Post Reply 
Nagrywanie filmów a dodatkowy dysk
Author Message
Parada Offline
*

Posts: 116
Joined: Mar 2012 {socialsites}


Post: #1
Nagrywanie filmów a dodatkowy dysk
Mam takie pytanie. Nie od dziś wiadomo, że lepiej nagrywać gry, kiedy ma się dwa osobne dyski, jeden na materiały nagrywane Frapsem, drugi na System + Grę. Tutaj jest moje pytanie. Załóżmy, że chciałbym kupić ten drugi dysk twardy, może być to byle jaki dysk twardy (Nawet taki zwykły przenośny na USB) czy jakiś lepszy normalny podłączany wewnątrz do komputera ?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
06-07-2012 23:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Nagrywanie filmów a dodatkowy dysk
Najlepiej wewnętrzny ponieważ prędkość przesyłania na dysku wew. ok 100 mb/s a na usb 480kb/s. Najlepiej żeby to był jakiś porządniejszy dysk twardy od WD czy Seagate czy Samsung F1. Starczy 500 gb - 1 tb to będziesz tam miał jeszcze archiwum nagranych już materiałów.
07-07-2012 00:05
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gilathiss Offline
*

Posts: 17
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Nagrywanie filmów a dodatkowy dysk
jak masz np. Tylko dysk C: to jak masz na nim system, gre i frapsa j jeszcze na niego nagrywasz to spadki fps będą wynosiły dużo, lecz jak masz np. jeszcze dysk D: to najlepiej nagrywać na ten drugi. System i gra na C: a nagrania z frapsa na D:, spadek nie będzie wynosił aż tak dużo, czym lepszy komputer, tym mniejsze spadki w obudwu przypadkach. Jeśli masz wszytsko na jedyn dysku, to komputer ma problem z nagrywaniem bo naraz musi wczytywać gre, nagrywać ją i podtrzymywać system z tego jednego dysku. Polecam mieć 2 dyski jeden na gry i system a drugi na nagrania. 500GB wystarczy na ok 10-15 nagrań w HD po ok. 20 minut. Mówiąc inaczej na dysku zewnętrznym prędkość też spada, więc polecam go tylko do przechowywania danych.
07-07-2012 16:30
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Nagrywanie filmów a dodatkowy dysk
(07-07-2012 16:30 )Gilathiss Wrote:  spadek nie będzie wynosił aż tak dużo, czym lepszy komputer, tym mniejsze spadki w obudwu przypadkach

Proszę nie pie*dolić bzdur. Jaka różnica w spadku fps będzie między core 2 duo a I7 jeżeli dysk ma już swój limit zapisu i odczytu wykorzystany w 100%? No właśnie żadna wiec nie mów, że jeżeli dysk pracuje na full to im szybszy komputer tym mniejszy spadek fps będzie.
07-07-2012 18:24
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
adimus11 Offline
*

Posts: 61
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Nagrywanie filmów a dodatkowy dysk
Jak masz tylko jeden dysk i partycje "C" i "D" to raczej Ci nic nie da. Spadki będą nadal, najłatwiej po prostu kupić 2 wewnętrzny dysk i zrobić osobną partycje, np. na nagrania.
07-07-2012 21:08
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gilathiss Offline
*

Posts: 17
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Nagrywanie filmów a dodatkowy dysk
Quote:Proszę nie pie*dolić bzdur. Jaka różnica w spadku fps będzie między core 2 duo a I7
Otóż, nie wiem, czy nagrywałeś w ten sposób, ale jest różnica. Jak nagrywasz na 2 rdzeniowym procesorze to spadek na tym samym dysku wszystko będzie wynosiła z ok 60 FPS na ok. 15-20 FPS, ale gdy ustawi się na innym dysku nagrywanie to jest to ok. 30 FPS, natomiast przy I7 będzie to o ok. 10 FPS w każdym przypadku, gdyż procesor posiada 4 rdzenie i ma więcej "mocy", by wykonywać te procesy naraz. Sam posiadam dysk zewnętrzny i jest to tak, jakby wszystko było nagrywane na tym samym dysku. Nie trzeba mieć dysku wewnętrznego, aby nagrywać w dobrej ilośći klatek, wystarczy inna partycja.
07-07-2012 21:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Nagrywanie filmów a dodatkowy dysk
(07-07-2012 21:34 )Gilathiss Wrote:  
Quote:Proszę nie pie*dolić bzdur. Jaka różnica w spadku fps będzie między core 2 duo a I7
Otóż, nie wiem, czy nagrywałeś w ten sposób, ale jest różnica. Jak nagrywasz na 2 rdzeniowym procesorze to spadek na tym samym dysku wszystko będzie wynosiła z ok 60 FPS na ok. 15-20 FPS, ale gdy ustawi się na innym dysku nagrywanie to jest to ok. 30 FPS, natomiast przy I7 będzie to o ok. 10 FPS w każdym przypadku, gdyż procesor posiada 4 rdzenie i ma więcej "mocy", by wykonywać te procesy naraz. Sam posiadam dysk zewnętrzny i jest to tak, jakby wszystko było nagrywane na tym samym dysku. Nie trzeba mieć dysku wewnętrznego, aby nagrywać w dobrej ilośći klatek, wystarczy inna partycja.

Człowieku chyba nie wiesz co mówisz. Inna partycja gówno daje bo to ten sam dysk, a transfer ma każda partycja jeden wspólny.
07-07-2012 21:56
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gilathiss Offline
*

Posts: 17
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #8
RE: Nagrywanie filmów a dodatkowy dysk
Spróbuj, przekonasz się, chyba, że masz komputer z drewna i nie potrafisz ustawić dobrze frapsa na nagrywanie. Podział na partycje dużo daje i jeśli masz zamiar ciągle kopiować co napisałem proszę nie pisz już.
07-07-2012 21:59
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Nagrywanie filmów a dodatkowy dysk
Wejdź na mój kanał mam przeszło 200 filmów 98% z nich jest nagrane frapsem. I wiem, że podział na partycje gówno daje, a Ty zapewne w życiu nie nagrałeś nić frapsem, może 2 filmy i gadasz jak byś o tym wszystko wiedział.
07-07-2012 22:05
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
ogm Offline
*

Posts: 166
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Nagrywanie filmów a dodatkowy dysk
Zawsze można skorzystać z dysku SSD ale jest to zbyt duży wydatek :D
Ale do rzeczy. Dysk zewnętrzny do nagrywania może być ale tylko przy użyciu USB 3.0
Myślę, że nie ma co tłumaczyć o tym, że mają być 2 dyski, ale pojawiła się informacja o archiwizowaniu materiałów. Proponuję Ci przez jakiś czas takie archiwum prowadzić, potem zastanowić się czy jest to potrzebne. Ja osobiście uznałem to za bezużyteczny pomysł i usuwam wyrenderowane materiały co jakiś czas. Pozdrawiam.

TO MNIE ŚMIESZY
(This post was last modified: 09-07-2012 13:57 by ogm.)
09-07-2012 13:56
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Wrzucanie filmów- wszystko na raz czy regularnie po jednym? punio7 6 2.292 21-04-2014 11:06
Last Post: McSayerPL
  Nagrywanie filmów nie dla wszystkich - Gold7 VisualBoy 65 16.087 11-12-2012 21:58
Last Post: MZLJ
  Programy i Nagrywanie Kranczer 6 1.795 24-10-2012 18:38
Last Post: Kranczer
  Limity filmów AcreedPL 4 1.474 20-05-2012 09:56
Last Post: Infelicity
  [Problem]Nagrywanie w jakości HD duleba38 3 1.505 07-01-2012 17:06
Last Post: duleba38
  Usuwanie filmów "zagrajmy" TheEurola 14 4.546 12-08-2011 21:02
Last Post: Roofix

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5