Thread Closed 
Anomalia z .AVI
Author Message
Orzełek Offline
*

Posts: 2
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #1
Anomalia z .AVI
Witam.
Znalazłem się na tym forum z tym o to problemem, gdyż już nic, co wujek Google mi podpowiada nie pomaga.
Zatem w czym problem:
Anomalia ta występuje w programie Windows Live Movie Maker. Otóż nagrałem krótki filmik testowy Frapsem. Wszystko ładnie, pięknie, Windows Media Player odpala filmik w najlepsze. Ale zabawa zaczyna się z montowaniem.
Wkładam film do montowania i co? I czarny ekran nieprzetworzonego obrazu uśmiecha się na moim monitorze. Z początku to zignorowałem, ale po opublikowaniu filmu, ekran był czarny, ale z dżwiękiem. No dobra, poszukałem u wujka Google. Z moich "przygód" wynikło, że może kodeki nie współdziałały. Odinstalowałem wszystkie, zainstalowałem K-Lite Mega Codec Pack - nie działa. Odinstalowałem, zainstalowałem codec DiVX - nie działa. Odinstalowałem i na czysto odpalałem - nie działa (ale Media Player spokojnie odpalił). Szlag mnie trafił, szukałem programu do konwertowania na inne rozszerzenie, ale wszystkie jakie znalazłem, to albo triale, albo z pierdyliardem opcji, w których najważniejszych "o dziwo" zabrakło. W końcu, próbowałem nawet przeinstalować programy (z wyjątkiem Live Movie Maker [ale to jeszcze zrobię]) i nic. Szlag mnie już trafia i pytanie/a do was, którzy takie "bugi" zjadają na śniadanie:
1. Jaka może być jeszcze przyczyna niedziałania poprawnie tego programu i jak można się tego pozbyć?
2. Jeżeli nic z tym nie będzie się dało zrobić, to jakie jeszcze programy się nadają do montowania (ale takie proste - głównie materiały będą robione hobbystycznie i nie chcę programów z milionem funkcji, tylko proste i łatwe w obsłudze)?
3. Możecie też podać jakieś programy do łatwego przetwarzania formatów (i tu znów wchodzą tylko proste programy).
4. Czy jakikolwiek program do nagrywania nagrywa w formacie innym, niż .avi. Bo strasznie znienawidziłem to rozszerzenie.

Proszę o dosyć szybkie odpowiedzi, gdyż zależy mi na szybkim starcie na YT. Jesteście dosyć profesjonalnym gronem użytkowników i dlatego zwróciłem się tutaj.
Jak już był taki temat, to przepraszam i można mi poinformować o takowym w odpowiedzi do tego posta.

[EDIT] Problem nr 1 zniknął. Sprawcą tego zamieszania był właśnie Windows Live Movie Maker. Spróbowałem zwykłego Movie Maker'a i wszystko działa, jak w zegarku. Rada na przyszłość - czasami codec'i nie są sprawcami zamieszań, tylko program. Natomiast pozostałe 3 pytania nadal są aktualne.

Dziękuję :)
(This post was last modified: 26-05-2012 07:25 by Orzełek.)
25-05-2012 20:53
Find all posts by this user
EvilScrooge Offline
*

Posts: 68
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Anomalia z .AVI
Musialeś prawdopodobnie pochrzanić coś z kodekami. Instalowanie i odinstalowywanie w kółko przeróżnych kodeków może się naprawdę niezdrowo skończyć. Ja kiedyś mialem obraz do góry nogami :)
Jeśli chodzi i prosty w obsłudze program do edycji i renderowania w różnych formatach to możesz spróbować Camtasia studio 7.
(This post was last modified: 26-05-2012 19:59 by EvilScrooge.)
26-05-2012 19:59
Find all posts by this user
Orzełek Offline
*

Posts: 2
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Anomalia z .AVI
Od przedwczorajszego napisania tego tematu minęło już sporo czasu. Problem z "codec'ami" rozwiązałem sam. Znalazłem też odpowiednie programy i mogę zacząć nagrywać. Camtasia jest bardzo dobrym programem, korzystam z niego :).

Temat do zamknięcia.
27-05-2012 07:12
Find all posts by this user
Thread Closed 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5