Post Reply 
Większe FPS
Author Message
Bozia Offline
*

Posts: 61
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #1
Większe FPS
Mam do was pytanie.
Jeśli mam dwa dyski ; /
C i D to jeśli będzie tak że gra jest na C a na D nagrywam to zwiększy się wydajność gry że będę miał więcej FPS,a niżeli jakbym nagrywam i miał gra na D ?
I ile mniej więcej może mi dać to FPS o i le w ogóle da ?

Pozdrawiam
02-12-2012 21:19
Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Większe FPS
O ile są to dwa osobne dyski (tzn. w komputerze masz zamontowane dwa fizyczne dyski, a nie jeden podzielony na dwie partycje), to coś tam możesz zyskać. Obecnie produkowane dyski twarde są na tyle szybkie, że do większości przypadków spokojnie wystarcza pojedynczy. Większość ludzi zauważy różnicę dopiero przy nagrywaniu bardziej wymagających tytułów lub przy nagrywaniu 1920x1080 w 60 klatkach, ale teoria mówi, że i tak minimalnie powinien poprawić się komfort nagrywania, bo np. czasy wczytywania będą krótsze. Pamiętaj jednak, że jeśli masz po prostu mało wydajnego kompa to możesz niczego nie zyskać, bo nie dysk twardy był u Ciebie problemem, a po prostu zbyt słaba maszyna.

Ja nie mam jakiegoś rewelacyjnego dysku, więc nagrywanie na osobny sprawiło, że zyskałam od 3-5 klatek.
03-12-2012 12:23
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
GTOqw Offline
*

Posts: 92
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Większe FPS
Nagrywaj Actionem a nie Frapsem

Bysiorowy Mistrz ma swojego deviantArta! Patrzeć i podziwiać!
http://gotetho.deviantart.com/
03-12-2012 14:01
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Bozia Offline
*

Posts: 61
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Większe FPS
Naprawdę GTO ?

Ten Action jest lepszy od Frapsa ?
03-12-2012 16:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Większe FPS
Zależy na czym Ci zależy. Fraps ma mniej więcej 4 razy lepszą jakość (95Mbps Fraps vs. 23 Mbps Mirillisa Action!) i bardzo dobrą kompatybilność nawet ze starymi grami, ale pliki ważą też odpowiednio więcej no i Fraps obciąża procesor.
Actiona użyjesz tylko na kompach z Vistą i wyżej - Windows XP go nie obsłuży. Ale może też nagrywać obszar pulpitu, osobno nagrywa ścieżki audio (można w osobnej ścieżce nagrać swój komentarz. A nawet możesz nim wysłać swoje nagranie na YT. Ściągnij ze strony producenta miesięcznego triala i przetestuj. Ja akurat nie zauważyłam wzrostu wydajności przy korzystaniu z Actiona (on chyba bardziej obciąża RAM niż proca, a ja mam tylko 4GB RAM). Na oko też niespecjalnie widzę różnicę w jakości (przy 720p różnica między 23 Mbps a 95 Mbps jest dla mnie niezauważalna).
03-12-2012 17:39
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Bozia Offline
*

Posts: 61
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Większe FPS
Okej dzięki.
Zobaczę ściągnę triala i dam wam recenzje jak działa na bardzo słabych komputerach.
Aktualnie posiadam 2 letniego laptopa 1.8 GHz i 4 GB RAM.
Zobaczymy o ile wzrosną mi FPS w Fifie,League of Legends i Condemned.
03-12-2012 17:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
john Offline
*

Posts: 176
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Większe FPS
Fraps też może nagrywać obszar pulpitu.
03-12-2012 18:14
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Bozia Offline
*

Posts: 61
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #8
RE: Większe FPS
Może nagrywać cały ekran ale nie wybrany kawałek.
W Condemned zauważyłem wzrost klatek o 5-10
03-12-2012 18:20
Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: Większe FPS
Fraps nagrywa cały pulpit. Action można ustawić by nagrywał fragment pulpitu, np. małe okienko, w którym puszczona jest gra w przeglądarce etc. - nieprecyzyjnie się wypowiedziałam.
03-12-2012 18:21
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Bozia Offline
*

Posts: 61
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Większe FPS
Myślę że Action odpada gdy się nagrywa to po nagraniu w filmie na górze jest duży napis Action i że jest nagrywany dzięki niemu i zaprasza na stronę WWW.
Więc ; /
Chyba że to tylko na trial lub można to wyłączyć ?
03-12-2012 18:28
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5