Post Reply 
Rendering, coś chyba dużo czasu mi zajmuje :(
Author Message
Voodek Offline
*

Posts: 22
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #1
Rendering, coś chyba dużo czasu mi zajmuje :(
Witam wszystkich serdecznie, pierwsze filmiki na youtube były kiepskiej jakości, a mimo to zawsze robiłem je w jakości 720p. Nie podobała mi się ta jakość i zrobiłem sobie przerwę, podczas której się uczyłem wszystkiego. Teraz renderuję filmy również na 720p, tylko, że w o wiele lepszej jakości.
Tylko mam jeden problem, filmik 25 minutowy renderuje się 60-80minut.

Czy da się to jakoś przyspieszyć? Mam Intel Core i3 3.20 GHz (Cztery rdzenie).

Albo może, dacie mi jakieś inne opcje do renderowania na 720p w Sony Vegasie Pro 11? Z góry dzięki. ;)
31-07-2012 22:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Parada Offline
*

Posts: 116
Joined: Mar 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Rendering, coś chyba dużo czasu mi zajmuje :(
(31-07-2012 22:25 )Voodek Wrote:  Witam wszystkich serdecznie, pierwsze filmiki na youtube były kiepskiej jakości, a mimo to zawsze robiłem je w jakości 720p. Nie podobała mi się ta jakość i zrobiłem sobie przerwę, podczas której się uczyłem wszystkiego. Teraz renderuję filmy również na 720p, tylko, że w o wiele lepszej jakości.
Tylko mam jeden problem, filmik 25 minutowy renderuje się 60-80minut.

Czy da się to jakoś przyspieszyć? Mam Intel Core i3 3.20 GHz (Cztery rdzenie).

Albo może, dacie mi jakieś inne opcje do renderowania na 720p w Sony Vegasie Pro 11? Z góry dzięki. ;)

Korzystałem z Sony Vegas Pro 11, genialny program moim zdaniem, jednak do tworzenia takich filmów jak Let's Play, gdzie trzeba renderować duużo plików filmowych jest ciężko, ponieważ on właśnie długo te filmy renderuje i możesz trawić na błąd z czarnym obrazem w którymś tam miejscu, który można naprawić, jednak dużo by tutaj teraz tłumaczyć. Spróbuj może renderować filmy w Windows Live Movie Maker, program jest na pewno o wiele bardziej uproszczony niż Vegas i nie zrobisz w nim jakichś tam super efektów, ale jeżeli nie bawisz się w żadne intra na początku odcinka itp to możesz spokojnie nawet na początku i końcu przycieniować muzykę, podgłośnić dzwięk, ściszyć itp. Filmy renderuję dosyć szybko, na pewno znacznie szybciej od Vegasa i mniej one ważą, chociaż tutaj mogę się mylić, najlepiej jak sam sprawdzisz. Program ten jest darmowy, tylko pamiętaj, to nie zwykły Windows Movie Maker, tylko Windows Live Movie Maker, to 2 osobne programy i różnią się od siebie znacznie.

Pozdrawiam
31-07-2012 22:39
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mrpati Offline
*

Posts: 94
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Rendering, coś chyba dużo czasu mi zajmuje :(
Ja ci mogę polecić CyberLink PowerDirector, filmiki w nim renderują się bardzo szybko, problemem stanowi waga plików i fakt iż mamy niewiele komfortu w wybieraniu kodeka.
31-07-2012 22:43
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Voodek Offline
*

Posts: 22
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Rendering, coś chyba dużo czasu mi zajmuje :(
@Parada
Właśnie bawię się w dodawanie inter, ale postaram się obczaić, jakby to wyglądało z tym WLMM. Jednak nie jestem do tego za bardzo przekonany, ale dzięki za radę.

@Mrpati
Również obczaję Twój programik. ;)

Odcinek trwający 23 minuty... xD Ale przy okazji oglądałem filmy na yt.
http://i46.tinypic.com/21cd180.png
______
A i mam pytanie, czy długość renderowania zależy głównie od procesora? Czy wymiana na i7 (planuję zakupić) przyspieszy mi to? ;)
(This post was last modified: 31-07-2012 22:56 by Voodek.)
31-07-2012 22:48
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Parada Offline
*

Posts: 116
Joined: Mar 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Rendering, coś chyba dużo czasu mi zajmuje :(
(31-07-2012 22:48 )Voodek Wrote:  @Parada
Właśnie bawię się w dodawanie inter, ale postaram się obczaić, jakby to wyglądało z tym WLMM. Jednak nie jestem do tego za bardzo przekonany, ale dzięki za radę.

@Mrpati
Również obczaję Twój programik. ;)

Odcinek trwający 23 minuty... xD Ale przy okazji oglądałem filmy na yt.
http://i46.tinypic.com/21cd180.png
______
A i mam pytanie, czy długość renderowania zależy głównie od procesora? Czy wymiana na i7 (planuję zakupić) przyspieszy mi to? ;)

Głównie od procesora i akceleracji GPU, jeżeli masz dobrą. W Vegasie możesz też ustawić ile RAM ma być przeznaczona programowi, wchodzisz Option>Preferences>Video> i tam masz maksymalna ilosc RAM do ustawienia UWAGA jak dasz maksymalną rendering powinien szybciej lecieć, ale komputer będzie strasznie zmulony :)
31-07-2012 23:00
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dj244 Offline
*

Posts: 29
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Rendering, coś chyba dużo czasu mi zajmuje :(
i3 mają 2 rdzenie. Sam korzystam z i3 2120 (3,30) i film 15 minut renderuje mi się 30-40 minut więc nie masz co narzekać. Dopiero i7 mają 4 rdzenie prawdziwe. Jeżeli posiadasz kartę graficzną Nvidia, która posiada CUDA to też coś tam przyśpiesza. ;) Ogółem jak nie chcesz Vegasa, to w Camtasii też źle się nie montuje.

[Image: SqVAe.png]
31-07-2012 23:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mrpati Offline
*

Posts: 94
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Rendering, coś chyba dużo czasu mi zajmuje :(
Ja przyznam że Camtasie odstawiłem po tym jak żydowsko ta zaczęła wyciszać ścieżkę dźwiękową, więc przerzuciłem się na CyberLink PowerDirector, tylko tak jak pisałem, problemem jest waga plików, film 47 minutowy waży koło 2 giga, gdy w camtasii po odpowiedniej konfiguracji potrafił zajmować około 500 mb. Ale prędkość renderowania jest znacznie wyższa. Gdy przeglądałem google by znaleźć sposób na ustawienie w tym programie tak by zajmował jak najmniej to kątem oka dopatrzyłem się angielskiego artykuły dotyczącego prędkości renderowania.
31-07-2012 23:51
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Rangy Offline
*

Posts: 198
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #8
RE: Rendering, coś chyba dużo czasu mi zajmuje :(
"filmik 25 minutowy renderuje się 60-80minut."

I Ty mówisz mi, że to jest dużo? :) Żeby wyrenderować dobry film jakościowo, to tyle czasu mniej więcej zajmuje taki rendering (może nawet dłużej)
01-08-2012 07:19
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Voodek Offline
*

Posts: 22
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: Rendering, coś chyba dużo czasu mi zajmuje :(
Mógłbym komuś podesłać dwa filmiki renderowane w troszkę inny sposób? Chciałbym poznać opinię, czy widać różnicę (jak tak, to czy dużą) w jakości materiału. Wczoraj jeden odcinek renderowałem 96minut, a dzisiaj innym sposobem 47 minut. ;P
_______
Może troszkę nie na temat, ale mam problem z youtubem. Wyświetlają mi się w głównych subskrypcjach filmy osób, których nie subskrybuję. Da się coś z tym zrobić? (próbowałem reloga)
(This post was last modified: 01-08-2012 17:49 by Voodek.)
01-08-2012 17:46
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dj244 Offline
*

Posts: 29
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Rendering, coś chyba dużo czasu mi zajmuje :(
Aha. Ogólnie ja np. zauważyłem różnicę w renderingu do .mp4 z .wmv (szybciej). Co do twojego problemu z YouTube. Po lewo masz w hoy kanałów. I masz taką zakładkę 'Subskrybcje' (pod twoim avatarem) i 'Sugerowane Kanały'. Kliknij na 'Subskrybcje' i powinno śmigać. Filmik możesz mi podesłać ;)

[Image: SqVAe.png]
01-08-2012 18:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Czy więcej RAM-u przyspieszy rendering? Salokin 3 1.495 13-10-2013 21:26
Last Post: oskarus3
  Sony Vegas - Za długi rendering milq123 3 1.075 29-08-2013 16:03
Last Post: milq123
  Rendering oraz duża waga pliku maciejasty 6 1.731 28-04-2013 14:33
Last Post: Tectologic
  Batch rendering w Corel VideoStudio Pro X5 danio485 1 929 10-09-2012 22:53
Last Post: WinterWolf
  Bardzo wolny rendering w SV Chezy 7 2.129 31-10-2011 19:15
Last Post: Demonicsky

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5