Post Reply 
macienku
Author Message
macienku Offline
*

Posts: 5
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #1
macienku
Witam wszystkich serdecznie!

Mam na imię Maciek i jestem już starszym człowieczkiem bo mam już 25lat. Z racji mojego wieku, przygodę z grami komputerowymi zacząłem w czasach, kiedy branża gier wideo zaczęła dopiero stawiać swoje pierwsze kroki. Moim pierwszym komputerem był Atari (już nie pamiętam dokładnie w jakiej wersji) a następnie Commodore 64. Komputer klasy PC dostałem dopiero mając chyba 11lat.
Gameplaye z komentarzem głosowym postanowiłem nagrywać z chęci dzielenia się emocjami jakie towarzyszą mi podczas przechodzenia gier. Dotychczas nagrałem tylko gameplay ze starej gry Yo! Joe! oraz jeszcze niekompletny gameplay Civilization V z komentarzem po angielsku (to tak w celu nauki). W niedalekiej przyszłości mam zamiar nagrać gameplay z polskiej gry przygodowej Jack Orlando oraz Tomb Raider II (wiem, że ta gra jest już oklepana, ale mam ogromną ochotę w końcu ją ukończyć bo doszedłem tylko gdzieś mniej więcej do połowy).
Odnośnie inspiracji: Szukając pomocy w przejściu Fallout 3 natknołem się na gamplay użytkownika Bungo 21 i uważam, że całkiem nieźle to wyszło. Następnie szukając pomocy w grze Stalker trafiłem na gameplay użytkownika Panczak84 i również spodobał mi się jej komentarz do gry.

Pozdrawiam i zapraszam na mój kanał.

http://www.youtube.com/user/macienku
(This post was last modified: 07-04-2011 13:07 by macienku.)
07-04-2011 13:06
Find all posts by this user Quote this message in a reply
EvilScrooge Offline
*

Posts: 68
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: macienku
Hej! nie przesadzaj z tą starością :P Głos trochę jakbyś był zaspany a resztę za wcześnie oceniać bo kanał świeci pustkami. Może zagrasz w grę Titus the Fox??


Edit: zaraz, zaraz... godzina 11 minut na jednym video?? Pomijając co już to jakim cudem to zrobiłeś to jednak trochę przydługawo jak dla mnie :D
(This post was last modified: 07-04-2011 20:11 by EvilScrooge.)
07-04-2011 20:04
Find all posts by this user Quote this message in a reply
macienku Offline
*

Posts: 5
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: macienku
W Titus the Fox nigdy nie grałem.

Ponad godzina to długo? Przecież większość co robi longplaye, suma sumarum, ma filmiki ponad 5 godzinne. U mnie tylko sklejone to jest do kupy. Nie trzeba przecież od razu całości oglądać:-) Poza tym filmik jest adresowany tylko do osób, które jak ja kiedyś grały w tą grę. Niedługo jeszcze w planie Civilization, ale tym razem po polsku.

PS Filmiki będę się starał aby składały się z jak najmniejszej ilości części.
(This post was last modified: 08-04-2011 00:12 by macienku.)
08-04-2011 00:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MugoX Offline
*

Posts: 102
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: macienku
Za długie filmy nie są dobre. Trzeba rezerwować dużą ilość czasu żeby obejrzeć w całości, natomiast jeśli chce się oglądać po kawałku to jest to niewygodne i kłopotliwe. Poza tym, mimo wszelkich starań, nie przyciągniesz uwagi widza na całą godzinę. Nie ma takiej możliwości. Wydaje mi się, że lepiej zrobić więcej części po 15 minut (góra 30), niż nudzić widza zbyt długim filmem. Możesz próbować się bronić że film w kinie trwa czasem nawet 2 godziny. Ale film kinowy to nie to samo co Let's Play

Zastanów się, czy chciałbyś takie filmiki oglądać. I generalnie nie rób filmików których sam byś nie oglądał. Ostateczna decyzja w tej kwestii należy do Ciebie, ale proponuję żebyś ją przemyślał
08-04-2011 01:12
Find all posts by this user Quote this message in a reply
macienku Offline
*

Posts: 5
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: macienku
Właśnie ja chciałbym oglądać długie filmiki na youtube. Gdybym musiał przestać oglądać to bym sobie zapamiętał gdzie skończyłem i tyle. Do nagrania tego mojego longplaya zainspirował mnie inny longplay z gry yo! Joe!, który trwa prawie 2 godziny. Ja go obejrzałem w całości bo chciałem sobie przypomnieć całą grę. Jak już mówiłem, filmik tylko dla tych co grali kiedyś w tą grę. Osobiście nigdy nie oglądam longplayi gier, w które wcześniej nie grałem. Ogólnie chciałbym aby ktoś zrobił longplay Bioshock bo grałem tylko w wersję EN i chciałbym zobaczyć jak wygląda PL i jak inni sobie radzą. Oczywiście też wolałbym aby cały longplay był w jednym filmiku.
08-04-2011 12:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MugoX Offline
*

Posts: 102
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: macienku
Tylko że generalnie "longpleje" to nie "letspleje", wiesz? Nie wiem czy ktoś to definiował, ale zdaje się, że longplay to po prostu pokazane w jednym filmiku jak przejść grę, za to zagrajmy w, opiera się na kontakcie z widzem przez komentowanie gry z jednoczesnym graniem. I nie zrobisz dobrego "long let's play", bo nie uda Ci się dobrze przygotować do gry. Ale jeśli umiesz zainteresować widza na długi czas, to ja Ci nie zabraniam i życzę powodzenia w tym co robisz.
08-04-2011 13:35
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #7
RE: macienku
@Mugox, nie widzę problemu w tym żeby połączyć let's playa z long playem. :)
08-04-2011 15:52
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
MugoX Offline
*

Posts: 102
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: macienku
(08-04-2011 15:52 )kaszubiak Wrote:  @Mugox, nie widzę problemu w tym żeby połączyć let's playa z long playem. :)

Można. Ale nie wielu widzów to wytrzyma, c'nie?

Może się mylę, mówię na swoim przykładzie. ;)
08-04-2011 20:15
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: macienku
Postanawiam połączyć dzisiaj let's playa z long playem! To będzie prawdziwa rewolucja! Uwaga, zaczynam...

[Image: asm4.jpg]







Ludzie, ty tylko dwie nazwy jednego i tego samego. Czy jak sznurek 5 metrowy podzieli się na dwie części po 2,5 metra to musimy nazywać go "short sznurek"?

[Image: 88440151.gif]
(This post was last modified: 08-04-2011 20:24 by punio7.)
08-04-2011 20:19
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
macienku Offline
*

Posts: 5
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: macienku
Narzekaliście na za długie filmiki to teraz nagrałem cały Let`s Play Giana Sisters w 10min.:P
Ogólnie to trza by zrobić jakąś ankietę na temat czy wolimy długie, jednolite filmiki czy podzielone na części.
09-04-2011 01:42
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5