanPL
  Film po filmie ? Blitz 0 768 01-11-2011 15:11
Last Post: Blitz

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5