Post Reply 
Apel do społeczności zagrajmyw.pl
Author Message
admin Offline
*

Posts: 29
Joined: Apr 2012 {socialsites}


Post: #1
Information Apel do społeczności zagrajmyw.pl
Przeczytałem dzisiaj list od jednego z rodziców 4 letniego chłopca. Publikuję go tutaj aby uświadomić Was, że internet jest źródłem masowego przekazu. Weźmy sugestię tego Pana zanim wrzucimy film z całą wiązanką wulgaryzmów.

Treść wiadomości
Code:
Witajcie.
Zapewne zdajecie sobie doskonale sprawę z tego, że ogląda Was sporo ludzi. Nie wiem jednak czy wiecie, że oprócz młodzieży oglądają Was także małe dzieci. Mój syn (4 lata) wręcz nałogowo.
Mam w związku z tym prośbę. Postarajcie się nagrywać swoje materiały bez wulgaryzmów. Wiem, że nie wszystkie obejdą się bez przekleństw, ale można je przynajmniej oznaczać jako (+18) lub w inny sposób pomóc rodzicom w filtrowaniu takiej zawartości. Chciałbym abyście takie podejście promowali też wśród innych twórców filmów "zagrajmy w ...".
Staram się, aby mój syn nie spędzał za dużo czasu przed komputerem, ale nie mogę też zabronić mu wszystkiego. Takich dzieci jest wiele i wiele z nich ogląda Wasze filmy. Pokażecie klasę jeśli weźmiecie to pod uwagę.
Pod rozwagę podrzucam pomysł pewnej inicjatywy. Robocza nazwa to "Nagrywam z coolturą". Stworzenie loga i hasła tego typu pomogło by w promowaniu waszych video wśród młodzieży ale i pomogło by rodzicom w filtrowaniu treści odpowiedniej dla młodszych widzów.
Pamiętajcie, że wasza twórczość nie pozostaje bez echa - przecież "czym skorupka za młodu nasiąknie..."

Pozdrawiam i życzę sukcesów
Ireneusz, tata Miłosza :)
05-12-2012 01:46
Find all posts by this user Quote this message in a reply
GTOqw Offline
*

Posts: 92
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Apel do społeczności zagrajmyw.pl
Przede wszystkim proponowałbym podrzucić to Panu Patrykowi "Sami-Wiecie-Komu"^^

Bysiorowy Mistrz ma swojego deviantArta! Patrzeć i podziwiać!
http://gotetho.deviantart.com/
05-12-2012 02:27
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Apel do społeczności zagrajmyw.pl
Coś w tym jest, ja osobiście kiedyś oznaczałem filmy 18+ a teraz to już nawet nie mam po co bo materiały są raczej czyste. No chyba że "zajebiście" jest 18+;p

Szkoda, że nie ma tak na filmach jak w tych dodawanych do Programów. Tam się zaznacza jakie treści ma materiał i przed filmem jest informacja o tym.

btw, 4 lata i sobie sam ogląda filmy?;o

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
05-12-2012 09:18
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Innominatus Offline
*

Posts: 192
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Apel do społeczności zagrajmyw.pl
Sou Wrote:btw, 4 lata i sobie sam ogląda filmy?;o

Czemu nie, mój 4 letni bratanek przeszedł Portala 2jkę, grając godzinkę dziennie zrobił to w pięć dni, idealna gra dla dzieci.

Śmiało mogę stwierdzić, że ojciec Miłosza, pan Ireneusz to bardzo dobry ojciec, szacun dla niego że wpadł na ten pomysł, szkoda tylko że nie poskutkuję, ponieważ ten forum czy inne nie są główną "rozgłośnią" tego co robić się powinno w zagrajmerstwie, aczkolwiek idea szlachetna, propsy dla pana Ireneusza.
(This post was last modified: 05-12-2012 11:59 by Innominatus.)
05-12-2012 11:59
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #5
RE: Apel do społeczności zagrajmyw.pl
Quote:No chyba że "zajebiście" jest 18+;p
Jest, mimo że w tv tego nie cenzurują już. Etymologia jest jasna, pochodzi od "jebać". I wszystkie inne słowa pochodzące od tego są wulgarne.
05-12-2012 16:15
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Grzybiarz Offline
*

Posts: 39
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Apel do społeczności zagrajmyw.pl
Już od początku wiedziałem, że filmy oglądać mogą i zapewne będą małe dzieci, dlatego nigdy przekleństw nie stosowałem. Zdarzyło mi się ponadto otrzymać raz czy dwa wiadomość od rodzica. Pewnego razu nawet, moją rozmowę głosową z 7-letnim chłopcem nadzorowała jego matka, co przyznać muszę, bardzo mi się spodobało. W końcu kto wie co mógłbym mu powiedzieć?

Wracając jednak do prośby. Otóż, ciekawy jest pomysł wprowadzania podobnych oznaczeń, nie jest on również zbyt kłopotliwy. Ciężko jest trochę zapobiec temu, by dziecko nasłuchało się tego i owego nawet oglądając filmy z nim, jak szybko w końcu jesteście w stanie film zatrzymać?

Mooooooże i akcja nic nie da. Prawdopodobnie nic nie da. Ba, dziwna trochę to z jednej strony prośba. Podoba mi się jednak stanowisko tego pana. nie wykluczone, iż z tego jednego powodu, że orientuje się pięta przez dziesiąte co jego dziecko ogląda. Czuwa i sam się nie wyłącza.
05-12-2012 16:28
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #7
RE: Apel do społeczności zagrajmyw.pl
4 lata i ogląda filmy. Ha.
Jak mocno jestem przeciwko stajlowi VV czy Bladebeliara w komentowaniu gry, tak nie uważam, że ta akcja będzie miała jakiś wielki wpływ na ludzi zajmujących się tymi filmikami. Równie dobrze moglibyśmy protestować przeciwko 'yyy' czy innymi podpórkami słownymi, gdyż i jedno i drugie świadczy o ubogim słownictwie, przy czym oczywiście do nadużywania wulgaryzmów można przypisać jeszcze inne cechy.
Wracając jednak do tematu, jeśli już się dopuściło dzieciaka do Internetu (a szczególnie do strony z tak różnym materiałem oraz formą; uważam to zresztą na kiepski pomysł), to jak długo nie ogląda ZW w wykonaniu typowego dresa z ciemnej alejki i jest pod opieką rodzica podczas oglądania, tak mało złego mu się stanie. Prędzej czy później zetknie się z wulgaryzmami. Ważnym wtedy będzie to, jaką ma świadomość i nastawienie do ich używania. Jeśli będzie myśleć, że rzucenie kurwą niczym przecinkiem zapobiegnie odrzuceniu go przez grupę i sprawi jej podziw, wtedy żadna akcyjka nie pomoże.
Jeśli jednak będzie wiedzieć, że wulgaryzmy to część języka, które to nadużywane psują formą oraz utrudniają porozumiewanie się, nie ma o co się martwić. W sumie właśnie ten brak świadomości napędza rynsztok LP, gdyż cóż to za figura, klnie i nagrywa! Tworzy się błędne koło - ktoś dostał masę subów za jakże rodzime zwroty, które świadczą o jego dorosłości (rozumowanie gimbazy), ktoś też tak chce się, heh, wybić, robi to samo i tak dalej oraz dalej. Schemat dorastania przenosi się na jutuby oraz jego zębatki pędu za subófcią.

tl;dr
Proponuję pracę u podstaw. Jeśli taka będzie dokonywana, to wszystkie łiczejweny i blejdy zdechną z braku podbijania ego.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
06-12-2012 12:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Apel do społeczności zagrajmyw.pl
Mimio iż nigdy jeszcze w moim let's playu nie przeklnąłem to ta inicjatywa wydaje mi się hmm... bez sensu? Rozumiem jako rodzic chcesz go uchronić od używania wulgaryzmów, ale do podstawówki (nie wiem 4 klasa?) będzie już znał wszystkie możliwe przekleństwa.
Dodatkowo zawsze może się komuś wymksnąć i z tego powdu cały film ma oznaczać +18?
Bardziej polecał bym znaleść jakiegoś YouTubera, o którym wiesz że nie przeklina w materiałach i powiedzieć synowi żeby tylko go oglądał lub kilku innych którzy też zachowują kulturę.
Nie mniej jednak jest wolność słowa i inicjatywa wydaje mi się porwaniem z motyką na słońce to cóz może do kogoś trafi, ale raczej w to wątpie.
07-12-2012 15:16
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
MakiMaki Offline
*

Posts: 61
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: Apel do społeczności zagrajmyw.pl
@Up niech puszcza mu Lavosa na dobranockę. Nie klnie i nawet usypia! :)

@Topic Sam nie popieram używania wulgaryzmów, jednakże jestem przeciw "izolowaniu" dzieci od świata zewnętrznego. Uważam, że rodzic powinien zaznajomić dziecko z takim zjawiskiem i spróbować mu wytłumaczyć, iż używanie takich słów świadczy tylko o brakach w słownictwie i kulturze osobistej mówcy. Ponadto jeżeli rodzic lub inny opiekun nadzoruje co jego pociecha robi przy komputerze nic złego się nie stanie.
07-12-2012 16:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
narcredzik Offline
*

Posts: 6
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Apel do społeczności zagrajmyw.pl
Zadajmy sobie pytanie - czy jeśli ojciec zostawia małego, 4-letniego Miłosza przy kompie, na internecie, samego, to na pewno jest dobrym ojcem?
07-12-2012 17:08
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5