Post Reply 
Polećcie mi jakiego horrora
Author Message
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #1
Polećcie mi jakiego horrora
Tak mi poustawiali rozkład pociągów, że muszę się tłuc osobówkami. Dzięki temu dokończyłem borefest'a zwanego "Cmętarzem Zwieżąt" autorstwa Stephena Kinga. Zajęło mi to marne 6 miesięcy. Polećcie mi jakieś książkowe horrory. Nie oczekuję, że będą "straszne", chcę po prostu, aby były ciekawe. Mogą to być powieści, mogą to być zbiory opowiadań, jest mi to obojętne. Coś od Clive'a Barkera może? Nigdy nie czytałem żadnej jego książki. Lovecraft? Ostatnio przymierzam się do lektury zbioru jego opowiadań pt. "Zew Cthulhu".

Z Kinga czytałem: "Lśnienie", "Mroczna Połowa", "Wszystko jest względne" (zbiór opowiadań wydany przez Prószyńskiego, "Łowca Snów". Po przebnięciu przez "Cmętarz" raczej wątpię, abym w niedalekiej przyszłości sięgał po jego prace.

[Image: aqI8D.jpg]
29-04-2012 11:06
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ZNPiesPL Offline
*

Posts: 28
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Polećcie mi jakiego horrora
Colorado Kid (Autor - Stephen King) -

[spoiler='Fabuła']W sposób charakterystyczny dla powieści szkatułkowej dwoje podstarzałych dziennikarzy opowiada historię nierozwiązanego morderstwa swojej praktykantce.
Nieznanego mężczyznę znaleziono martwego na plaży; wedle pierwszych ustaleń udławił się kawałkiem mięsa. Spartaczonej przez policjantów sprawie przyglądają się jednak miejscowi dziennikarze. W ich oczach, sprawa nie jest tak jasna. (Wikipedia, ja nie umiem opisywać)[/spoiler].

Pod kopułą (Autor Stephen King)

[spoiler='Fabuła']
Pewnego pogodnego, jesiennego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika…
Dale Barbara, weteran wojny w Iraku zarabiający na życie jako wędrowny kucharz, jest zmuszony do pozostania w Chester’s Mill. Wspierany przez wojsko, które znajduje się na zewnątrz kopuły, wraz z garstką ochotników próbuje uspokoić nastroje społeczne. Na drodze staje im Duży Jim Rennie, ambitny lokalny polityk, który za wszelką cenę chce wykorzystać sytuację dla własnych celów. Wraz z synem ukrywają wiele koszmarnych tajemnic, które nie mogą ujrzeć światła dziennego.
Czas ucieka, a największym wrogiem mieszkańców jest sama kopuła. Czy dowiedzą się, jak powstała, zanim będzie za późno? Czas goni. A właściwie czasu już brak…[/spoiler]


Gdy zgasną światła (Autor - Alex Scarrow)

[spoiler='Fabuła']Do końca świata, jaki znasz, zostało tylko siedem dni… Koniec świata jest bliższy, niż nam się wydaje. Seria dramatycznych wydarzeń na całym świecie powoduje wstrzymanie wydobycia ropy naftowej na skalę globalną. Reperkusje są natychmiastowe i mają rozmiar katastrofalny. Dochodzi do gwałtownego kryzysu ekonomicznego i błyskawicznego rozpadu fundamentów struktur społecznych na całej kuli ziemskiej. Świat, jaki znaliśmy, w ciągu zaledwie kilku dni przestaje istnieć.

Andy Sutherland jest inżynierem uwięzionym w Iraku wraz z oddziałem żołnierzy. Usiłuje się stamtąd wydostać i wrócić do Wielkiej Brytanii, w której szaleje chaos. Zdaje sobie sprawę, że jego rodzina stała się celem w grze, o której dotąd nie miał pojęcia. Ma to ścisły związek z pozoru błahym wydarzeniem z przeszłości.[/spoiler]


Komórka (Autor - Stephen King)

[spoiler='Fabuła']
Musi być coś w tym, że CELL rymuje się z HELL.

Pierwszy października w Bostonie był pięknym, słonecznym dniem, tylko że o 3:03 po południu rozdzwoniły się telefony komórkowe na całym świecie. Sygnał który przesłały sprawił, że ich właściciele zmienili się w coś, co z wyglądu przypomina człowieka, ale jest dzikie, bezrozumne i pała żądzą mordu - są oni nazwani "telefonicznymi szaleńcami".

'Cell' na początku to klasyczny horror przemocy, którego klimat w trakcie kolejnych rozdziałów zmienia się w specyficzny Kingowski nastrój niepewności i zagrożenia. Bohaterowie z Bostonu wędrują do miejsca, które jak początkowo przypuszczają może być bezpieczne - Kashwak w stanie Maine. W trakcie podróży zaczynają poznawać zachowanie, czy też może instynkt ludzi, którzy odebrali Puls. Po kilku dniach okazuje się, że telefoniczni szaleńcy nie są już tak bezmyślni jak na początku, przejawiają zdolności telepatyczne oraz psychokinetyczne - jak się później okazuje są kontrolowani przez Łachmaniarza. Bohaterów zaczynają męczyć identyczne koszmary senne.
[/spoiler]


Postaram się dopisać, odczucia po przeczytaniu książki, jej wady i zalety, ale jak będę miał więcej czasu. Miłej lektury.
29-04-2012 12:44
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Polećcie mi jakiego horrora
"Twierdza" Paula Wilsona
[spoiler='Fabuła']1941 Tuż przed inwazją niemiecką na ZSRR. Wydaje się, że III Rzesza wygra wojnę, a żołnierze zaczynają się martwić, że walka ich ominie. Urzędujący w podbitej Warszawie oficer SS Erich Kaempfer dowiaduje się, że coś niedobrego dzieje się ze stacjonującym w Rumunii jego przyjacielem z czasów I wojny, kapitanem Woermannem. Dowodzony przez niego oddział Wermachtu obsadził średniowieczną twierdzę, gdzie "coś" zabija kolejnych żołnierzy. Sądząc, że to partyzanci, Erich wyrusza na "odsiecz" z drużyną SS, by przekonać się, że partyzanci byliby tu najmniejszym problemem.[/spoiler]
29-04-2012 13:15
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Polećcie mi jakiego horrora
@ZNPiesPL
Pisałem już, że na chwilę obecną jestem zniechęcony do książek Kinga. Opis "Gdy gasną światła" jakoś nie wzbudza mojego zainteresowania.

@Roofix
Rumunia od razu = wampiry. Bitch, please.

No co jest? Dawać mi tu porządne horrory! JUŻ!

[Image: aqI8D.jpg]
(This post was last modified: 29-04-2012 14:01 by Gik.)
29-04-2012 14:01
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Infelicity Offline
*

Posts: 564
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Polećcie mi jakiego horrora
Dawać natychmiast, bo Gikuś będzie musiał brać psychotropy.

[Image: aeN1WWp_460sa.gif]
29-04-2012 16:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Polećcie mi jakiego horrora
"Twierdza" to dobry horror. Nie znasz się, Giczuszku (bo tak).
Ps. Wampirów tam nie ma.
29-04-2012 16:37
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #7
RE: Polećcie mi jakiego horrora
I tak będzie ssać, Rufuniu (bo tak). Ktoś tu czyta Lovecrafta? No to już - polecać!

[Image: aqI8D.jpg]
29-04-2012 20:18
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Polećcie mi jakiego horrora
Skąd wiesz, czytałeś? ;)
A z tekstów, które mogą jeśli nie przestraszyć, to wstrząsnąć, to mogę polecić "Piaseczniki" George R.R. Martina.
29-04-2012 20:37
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #9
RE: Polećcie mi jakiego horrora
"Piaseczniki" nawet dają radę. Przynajmniej były ciekawe, aczkolwiek końcówka była kretyńska.

Wiem, w miarę możliwości polecajcie mi jakieś opowiadania - bez można je znaleźć w necie, a i są na tyle krótkie, że fabuła oraz postacie nie zdołają mnie znużyć lub zirytować.

[Image: aqI8D.jpg]
01-05-2012 13:39
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Tylak21 Offline
*

Posts: 94
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Polećcie mi jakiego horrora
Może i nie horror, ale thriller. "Marina" autorstwa Carlosa Ruiz'a Zafón'a. Jak dla mnie ciekawa.
10-06-2012 19:50
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5