Post Reply 
Painkiller
Author Message
Hestus Offline
*

Posts: 7
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #1
Painkiller
Siemka wszystkim, otóż mam problem z Frapsem. Gdy nagrywam filmik w full-mode 60fps wszystko pięknie hula i nic się nie dzieje, lecz gdy już skończę, to wersja finalna filmiku jest nie do oglądania gdyż filmik tak się ścina, że skacze obraz co kilka-kilkanaście sekund. W innych grasz jest ok ale z Painkiller'em nie da rady ;/
Jakieś pomysły
26-03-2011 22:18
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Marz Offline
*

Posts: 25
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Painkiller
Ja miałem podobnie w HyperCamem, ale tam problem leżał w zybt dużej kompresji filmików.
Prawdopodobnie masz zwyczajnie za słabego kompa, który nie jest w stanie udźwignąć Painkillera i Frapsa naraz.

Orkowie to nie orki.

Zapraszam na mój kanał ; )
http://www.youtube.com/user/Maaaarz
26-03-2011 22:45
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Hestus Offline
*

Posts: 7
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Painkiller
Chyba się nie zrozumieliśmy. Gra i fraps razem działają dobrze, nic się nie tnie ani w ten deseń. Dopiero gdy chcę zobaczyć jak wyszedł odcinek, filmik skacze niczym oszalała małpa. Jedynie mogę wrzucać w 30fps half-size lecz wtedy jakość jest beznadziejna.
Mam teraz kilka odcinków więc, sami oceńcie
http://www.youtube.com/user/MrHestus

A i dodam, że u kumpla na słabszym sprzęcie wszystko jest dobrze, więc fakt, że komp za słaby, odpada.
06-04-2011 16:22
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Painkiller
W którym momencie "filmik ci skacze"? To że spada jego płynność to nie oznacza, że jest źle nagrany. Sprawdź informacje o klipie, czy na pewno jest nagrany w 30 fpsach. Jeżeli jest to wina leży w odtwarzaczu, w którym odtwarzasz film, bądź w kodekach.

[Image: 88440151.gif]
06-04-2011 17:24
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Hestus Offline
*

Posts: 7
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Painkiller
Mam nagrany 6,7 i 8 odcinek tejże gry, i filmik skacze w różnych momentach. Gdy nic się nie dzieje, albo gdy następuje akcja a objawia się to "ścięciem" obrazu a dźwięk leci nadal, a po chwili wraca do do normy. Czasem filmik po ścięciu przyspiesza na kilka sekund a innych, efektów ubocznych nie pamiętam.
06-04-2011 18:55
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Painkiller
(06-04-2011 18:55 )Hestus Wrote:  Mam nagrany 6,7 i 8 odcinek tejże gry, i filmik skacze w różnych momentach. Gdy nic się nie dzieje, albo gdy następuje akcja a objawia się to "ścięciem" obrazu a dźwięk leci nadal, a po chwili wraca do do normy. Czasem filmik po ścięciu przyspiesza na kilka sekund a innych, efektów ubocznych nie pamiętam.

Przekonwertuj ten filmik na jakikolwiek format z kompresją (polecam H.264 .mp4), a będzie śmigał aż miło. Muli Ci odtwarzanie, gdyż odtwarzacz nie daje rady udźwignąć tak dużych porcji danych.

Po co 60fps? Przecież wystarczy 30fps góra, tylko puchnie Ci wielkość pliku. Jak skompresujesz, to najpewniej kompresor sam obetnie do 25, 29.97 lub 30 klatek (takie standardy). Oko ludzkie ponoć ok. 25fps widzi jako płynny obraz.

GL&HF,
K.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
06-04-2011 21:42
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5