Post Reply 
Programy do nagrywania - który najlepszy?
Author Message
Parada Offline
*

Posts: 116
Joined: Mar 2012 {socialsites}


Post: #1
Fraps vs Bandicam vs Mirillis Action! - Który najlepszy ?
Tak jak w temacie, który program do nagrywania obrazu z gier jest najlepszy i na który program najlepiej wydać pieniądze. Ciekawi mnie po prostu ten temat, ponieważ już sam nie jestem który program góruje w dzisiejszych czasach

P.S Nie wiedziałem w jakim dziale miałem napisać ten temat, więc stwierdziłem, że najlepiej wrzucić to do Dyskusje, przy okazji na pewno nie jestem jedyną osobą, którą interesują te programy.
(This post was last modified: 31-07-2012 20:48 by Parada.)
31-07-2012 20:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
DudziPL Offline
*

Posts: 27
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Fraps vs Bandicam vs Mirillis Action! - Który najlepszy ?
Zdecydowanie Mirillis Action!
Program który jest dużo bardziej wydajniejszy od konkurentów. Jedyny minus jest taki że nie ma go na system XP.

Siemanko
31-07-2012 20:54
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Fraps vs Bandicam vs Mirillis Action! - Który najlepszy ?
Fraps dla obrazu i audio gry + audacity dla mowy
31-07-2012 20:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Parada Offline
*

Posts: 116
Joined: Mar 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Fraps vs Bandicam vs Mirillis Action! - Który najlepszy ?
(31-07-2012 20:58 )Andzia639 Wrote:  Fraps dla obrazu i audio gry + audacity dla mowy

Zrobiłem pewien test, nagrałem gameplay z Left 4 Dead 2, materiał z Frapsa miał 744960kb/s danych, natomiast materiał z Actiona miał aż 1989120 kb/s mimo, że plik nagrany z programu Action ważył o wiele wiele mniej od Frapsa. Jakby ktoś się pytał, nagrywane na maksymalnych detalach + Full HD, jednak wracając do tematu jakim cudem jest to możliwe, że plik z programu Action ma taki bitrate i tam mało waży ?

Znalazłem jedną dla mnie straszną wadę tego programu, nie nagrywa starszych gier, np GTA III, Gothic jak i Mafia
(This post was last modified: 31-07-2012 22:14 by Parada.)
31-07-2012 21:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mrpati Offline
*

Posts: 94
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Fraps vs Bandicam vs Mirillis Action! - Który najlepszy ?
@up,
Zapewne korzysta z innego kodeka, z własnego, który działa na takiej a nie innej zasadzie, Fraps tworzy pliki nieskompresowane, czyli z podstawowym kodekiem.
Sprawdziłem, żaden z wymienionych w ankiecie programów nie jest dobry, z moich testów wyszło iż MSI Afterburner nagrywa filmy w dobrej jakości kosztem mniejszej ilości zżartego miejsca na dysku, oczywiście jest jeszcze Dxtory wraz z najlepszym do niego kodekiem x.264 który deklasuje wszystkie wymienione programy w kategorii pożeranego miejsca na dysku, niestety mankamentem jest fakt, iż ten kodek nie jest obsługiwany przez większość znanych programów do renderowania (Sony Vegas ma problemy z widzeniem).
Tak więc proponuję dodać jeszcze 2 programy do ankiety, Dxtory i MSI Afterburner.
(This post was last modified: 31-07-2012 23:38 by Mrpati.)
31-07-2012 22:14
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Airn Offline
*

Posts: 14
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Fraps vs Bandicam vs Mirillis Action! - Który najlepszy ?
Fraps nagrywa nieskompresowane mapy bitowe (czyli robi od cholery ss'ów w formacie *.bmp) i składa to w plik filmowy.
01-08-2012 11:42
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Parada Offline
*

Posts: 116
Joined: Mar 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Fraps vs Bandicam vs Mirillis Action! - Który najlepszy ?
(31-07-2012 22:14 )Mrpati Wrote:  @up,
Zapewne korzysta z innego kodeka, z własnego, który działa na takiej a nie innej zasadzie, Fraps tworzy pliki nieskompresowane, czyli z podstawowym kodekiem.
Sprawdziłem, żaden z wymienionych w ankiecie programów nie jest dobry, z moich testów wyszło iż MSI Afterburner nagrywa filmy w dobrej jakości kosztem mniejszej ilości zżartego miejsca na dysku, oczywiście jest jeszcze Dxtory wraz z najlepszym do niego kodekiem x.264 który deklasuje wszystkie wymienione programy w kategorii pożeranego miejsca na dysku, niestety mankamentem jest fakt, iż ten kodek nie jest obsługiwany przez większość znanych programów do renderowania (Sony Vegas ma problemy z widzeniem).
Tak więc proponuję dodać jeszcze 2 programy do ankiety, Dxtory i MSI Afterburner.

MSI Afterburner ma taką wadę, że śmiesznie nagrywa grę Gothic 1, między innymi widać na filmie jak migają szybko różne tekstury, co jest przeszkadzalne w nagrywaniu tak więc go tutaj nie uwzględniłem. Dxtory mogę dodać, choć jakoś ten program nie przykuł mojej uwagi, choć nie testowałem go jeszcze.

P.S Jednak nie można już zmieniać ankiet, albo ja przynajmniej nie widzę już takiej opcji.
(This post was last modified: 01-08-2012 11:59 by Parada.)
01-08-2012 11:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #8
RE: Fraps vs Bandicam vs Mirillis Action! - Który najlepszy ?
Quote:Fraps tworzy pliki nieskompresowane, czyli z podstawowym kodekiem.
Nie. Fraps używa domyślnie własnego kodeka, który na dodatek jest stratny.

Osobiście korzystam z ZD Soft i nie narzekam.
01-08-2012 12:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Parada Offline
*

Posts: 116
Joined: Mar 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: Fraps vs Bandicam vs Mirillis Action! - Który najlepszy ?
Przetestowałem kilka programów do nagrywania i jak dla mnie odpadają:

ZD Soft
Action!
MSI Afterburner

Dlaczego ? Ponieważ słabo sobie radzą z grami poniżej dx9, albo w ogóle ich nie nagrywają albo nagrywają z jakimś dziwnym "miganiem", dlatego póki co najbardziej jestem przekonany do Bandicama, kosztuje tylko 2$ więcej od Frapsa i posiada zarazem więcej opcji niż Fraps. Chyba, że ktoś z was jeszcze może się wypowiedzieć więcej na ten temat.
01-08-2012 12:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
skkf Offline
*

Posts: 69
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Fraps vs Bandicam vs Mirillis Action! - Który najlepszy ?
Osobiście polecam dxtory, wydajny, sporo opcji które się przydają także np. do livestreamowania.
Nie wiem jak wypada na tle konkurentów, ale jakby ktoś przygotował jakieś porównanie, to chętnie się przyjrzę ;)

Kiedyś wyślę chomika w kosmos.
02-08-2012 02:16
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Machinima, Agora, YouTube który partner? kubn2 52 30.311 14-02-2013 12:15
Last Post: The Meldero
  Programy i Nagrywanie Kranczer 6 1.800 24-10-2012 18:38
Last Post: Kranczer
  Kliki myszką podczas nagrywania john 15 5.339 21-10-2012 19:07
Last Post: Kranczer
  Złe otoczenie do nagrywania MurzyNownia 5 1.628 01-07-2012 03:03
Last Post: bezelo
  Rozdzielczość w grze podczas nagrywania. Mystic44 5 3.297 19-08-2011 20:04
Last Post: vlodek2532

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5