Post Reply 
Spis powszechny grzechów wszelakich
Author Message
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #1
Exclamation Spis powszechny grzechów wszelakich
Witam,

ten dział jest poświęcony wytykaniu rzeczy, które nas osobiście wkurzają w przeróżnych "Zagrajmy w". KONIECZNIE z uzasadnieniem - aby każdy wiedział dlaczego Ci się konkretna rzecz nie podoba!

Oczywiście można dyskutować o punktach podanych przez innych. Jeśli pojawi się coś ciekawego/kontrowersyjnego - być może lepiej założyć odrębny temat i to szerzej omówić.

Abym nie musiał przerabiać Waszych wypowiedzi (co może Wam się nie spodobać ;]), proponuję następującą konwencję w odpowiedziach w tym temacie:

Quote:(Ciężar) Wada - opis.

^ niekoniecznie akurat tak, ale dobrze jeśli wyraźnie wydzielicie temat oraz napiszecie, do którego działu zaklasyfikować dany grzech.



Tutaj jest scalona lista tego, co pojawiło się w temacie. Każdy mówca innym kolorem (klucz podany jest niżej). Każda konwersacja w innym punkcie - najczęściej są to pojedyncze wypowiedzi, choć czasem zdarza się dłuższa dyskusja.




[Image: kZ0cKS] [Image: mad.png]
Czyli widzisz i wychodzisz.


Nadmierne przeklinanie
  • Mówi mi wiele o charakterze prowadzącego i nie chcę go znać, a tym bardziej słuchać.
  • Są tacy, co przeklinają co dwa zdania i to jest żałosne.
  • Na pewno przeklinanie co 2 sek. Rozumiem ,że ktoś się może zdenerwować i mu się k... wymsknie ale wymsknie
  • Nie jestem co prawda osobą przewrażliwioną na tym punkcie, ale mimo wszystko stosowanie słów na "k", "ch" itd. jako przecinków czy spójników świadczy o niskim poziomie kultury, czego ja nie trawię.
  • (...) oczywiście wstawianie "przecinków" co dwie sekundy wkurza i jest oznaką zupełnego braku kultury, ale CZASAMI soczyste k***a wyraża więcej niż tysiąc słów (...) Ogólnie wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi - tylko z umiarem.

Wady mikrofonu i jego umieszczenia
  • Ekstremalna cichość, brzęczenie, nagłe 3x głośniejsze stuknięcia - skutecznie męczą moje uszy. Jeszcze na głośnikach nie jest tragicznie (oprócz cichości), ale na słuchawkach męczą przeraźliwie.
  • Co mnie boli w innych zagrajmy (...), to że jak ktoś ma słuchawki z mikro nie potrafi przyswoić że ma mikro za blisko (...), a co z tego się bierze? Jak ktoś się zacznie śmiać, dmuchnie, psiknie, podniesie ton przez co więcej powietrza wyleci z ust - toż to tornado leci w mikrofon - a czasem to boli i to bardzo (w uszy ofc :P).
  • Mikrofon - tu sie zdarza filmiki ogolnie zbyt ciche, zle wywarzona glosnosc komantarza do gry (gra zagłusza autora), trzaski albo dmuchniecia i mlasniecia... dodaj do tego nagle glosne GG, smsy i obowiazkowo jedzenie czegos w czasie nagrania -_-' Trzask mlask omnomnom cześć

Naśladowanie innych
  • O ile użyte z rozwagą, w małych ilościach potrafi być nawet zabawne, to zazwyczaj kończy się to powtarzaniem co chwilę czyichś tekstów. Można mieć takie okropne uczucie deja vu.
  • Da sie to wyczuc, choc zapewne sa osoby ktore potrafia to robic perfekcyjnie :D
  • Naśladowanie innych - Syndrom VVitchavena szczególnie lub u dziewczyn syndrom Niezapominajki. Polega na tym, że w pierwszym przypadku, co 2 sekundy musisz wtrącić: YEAH! PIĘKNIE!, zaś w drugim musisz robić Let's Play z Tomb Raiderów i śmiać się, co 5 sekund z dupy maryny.
  • (...) jeśli ktoś usłyszy o kogoś słowo jakieś i one będzie zajebiste a w swoich lp będzie je monotonie powtarzał to prawda będzie do żenujące .
  • "Kopia kopii" - wzorowanie sie na idolu, czasem polaczone z ciaglym wspominaniem o nim... tylko po co mailbym ogladac kolesia, ktory jest gorszym wykonaniem kogos innego? O ile kopiowanie jest zue, patrz syndrom VV lub Niezapominajki, tak parodiowanie (udane) jest bardzo dobre

Bardzo mały rozmiar video
  • No, 480p jeszcze rozumiem. Ale, niektórzy dawają 240p. Przecież tego, nawet oglądać nie idzie. Pamiętaj, że niektórych gier (...) nie nagrasz w wyższej jakości, bo obszar jest ***x240p. Ale Ty prawdopodobnie mówiłeś o większych produkcjach.
  • No, miałem na myśli te większe. Ostatnio widziałem typa, który kręci GTA 3 w jakości 240p.
  • Nie trawię jedynie 240p, ale umówmy się, że to już porażka. To też dość relatywne. Większość filmów w takiej rozdzielczość brzmi i wygląda tragicznie. Sorenson, w którym na yt zakodowane są filmy w tej rozdzielczości, też nie jest najlepszym kodekiem. Jednak, jeśli jednak CGA jest rozdzielczością natywną dla danej gry (Atari, Commodore, pierwsze PC) to nie widzę problemu. Zwłaszcza, upscaling z reguły wychodzi gorzej.

Nieprzemyślane nagrywanie zaraz po premierze
  • W większości taka osoba nawet nie sprawdzi co i jak, będzie dużo błądzić / utykać. Przekładać się to też będzie w pewnym stopniu również na jakość (np.: Gra może takiej osobie nieźle ścinać, ponieważ nie zmieniła sobie dobrze ustawień graficznych). Dołączam się do tego ale tylko w przypadku technicznym. Nagrywanie "na ślepo", jeśli tylko się umie grać w takie gry, jest bardzo fajne (o tym jest inny topic). Za to jak ktoś nagrywa i nie sprawdzi nawet, czy będzie mu klatkowało itp. - tragedia.

Brak przyjmowania krytyki
  • Nie obchodzi Cię udoskonalanie swoich filmów, wymyślasz wymówki, aby tego nie robić, bądź masz tak słaby charakter, że nie zniesiesz krytyki? Żegnam. Należałoby zrobić wyraźny podział - krytyka, a "atakowanie". Pewnie (...) Ja miałem na myśli krytykę, tą konstruktywną.
  • Złe reagowanie na krytykę - Czyli, po prostu blok za krytykę lub wyzywanie przez fanboyów i nie reagowanie danej osoby, którą krytykujemy. Ostatnio, miałem taką sytuację. Jeszcze wtedy, nie robiłem: "Zagrajmy w" i atakowali mnie, że nie mam prawa krytykować, bo nie zrobiłem żadnych filmów. Gratuluję myślenia, hipokryci... Prawda jest taka, że na swoim kanale autor ma prawo robić co chce, jeżeli myśli że jest "boski" i nie chce przyjąć krytyki, nikt nie musi go uświadamiać że jest z "wioski"

Zawieszanie serii
  • Rozumiem, chwilowe zawieszenie z powodów technicznych. Ale niektórzy biorą się za gry i od razu zawieszają, bo im się nie chcę dalej nakręcać. Takim osobom, automatycznie zabieram suba - jeśli to się powtarza.

Robienie na siłę
  • Czyli robienie dla widzów, albo robienie danej gry na siłę, bo dużo widzów chciało żebyśmy robili z tej gry przejście.
  • "Pan z wyrokiem na nagrywnie" - siedzi taki i sie meczy, nie bardzo ma co powiedziec, co pokazac, co jakis czas wspomina ile mu jeszcze "minut zostalo do konca" (..)

Przewijanie istotnych fragmentów gier
  • Dialogi, istotne filmy z gry nie powinno się przewijać. Niektórzy, tak robią chcąc szybko ukończyć grę i mieć spokój. To nie wyścig szczurów.

Odchodzenie z YT
  • 15000 razy, odchodzenie. Bo ktoś coś złego powiedział i zabolało.

Reklamowanie się
  • Błaganie o to, by dodać na listę polecanych i reklamowanie się na każdym kanale: Zajrzyj na mój kanał!
  • Reklamowanie na końcu filmiku subskrybujcie komentujcie itd. jak się w każdym odcinku powtarza to jest to denerwujące
  • O ile napisy przed filmikiem typu "a moze lapka" etc są jeszcze znośne, to płakanie o widzów srapki itd jest po prostu żałosne.

Spojlerowanie podczas przechodzenia gry
  • Cz.20/60 a mówi ,że na końcu główny bohater ginie...

Przedstawianie gry w złym świetle
  • Według mnie, robienie LP z gry, której się nie lubi, jest po prostu bezsensu. "Zagrajmy w" powinno IMO przede wszystkim zachęcać do zagrania w przedstawianą grę, a nie totalnie do niej zniechęcać. (Głównie dlatego nie lubię "blajndów" - najpierw ktoś mówi, jaka ta gra jest super i w ogóle, a pod koniec, że jej nie poleca, że jest denna i takie tam.)

Desynch dźwięku z obrazem
  • Jeszcze tam 0,5-1s jakoś ujdzie, ale już powyżej 2 sekund... Ciężko mi jest oglądać coś takiego.

Robienie dla widzów
  • Łatwo jest odróżnić, kto robi to dlatego, że mu się to podoba a kto dla jak największej ilości "sópuf"(naleganie do subskrypcji na każdym kroku itd.). Ja ogólnie nie przepadam za ludźmi pilnującymi swojego e-penisa.

Oczojebne grafiki na kanale
  • Co do samego kanału wnerwia mnie jak ktoś dodał obrazek który wchodzi pod tekst w sposób taki że się go przeczytać nie da! Już dwa razy zdarzyło mi się rzucić okiem na kanał i po czymś takim odechciało mi się na nim przebywać, filmy i owszem obejrzałem ze 2 ale potem jak chciałem coś więcej przeczytać i nie byłem w stanie to odpuściłem dany kanał. Może jestem inny, albo czepialski ale obrazek nie powinien odrzucać od kanału, to już lepiej nie mieć żadnego.

Dramy
  • Jeszcze rozumiem odpowiadanie na ataki (chociaż często można to inaczej, lepiej załatwić), ale zaczynanie - katastrofa. Jeśli prowadzący przenosi sprzeczkę na filmiki - jest u mnie skreślony, zarówno jako zagrajmer, jak i osoba. Wyciąganie takich armat do jakiejś komentarzowej sprzeczki świadczy o mieszance słabości psychicznej, szczeniactwie i przeroście agresji (wybierzcie co najmniej jedno). Oczywiście chodzi mi o filmik w którym przypuszcza się atak na adwersarza. Cry-quit jest już pod Odchodzenie z YT.

Chora atmosfera
  • Na kanale i przy filmach. Przejawia się różnie - mogą to być walki komentarzowe, może to być odpychający opis kanału. Spotkałem się z opisem, w którym było (oprócz wielu innych, podobnych rzeczy) takie podsumowanie: "Pewnie i tak się nie polubimy." - dziękuję, zaoszczędziłeś mi straconego czasu na oglądanie Twojej twórczości.
  • Faworyzowanie widza... kiedyś się spotkałem z dosyć ciekawym zjawiskiem. Zagrajmer miał swoich ulubionych widzów, a resztę ignorował bądź dissował. Tylko z nimi rozmawiał w komentarzach, tylko oni mieli racje (nieważne co idiotycznego pisali) itp. Takie zamknięte koło lizania dupy nie jest fajne : <

"Sockpuppet account"
  • Dodatkowe konta-kukiełki, którymi np. spamują konkurencję, oceniają pozytywnie własne filmu, polecają swoje inne konta, itp.

Oszukiwanie
  • "cheaty mam ale nie uzywam" - to haslo sztandarowe, ale sa tez tacy, ktorzy mysla ze jak wgrali jakies gowno to sa hakerami na miare Anonymous albo przynajmniej super wymiataja w dana gre i wszystkich "ownuja" . (...) minecraft - tam goscie nic ciekawego nie sa w stanie zbudowac ale wszsytko leci na InvEdit czy innym takim wynalazku.
  • Jak widzę typa który czituje dlatego, bo bez nie potrafi przejść a nie dlatego żeby udogodnić widzowi, to mojego suba nie dostanie :<




[Image: k02QQ1] [Image: angry.png]
Musi coś innego bardzo przyciągać, żebyś został na takim kanale.


Brak mutacji
  • Są wyjątki, ale poza nimi ten sam powód co w Wady dot. mikrofonu.
  • Są wyjątki. Aczkolwiek, lepiej się słucha głosu po mutacji.
  • Brak mutacji (u komentatorów płci męskiej). Uszy mi od tego krwawią...

Brak pewności siebie
  • Nie lubię gdy ktoś jest strasznie nieśmiały i śmieje się by rozładować napięcie :/
  • nieustannie nucą coś pod nosem aby wypełnić momenty zbyt natarczywej ciszy (...) - a że dodatkowo bozia głosem nie obdarowała to z tego powodu nie muszą też inni cierpieć, jeśli jednak obdarowała to proponuje zacząć śpiewać swoje aranżacje, mniej lub bardziej, znanych piosenek, a nie zdzierać sobie struny w LP

Ciągłe przepraszanie za coś
  • Jeśli sam uważasz, że coś jest nie tak z Twoimi produkcjami, to po prostu popraw to (jeśli się da) przed wrzuceniem... Z kolei przepraszanie za przyszłość jest totalną niedorzecznością.
  • "Pan no-skill" - ten ciagle za cos przeprasza: za jakosc, za tresc, za bledy, za to ze zyje. Inna sprawa, ze filmik zwykle ma slaby technicznie (zwlaszcza dzwiek) i w zasadzie pozbawoiny tresci bo tresc stanowia przeprosiny. Przeprosić może za jakość czegoś, ale nie w każdym odcinku i za wszystko (...)

Powtarzalność
  • Czyli, robienie z gier, które mają już 15000 Let's Play. Z Minecraftem to już w ogóle nie rozumiem. Jednoodcinkowe Zagrajmy to jeszcze rozumiem, ale nie kolejne serie. Ludzie...
  • Powtarzalność. - Chyba największy problem na polskiej scenie LP. Jest tyle dobrych, wartościowych gier, które jeszcze nie zostały zrobione, no ale...po co? Przecież wiadomo, że lepiej zrobić tysięczne "Zagrajmy w Minecraft", bo to teraz takie modne i w ogóle...

Gadanie o głupotach zamiast o grze
  • Po prostu, lubię posłuchać o tym, co "gadający" sądzi o przedstawianej grze, a nie gadania o dupie maryny.
  • Mnie osobiście chyba najbardziej boli gdy słucham ludzi którzy podczas gry plotą zupełnie od rzeczy (...) chcesz opowiadać o sobie i swoim życiu, to załóż videobloga, a nie "zwierzaj się" podczas LP;

Prowadzenie wykładu
  • Gdybym chciał poznać rozbudowane szczegóły budowy silnika odrzutowego, to sięgnąłbym do o wiele lepszej książki, zamiast słuchał Zagrajmera, który czyta to z kartki/wykuł się na pamięć i gada to wszystko podczas przydługawego fragmentu, gdzie w grze nic się nie dzieje. Ciekawostki - tak! Wykład - nie!

Autoplay
  • Bardzo mi przeszkadza, jak coś mi się od razu odpala, gdy wchodzę na kanał. Z różnych powodów. Zaczyna się buforować - marnuje moją przepustowość, pauza nic nie wskóra (trzeba prawym>[stop download]). Zaczyna mi grać, gdy np. mój współlokator śpi. Czasem mam nadal podłączone głośniki - nic nie gra, a nagle kakofonia... Czasem też od pewnego czasu mam słuchawki na uszach i nic nie gra albo coś cicho gra, a nagle zaczyna się super hiper mega specjalna muzyka na kanał! Zdarza się, że odpalę na zakładkach kilka takich kanałów jednocześnie... Obecnie przyzwyczaiłem się, że pierwsze co robię, po odwiedzeniu kanału, to spojrzenie, czy nie zaczyna mi coś grać...
  • Niektorzy na siłe starają sie nawbijać liczbe wyswietlen podczas gdy ja chce wybrac SAM co i kiedy ogladam.

Bardzo zły stosunek głośności gry do komentarza
  • Albo nie słychać komentarza, albo gry. W pierwszym przypadku robi się z tego gameplay z jakimiś zakłóceniami, w drugim... nie wiadomo co.

Hipokryzja w temacie subskrypcji
  • Dziękowanie za widzów, szczególnie przez tych, którzy zapytani o to twierdzą, że nie robią filmów dla liczby widzów. Jednak za każde dodatkowe setki czy później tysiące dziękują, mówią jak to się tego "nie spodziewali", robią bonusy, itp. Druga sprawa, to twierdzenie, że robią filmy dla siebie i "nie obchodzi ich" opinia innych, oraz oczywiście nie przyjmują krytyki. Jeśli robi się coś dla siebie, to nie powinno się tego wystawiać na publikę, a jak już, to zawsze można wyłączyć opcję dodawania komentarzy.

Oczojebny quasi-watermark
  • Po co? Jeśli chcesz koniecznie zawrzeć swój podpis, zrób go pastelowym (najlepiej białym) kolorem, półprzezroczysty. Mały. Weź pod uwagę, że przy tak długich filmach jak "Zagrajmy", watermarki będą wyświetlane całymi godzinami! Widzieliście kiedyś film w kinie, posiadający jakikolwiek watermark? Dosyć często to świadczy o sileniu się na "profesjonalny wygląd", działając zupełnie odwrotnie. Z kolei jeśli chcesz podpisać film - najlepszym podpisem jest Twój głos!

Mówienie podczas dialogu postaci
  • Bardzo mnie denerwuje, gdy chcę usłyszeć co mają do powiedzenia bohaterzy gry, a zagrajmer zaczyna mówić o zupełnie czymś innym. Widziałem przypadek, w którym prowadzący zaczął prowadzić wykład o przygotowywaniu jajecznicy podczas dialogu postaci...

Szczeniacki styl pisma
  • Nadmierne używanie: "xD". Spotkałem się z osobą, która co drugie słowo stawiała xD, tak jak VVitchaven zamiast przecinka przekleństwo. Nawet w listach odtwarzania miała: "zagrajmy w minecraft xD". Strasznie mnie, takie coś irytuję. Naprawdę xD? Ciekawe czemu xD? Mnie tam rozbawia takie coś xD. Nadmierne używanie emotikonów - zdaje się że na sb już 2 razy była o tym rozmowa, mi akurat nie przeszkadzają. Już wolę to aniżeli "kobietę lekkich obyczajów" czy też co chwila "hahahahaha" w zdaniu.
  • Nadużywanie emotikon i pewnych słów (jak: "lol", "rotfl", "fail", "fag"...), celowe (albo i nie...) łamanie polszczyzny (np. "zief", "supuff"...), setki powtórzeń pojedynczych znaków lub ich zlepków ("!!!!!", ".........", "hahaahaha", "lolololol"), PoKeMoNowy styl "PiSmA" - patrzeć na to się nie chce.

Z motyką na słońce
  • Mnie osobiście denerwuje trochę to że ktoś czasem robi lp z gry, na najcięższym poziomie trudności, a potem zawiesza serię bo nie może przejść. Jak ktoś wie że jest słaby to niech bierze łatwy...

Brak możliwości komentowania [dyskusja]
  • Czy to na kanale, czy pod filmami. Odechciewa się przebywać tam, gdzie nie mamy prawa publicznego wyrażania swego zdania. Coś musi być "nie tak" z prowadzącym - boi się krytyki? Nie zgadzam się z tym. Jeśli ktoś nie ma czasu, by pilnować niestabilnych emocjonalnie fanów, to lepiej niech zlikwiduje możliwość komentowania kanału. Lepsze to niż oglądanie dwudziestu błędów ortograficznych i czterdziestu bluzgów na jednej stronie komentarzy. Tak samo ja nie zgadzam się z Twoją wypowiedzą - chcesz nie mieć "niestablinych emocjonalnie fanów" - prowadź kanał skierowany do tych stabilniejszych. W jaki sposób? Twój styl komentowania i styl kanału to definiuje. Już abstrahując od tego - równie dobrze można powiedzieć, że robienie filmów z byle jaką edycją jest dobre: "Jeśli ktoś nie ma czasu, by dobrze wszystko wyedytować, to lepiej cokolwiek wrzucać, byleby było.". Argument lenistwa, więc odpada. Zauważ, że my mówimy o grzechach widzianych przez widzów, a dla nich brak możliwości wypowiedzi może być sporą wadą.

Niezrozumiałe słownictwo
  • Większość młodych początkujących zagrajmerów mówi tak jakby nie jadło śniadania, albo zamknięto ich w kapsule na 100lat




[Image: j57WIy] [Image: sad.png]
Pomniejsze przeszkadzajki, których nie powinno być.


Gadanie o innych projektach
  • gadanie o innych przyszłych/obecnych projektach podczas nagrywania innych tytułów (tutaj przydługawy przykład) - eee.... niech ktoś mi przypomni... po co ja to w ogóle oglądam?
  • Jeśli podczas LP pojawia się np.: "jeszcze w tym tygodniu wrzucę trzy odcineczki!" - być może oglądający w TYM tygodniu będą się cieszyć, ale pozostałym po co ta informacja?

Cięcie partów w przypadkowych momentach
  • Jeszcze jak prowadzący nic nie mówił, a także się nic szczególnego nie działo - to nie ma problemu. Gorzej, jak np. w ciekawym momencie jest cięcie - tak, niektórym zajmuje trochę buforowanie, szczególnie w dobrej jakości! Tragicznie, gdy jest urwane zdanie - czy to komentarza, czy w grze - tak my chcemy to wszystko słyszeć i zrozumieć!

Męczące intro/outro
  • Zawsze identyczne (minus zmieniająca się cyferka) intro, trwające koło 10s. (czasem więcej), w każdej, krótkiej części. Jeszcze dodajcie podobne outro, a powstanie koszmar - oglądając playlistą, macie co każdy part 20s. bezsensownie straconego czasu. Napisałem to jednemu popularnemu prowadzącemu i odpisał coś w stylu: "przecież można sobie przewinąć - każdy oglądający seriale to wie". Tjaa, po pierwsze - seriale trwają o wiele dłużej niż 10min (nie wszystkie ofc). Po drugie - to żaden argument. Coś przeszkadza lub nie. To, że coś popularnego ma tę cechę nie zmienia tego faktu. Jadąc dalej - nie każdy oglądający np. playlistę ma przy ręku myszkę - np. ja lubię się rozsiąść wygodnie 2m dalej. Każda dodatkowa czynność podczas oglądania wpływa negatywnie na odniesione wrażenia.
  • Intro - moge wytrzymac, a nawet chetnie obejrzec intro; rzecz w tym, ze wiele jest zbyt dlugich i zbyt nudnych - kolejne napisy o tym kto kogo i gdzie zywcem podlozone do gotowego szablonu z Vegas'a to nie jest cos co chce ogldac dlugo, czesto i namietnie. Tak, przewine sobie, ale i tak bedzie mnie wk....c.
  • Jak widzę intro powyżej 3 sekund wyłączam, bo wiem że koleś jest zwykłym idiotą myślącym że ma branie (...)

Jedynie [Playlisty]
  • Brak możliwości wyświetlenia przesłanych filmów na kanale. Zamiast tego można zobaczyć tylko playlisty. Czasami chce się zobaczyć np. najnowszy czy najstarszy film, może coś po środku, bo czemu nie, ale zamiast tego mamy tylko do wyboru playlisty, czyli znalezienie takiego filmu jest utrudnione.
  • Brak listy przeslanych filmów a jedynie playlisty - utrudnia to przejrzenie i posortowanie filmow w kolejnosci w jakiej były przesyłane... a ja nie lubie jak ktos mi utrudnia.

Zgrzyty w fabularkach
  • Mnie wkurza gdy podczas robienia fabularyzowanych zagrajmy z gier (...) zagrajmerzy namiętnie używają liczby mnogiej(sprawdzimy,idziemy,zobaczymy itd.).. skoro się już biorą za fabułę to niech walczą z nawykami.

Przeszkadzacze w tle
  • Ktoś kręci lp z włączonymi programami typu. GG, bo np. ja oglądam taki film, nagle słyszę dzwięk z GG i myślę że to moje.
  • Ogólnie - niechciane dźwięki w tle, czy to łapane przez mikrofon, czy z innych programów w tle.

Bekanie
  • bekanie zagrajmera... Nie wiem może jestem inna, ale jak czytam komentarze pod filmikiem pełnym "beków" teksty typu "x: xx powinieneś za to dostać oskara" wtf... Sad but true...




Tematy sporne, prawdopodobnie zależne od gustów:





Kolory:
  • Kern3l
  • Shinji-kun
  • Rav'Mel
  • RomanPL79
  • Roofix
  • Sworson
  • MugoX
  • zlyshogun
  • Khajiit
  • Mide
  • Zwaniec
  • MrZupapl
  • CarlSheppards
  • Cezar94PL
  • Falc00n
  • CarrotPL
  • apparatus
  • TheKonZeb
  • re4der
  • Vic83
  • SCARS
  • IConquer
  • SwatinaPL
  • welhermem

Cholera, kończą mi się dobre kolory. Voila, działają kolory HTML!

Jeśli komuś nie podoba się przydzielony mu kolor, niech zaproponuje inny (np. z tej tabeli), istotnie różny od pozostałych.


  • Edit@21.05.11r. - Pierwsze scalenie.
  • Edit@22.05.11r. - Scalony post Mide, wytłuszczenie istoty tematu (kolorek + pogrubienie), a także tytuł "Spis(...)". Lekka kosmetyka. (+dodana większa kosmetyka) ;> Scalony post #25 i #27. Zmiana koloru Mide.
  • Edit@4.06.11r. - Zmiana tytułu tematu.
  • Edit@10.06.11r. - Usunięcie wskazywania palcem; zmiana tytułów; dodanie Grzańca. ...eee, Zwańca! ;] #28 Dodanie mojej opinii dot. gadania o innych projektach; dodanie podziału na wagę grzechów (+ dobór wg. własnego widzimisię - możecie zgłaszać poprawki); dodanie sobie koloru - a jak ;]
  • Edit@11.06.11r. - Edyta edytek ;]
  • Edit@19.06.11r. - Nowe scalenie.
  • Edit@20.06.11r. - Scalenie #48 i #54, a także dalszych z tego dnia. Zmiana "Ekstremalnie słaba jakość video" na "Bardzo mały rozmiar video" - jest to trafniejszy tytuł.
  • Edit@23.06.11r. - Dodanie "(ciężki) Szczeniacki styl pisma" z postów #69 i dwóch dalszych.
  • Edit@25.06.11r. - Scalka opisana tutaj.
  • Edit@28.06.11r. - Grzecholisty. Reszta opisana w tym poście i tym. | Link do [dyskusji] nad sprawą komentarzy na kanale.
  • Edit@31.08.11r. - SCARS i IConquer
  • Edit@9.10.11r. - SwatinaPL i werhermem

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
(This post was last modified: 09-10-2011 02:47 by Kern3l.)
15-05-2011 23:09
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Shinji-kun Offline
*

Posts: 69
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Wady, jakie dla Was dyskwalifikują kanały
Naśladowanie innych.
O ile użyte z rozwagą, w małych ilościach potrafi być nawet zabawne, to zazwyczaj kończy się to powtarzaniem co chwilę czyichś tekstów. Można mieć takie okropne uczucie deja vu.
16-05-2011 07:52
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Rav'Mel Offline
*

Posts: 5
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Wady, jakie dla Was dyskwalifikują kanały
Jak dla mnie wady, ktore dyskwalifikuja kanaly to
-slaba jakosc filmow
-glosnosc glosu (za cicho, za glosno)
-nadmierne przeklinanie
-udawanie kogos; da sie to wyczuc, choc zapewne sa osoby ktore potrafia to robic perfekcyjnie :D
-brak pewnosci siebie
-malo interesujacy komentarz
16-05-2011 16:11
Find all posts by this user Quote this message in a reply
RomanPL79 Offline
*

Posts: 154
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Wady, jakie dla Was dyskwalifikują kanały
Nagrywanie zagrajmy zaraz po premierze - w większości taka osoba nawet nie sprawdzi co i jak, będzie dużo błądzić / utykać. Przekładać się to też będzie w pewnym stopniu również na jakość (np.: Gra może takiej osobie nieźle ścinać, ponieważ nie zmieniła sobie dobrze ustawień graficznych). No i psuje ludziom frajdę z odkrywania fabuły gry (no chyba, że mają za słaby komputer aby sobie w tą produkcje pograć, to przynajmniej sobie obejrzy)
16-05-2011 16:59
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Wady, jakie dla Was dyskwalifikują kanały
(16-05-2011 16:59 )RomanPL79 Wrote:  Nagrywanie zagrajmy zaraz po premierze - w większości taka osoba nawet nie sprawdzi co i jak, będzie dużo błądzić / utykać. Przekładać się to też będzie w pewnym stopniu również na jakość (np.: Gra może takiej osobie nieźle ścinać, ponieważ nie zmieniła sobie dobrze ustawień graficznych). No i psuje ludziom frajdę z odkrywania fabuły gry (no chyba, że mają za słaby komputer aby sobie w tą produkcje pograć, to przynajmniej sobie obejrzy)

Dołączam się do tego ale tylko w przypadku technicznym. Nagrywanie "na ślepo", jeśli tylko się umie grać w takie gry, jest bardzo fajne (o tym jest inny topic). Za to jak ktoś nagrywa i nie sprawdzi nawet, czy będzie mu klatkowało itp. - tragedia. Co do fabuły - niedorzeczność, przecież jak ktoś ogląda, to decyduje się na poznanie fabuły od strony pokazanej przez prowadzącego. Jak ktoś woli odkrywać samemu, to nie wchodzi na LP, czy gameplaye.

Dodatkowy punkt:

Brak przyjmowania krytyki - nie obchodzi Cię udoskonalanie swoich filmów, albo masz tak słaby charakter, że nie zniesiesz krytyki? Żegnam.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
16-05-2011 17:41
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Wady, jakie dla Was dyskwalifikują kanały
Należałoby zrobić wyraźny podział - krytyka, a "atakowanie". Najlepiej z przykładami (np screeny z krytyką i "atakowaniem"). To być może wielu osobom by choć trochę tę kwestię wyjaśniło.
16-05-2011 18:14
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Wady, jakie dla Was dyskwalifikują kanały
(16-05-2011 18:14 )Roofix Wrote:  Należałoby zrobić wyraźny podział - krytyka, a "atakowanie". Najlepiej z przykładami (np screeny z krytyką i "atakowaniem"). To być może wielu osobom by choć trochę tę kwestię wyjaśniło.

Pewnie, możesz założyć odrębny dział na to. Ja miałem na myśli krytykę, tą konstruktywną.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
16-05-2011 18:23
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sworson Offline
*

Posts: 139
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Wady, jakie dla Was dyskwalifikują kanały
Bardzo ciekawy temat.

Nadmierne przeklinanie - są tacy, co przeklinają co dwa zdania i to jest żałosne.

Naśladowanie innych - Syndrom VVitchavena szczególnie lub u dziewczyn syndrom Niezapominajki. Polega na tym, że w pierwszym przypadku, co 2 sekundy musisz wtrącić: YEAH! PIĘKNIE!, zaś w drugim musisz robić Let's Play z Tomb Raiderów i śmiać się, co 5 sekund z dupy maryny.

Zawieszanie serii - rozumiem, chwilowe zawieszenie z powodów technicznych. Ale niektórzy biorą się za gry i od razu zawieszają, bo im się nie chcę dalej nakręcać. Takim osobom, automatycznie zabieram suba - jeśli to się powtarza.

Złe reagowanie na krytykę - Czyli, po prostu blok za krytykę lub wyzywanie przez fanboyów i nie reagowanie danej osoby, którą krytykujemy. Ostatnio, miałem taką sytuację. Jeszcze wtedy, nie robiłem: "Zagrajmy w" i atakowali mnie, że nie mam prawa krytykować, bo nie zrobiłem żadnych filmów. Gratuluję myślenia, hipokryci...

Robienie na siłę - Czyli robienie dla widzów, albo robienie danej gry na siłę, bo dużo widzów chciało żebyśmy robili z tej gry przejście.

Słaba jakość - No, 480p jeszcze rozumiem. Ale, niektórzy dawają 240p. Przecież tego, nawet oglądać nie idzie.

Powtarzalność - Czyli, robienie z gier, które mają już 15000 Let's Play. Z Minecraftem to już w ogóle nie rozumiem. Jednoodcinkowe Zagrajmy to jeszcze rozumiem, ale nie kolejne serie. Ludzie...

Przewijanie istotnych fragmentów gier - Dialogi, istotne filmy z gry nie powinno się przewijać. Niektórzy, tak robią chcąc szybko ukończyć grę i mieć spokój. To nie wyścig szczurów.

Odchodzenie z YT - 15000 razy, odchodzenie. Bo ktoś coś złego powiedział i zabolało.

Brak mutacji - Są wyjątki. Aczkolwiek, lepiej się słucha głosu po mutacji.

Reklamowanie się - Błaganie o to, by dodać na listę polecanych i reklamowanie się na każdym kanale: Zajrzyj na mój kanał!

Chyba to tyle...
16-05-2011 18:23
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MugoX Offline
*

Posts: 102
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Wady, jakie dla Was dyskwalifikują kanały
(16-05-2011 18:23 )Sworson Wrote:  Słaba jakość - No, 480p jeszcze rozumiem. Ale, niektórzy dawają 240p. Przecież tego, nawet oglądać nie idzie.

Pamiętaj, że niektórych gier (na przykład niektórych we flash, lub tytułów niezależnych) nie nagrasz w wyższej jakości, bo obszar jest ***x240p. Ale Ty prawdopodobnie mówiłeś o większych produkcjach
16-05-2011 18:42
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sworson Offline
*

Posts: 139
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Wady, jakie dla Was dyskwalifikują kanały
No, miałem na myśli te większe. Ostatnio widziałem typa, który kręci GTA 3 w jakości 240p.
16-05-2011 18:44
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5