Post Reply 
Czytacie... a może piszecie?
Author Message
Revom23 Offline
*

Posts: 55
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #1
Czytacie... a może piszecie?
Czy ktoś z Was zajmuje się pisarstwem? Czy piszecie jakieś książki, opowiadania, powieści? Bardziej zawodowo, wydajecie je, a może piszecie dla siebie? Pochwalcie się.
(This post was last modified: 19-05-2011 20:08 by Revom23.)
19-05-2011 19:57
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #2
RE: Czytacie... a może piszecie?
Heh, pamiętam jak mając 11 lat, "pisałem" tą swoją pierwszą powieść. "Smoczy Jeźdźcy" - przyczyną rozpoczęcia tego arcydzieła był Tolkien, którego na zmianę z Pratchettem wówczas czytałem.
Aktualnie sporadycznie najdzie mnie jakaś wena twórcza. Głównie pisać to piszę fantasy, parę zeszytów mam zapisanych, w których to mam swoje światy.
Chociaż ostatnio spróbuję napisać jakieś opowiadanko horror. A naszło mnie przez Lovecrafta.
19-05-2011 21:24
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Czytacie... a może piszecie?
Ja napisałem kiedyś dosyć krótkie opowiadanko, jako formę podania do gildii w pewnej grze. Ale to raczej wszystko z mojej twórczej działalności.

[Image: 88440151.gif]
20-05-2011 09:08
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Revom23 Offline
*

Posts: 55
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Czytacie... a może piszecie?
To dodam, że jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to mógłby czasem wpaść na to forum:
http://www.opowiastki.mojeforum.net
Polecam je tylko, nie reklamuję, gdyż sam przesiedziałem na nim niemało czasu i naprawdę można tam spotkać miłe towarzystwo. I dodam, że też piszę, fantasy, kilka zeszytów też, a aktualnie piszę o Ziemii ok. 300 lat do przodu, poniszczonej, spękanej :D Zauważyłem, że wiele osób (przynajmniej tych mądrzejszych, albo lubiących książki) zaczyna coś pisać w młodości, a potem to się za nim ciągnie przez wiek nastoletni. Nie wiem jak dalej, jak przeżyję 2012 to powiem :P
20-05-2011 13:03
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Falc00n Offline
*

Posts: 155
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Czytacie... a może piszecie?
Ja również piszę od czasu do czasu. Zaczęło się w wieku 8 lat.
Inspiracją była gra Age of Empires (część 1 i 2), którą dostałem na komunię. Gra tak mi się podobała, że postanowiłem napisać "książkę". Skończyło się na ok. siedmiu stronach.
Później pisałem różne zabawne opowiadanka dla dzieci, ale od takich pomysłów szybko odszedłem. Było to już w wieku 9 lat. Później dużo innych opowiadań, które nazywałem książkami i każde nieskończone. Wziąłem się też w swojej twórczości za świat Azeroth :) Akurat to były jedne z moich najdłuższych (w zeszycie A5 z 50 stron). Mimo wszystko również nieskończone. Od jakiegoś czasu przeniosłem się na pisanie na laptopie, gdyż o wiele mniej męczą się ręce. Jakiś rok temu nawet zacząłem pisać o dziejach postaci z Tekkena 5 xD
Ostatni raz do pisania zabrałem się w... chyba w poprzednim miesiącu. Tematyką były wydarzenia dziejące się w własnym świecie fanstasy.

Ogółem jakby podliczyć wszystko co napisałem to wyszłaby mała biblioteczka... niedokończonych opowiadań w zeszytach A5 :P
Mimo wszystko jestem z niej zadowolony.
20-05-2011 14:55
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #6
RE: Czytacie... a może piszecie?
Piszę scenariusze, z których później w chwilach wzmożonej chęci robię filmy animowane techniką poklatkową. W sumie jest to raczej rodzaj komiksu, bo z przyczyn oczywistych dialogów jest tam niewiele, a i sporą część kartki często zajmuje szkic przedstawiający przebieg danej sceny.

[Image: aqI8D.jpg]
(This post was last modified: 20-05-2011 16:45 by Gik.)
20-05-2011 16:44
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Czytacie... a może piszecie?
Ja mam masę zaczętych - od kilku do nawet kilkudziesięciu stron, ale nigdy nie skończyłem chyba żadnego. Jedna powieść jest w 3/4 gotowa, ale miałem jej dość. Kiedyś to miałem fazę na pisanie, ale jakoś od liceum mi przeszło, choć od czasu do czasu zapiszę trochę stron. Myślę, że wrócę kiedyś do tego na serio. Mam trochę pomysłów, które moim zdaniem fajnie by było zapisać i utrwalić.
20-05-2011 22:40
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kyotka Offline
*

Posts: 24
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Czytacie... a może piszecie?
Ja też kiedyś próbowałam pisać, ale dość szybko się zniechęciłam i wychodziło mi raptem parę stron w zeszycie. Nie mam aż tak wielkiej wyobraźni bądź uporu by samemu kreować świat, a potem spisać wszystkie pomysły. Tymczasem lubię pisać i znalazłam sposób w jaki mogę to robić bez szybkiego znudzenia, a mianowicie pisałam posty na pbf'ach. Często zdarzało się tak że robiłam długie przerwy, ale w sumie to będzie już sześć lat takiego zaśmiecania sieci swymi wypocinami. Osobom ze sporą wyobraźnią i nadmiarem wolnego czasu mogę polecić taki rodzaj 'zabawy'. Jakby ktoś się zainteresował to na mojeforum.net jest stawianych chyba najwięcej takich for.

"Zagrajmy w" wg. Kyotki
09-06-2011 17:39
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Revom23 Offline
*

Posts: 55
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Czytacie... a może piszecie?
@Gik
Też tak robiłem, ale z filmami, które chciałem nakręcić z Gothic'a. Miałem takie komiksy w zeszycie i opisane sceny. Fajna zabawa, ale myślę, że lepiej się to rysuje niż to potem kręci ;)
11-06-2011 09:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Likki Offline
*

Posts: 54
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #10
RE: Czytacie... a może piszecie?
@Kyotka
Zapomniałaś wspomnieć o tym, że to bardzo wciąga. Całe wakacje roku 2008 miałem z głowy przez jednego PBFa (który obecnie opustoszały tonie w odmętach fora.pl). Plus jest taki, że potrafią one zmusić nawet najbardziej zatwardziałego "dyslektyka" do wysiłku pisarskiego ;)

@Gik
Czy mógłbyś, ewentualnie, podzielić się linkiem do miejsca w którym Twoje animacje można zobaczyć?
13-06-2011 17:11
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5