Post Reply 
CHERUB
Author Message
Difel Offline

Posts: 4
Joined: Jan 2013 {socialsites}


Post: #1
CHERUB
Witam:-)

Dość dawno temu bo w 2008 roku moją uwagę przykuła książka pod tytułem Rekrut.

Nie wiedziałem wtedy ,że będzie to początek nałogu do którego będę wracać prawie co pół roku.

Czym jest CHERUB?
[spoiler]Podczas drugiej wojny światowej wśród francuskiej ludności cywilnej narodził się ruch oporu walczący z niemieckim okupantem. Do partyzantki zaciągało się także wiele nastolatków i dzieci. Niektóre działały jako wywiadowcy i posłańcy, inne zaprzyjaźniały się ze zmęczonymi wojną niemieckimi żołnierzami, by wyciągnąć od nich informacje umożliwiające sabotowanie działań wroga.

Brytyjski szpieg Charles Henderson pracował z francuskimi małymi żołnierzami prawie trzy lata. Po powrocie do kraju wykorzystał doświadczenie, jaki zdobył we Francji, organizując grupę wywiadowczą złożoną z dwudziestu brytyjskich chłopców. Nowa jednostka otrzymała nazwę CHERUB.

Henderson zmarł w 1946 roku, ale stworzona przezeń organizacja rozwijała się nadal. Dziś CHERUB zatrudnia ponad dwustu pięćdziesięciu agentów, z których żaden nie ma więcej niż siedemnaście lat. Wprawdzie od czasu założenia jednostki metody operacyjne udoskonalono, ale jej racja bytu pozostała ta sama: dorosłym nie przychodzi do głowy, że mogą ich szpiegować dzieci.[/spoiler]

O autorze
[spoiler]Robert Kilgore Muchamore (urodzony: 26 grudzień 1972), angielski autor serii książek dla dzieci i młodzieży - CHERUB. Po dwunastu latach pracy jako prywatny badacz, opuścił pracę, aby zacząć pisać książki w połowie 2005 roku.

O książkach Cherub...

Głownym bohaterem książki jest James Adams (naprawdę James Choke), który jest członkiem super tajnej organizacji Cherub - oddziału MI5. Organizacja rekrutuje dzieci (zazwyczaj sieroty) i trenuje je jako agentów. Kiedy są już wykwalifikowani, wysyła się je na cały świat, aby zniszczyć organizacje przestępczne. Powód dla którego CHerub odnosi sukcesy jest prosty: dorośli nie podejrzewają, że moją szpiegować ich dzieci.






Spis książek Cherub

* CHERUB: The Recruit (2004) [pl. Rekrut]
* CHERUB: Class A (2004) [pl. Kurier]
* CHERUB: Maximum Security (2005) [pl. Ucieczka]
* CHERUB: The Killing (2005) [pl. Świadek]
* CHERUB: Divine Madness (2006) [pl. Sekta]
* CHERUB: Man Vs. Beast (2006) [pl. Bojownicy]
* CHERUB: The Fall (2007) [pl. Wpadka]
* CHERUB: Mad Dogs (October 2007) [pl. Gangster]
* CHERUB: The Sleepwalker (February 2008) [pl. Lunatyk]
* CHERUB: Dark Sun (World Book Day mini book)
* CHERUB: The General (October 2008) [pl. Generał]
* CHERUB: Brigands M.C (October 2008) [pl.Bandyci]
* CHERUB: Shadow Wave (September 2010) [pl. Fala]
* CHERUB: People's Republic [July 2012] [pl. Republika]

Ogólnie, Robert Muchamore zamierza wydać 12 książek poświęconych przygodom James'a Adams'a. Niewykluczone, że mogą być kolejne książki opowiadające o innych bohaterach.

Wydawnictwo

W Anglii książka jest wydawana przez wydawnictwo Hodder Children's Books, w Polsce przez wydawnictwo Egmont[/spoiler]

Bohaterowie
[spoiler]W kampusie CHERUBA mieszka około trzystu dzieci.

Głównym bohaterem jest JAMES ADAMS, chłopiec o złotym sercu i wyjątkowym talencie do pakowania się w kłopoty. LAURA jest jego młodszą siostrą. KERRY CHANG to urodzona w Hongkongu mistrzyni karate, z którą przyjaźni się GABRIELLE O'BRIEN. BRUCE NORRIS, kolejny małoletni mistrz karate, lubi zgrywać twardziela, ale wciąż sypia z niebieskim pluszowym misiem pod brodą. KYLE BLUEMAN, doświadczony agent CHERUBA, choć starszy od Jamesa o dwa lata, jest jego dobrym kumplem.[/spoiler]

Jest to wszystko co na dzisiaj udało Mi się odkopać o CHERUB'ie.

Mam nadzieje ,że zachęciło Was to do sięgnięcia po tą książke w najbliższym Empiku,zamówienia jej przez internet,pobrania w formie Ebook,wypożyczenia w bibliotece.

Pozdrawiam:3
13-01-2013 00:11
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Elwood Offline
*

Posts: 589
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: CHERUB
Lepiej by było, gdybyś samemu co nieco napisał, tak według mnie.
13-01-2013 00:14
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Difel Offline

Posts: 4
Joined: Jan 2013 {socialsites}


Post: #3
RE: CHERUB
Cała seria jest zbyt obszerna abym o niej pisał. Podałem najistotniejsze informacje.

Po za tym było dobrze po północy a Ja jestem wykończony męczącą Mnie od pięciu dni grypą:c
13-01-2013 08:38
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5