Post Reply 
Co sądzicie o końcu świata i jak on miałby wyglądać?
Author Message
TheIntelPL Offline
*

Posts: 62
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #1
Co sądzicie o końcu świata i jak on miałby wyglądać?
Co sądzicie o "końcu świata" który ma nastąpić z czwartku na piątek tak jakoś o północy i jak on miałby wyglądać?

Według mnie największe zagrożenie dla naszej cywilizacji stanowi rozbłysk słoneczny. Raz na jedenaście lat słońce wchodzi w szczyt swojej aktywności czyli maksimum słoneczne. Istnieje wtedy prawdopodobieństwo, że silny rozbłysk wyrzuci dość materii aby wiatr słoneczny mógł przebić się przez magnetosferę naszej planety. Jest to równoznaczne ze zniszczeniem wszystkich urządzeń elektronicznych na Ziemi.
Co ciekawe najbliższe maksimum przypada na koniec tego miesiąca.

Takie wydarzenie już miało miejsce w przeszłości ale jedyną wrażliwą technologią był wówczas tylko telegraf.

Gdyby w jakimś z moich postów pojawił się błąd, a ty go zauważysz to proszę cię, poinformuj mnie.
Prędkość łącza internetowego: 15mb/s
20-12-2012 09:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #2
RE: Co sądzicie o końcu świata i jak on miałby wyglądać?
TheIntelPL Wrote:Raz na jedenaście lat słońce wchodzi w szczyt swojej aktywności czyli maksimum słoneczne.
TheIntelPL Wrote:Takie wydarzenie już miało miejsce w przeszłości ale jedyną wrażliwą technologią był wówczas tylko telegraf.

Czyyyli...jedenaście lat temu ludzie znali tylko telegraf? Kurde, czytałem o gwałtownym rozwoju technologii, ale by aż tak? Kurde.

A tak na serio, meteor czy jakieś rozbłyski...mało mnie interesują. Bardziej prawdopodobne jest to, że ludzie wyczerpią naturalne surowce Ziemi bądź zwyczajnie się pozabijają z mniej lub bardziej absurdalnych powodów.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
20-12-2012 10:24
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TheIntelPL Offline
*

Posts: 62
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Co sądzicie o końcu świata i jak on miałby wyglądać?
Napisałem, że takie wydarzenie już miało miejsce kiedyś.Nie napisałem, że jedenaście lat temu, tylko, że takie zjawisko występuje co jedenaście lat i nie musi ono w jakiś sposób uszkodzić świata, lecz może.

Gdyby w jakimś z moich postów pojawił się błąd, a ty go zauważysz to proszę cię, poinformuj mnie.
Prędkość łącza internetowego: 15mb/s
20-12-2012 10:46
Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Co sądzicie o końcu świata i jak on miałby wyglądać?
Już przeżyłem co najmniej jeden koniec świata w związku z wkraczaniem w nowe millenium. Jeszcze był chyba jakiś w 2006 lub 2008. Nie jest to może zbyt duże doświadczenie, ale trochę mnie to nauczyło i chyba sobie poradzę.

Screw you guys, I'm goin' home!
20-12-2012 11:20
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Baldo Offline
*

Posts: 71
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Co sądzicie o końcu świata i jak on miałby wyglądać?
Dla mnie powód tego końca świata jest zbyt absurdalny... Majowie nie napisali więcej kalendarza i to ma oznaczać zagładę? Jako mi się to nie widzi. Podejrzewam, że gdynby przetrwali do dziś bardzo by się z tego śmiali...

http://www.baldopi.wordpress.com
http://www.twitter.com/BaldoPL
http://www.facebook.com/orteam
20-12-2012 12:43
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
MZLJ Offline
*

Posts: 87
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Co sądzicie o końcu świata i jak on miałby wyglądać?
Jestem takiego zdania, że żadnego końca świata nigdy nie będzie. Zanim cokolwiek bardzo złego się stanie z naszą planetą ludzie będą już kolonizować inne miejsca we wszechświecie. I walczyć z kosmitami!

[Image: 2isxd9y.jpg]
20-12-2012 12:46
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Malix Away
*

Posts: 226
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Co sądzicie o końcu świata i jak on miałby wyglądać?
E tam surowce, surowce jeszcze przez dłuugi czas będą na ziemi, potem będziemy musieli nauczyć się innych metod pozyskiwania energii. A co do wojny, to niedługo może być. Żyjemy w najdłuższym okresie bez wojny. Poza tym jest kryzys, a jak wiadomo wojna leczy kryzys.
20-12-2012 13:31
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #8
RE: Co sądzicie o końcu świata i jak on miałby wyglądać?
TheIntelPL Wrote:Napisałem, że takie wydarzenie już miało miejsce kiedyś.
Zabrzmiało jak sugestia, że coś wtedy padło z urządzeń elektronicznych.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
20-12-2012 14:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Co sądzicie o obecnym systemie edukacji? miro 31 7.220 26-03-2013 23:42
Last Post: wiktoro198

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5