Post Reply 
Roszczenia praw autorskich
Author Message
MultiGameplayGuy Offline
*

Posts: 39
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #1
Roszczenia praw autorskich
Witam !

Otóż dostałem pod moim zagrajmy w: MW2 taką wiadomość: "Dopasowano treść należącą do strony trzeciej. Wyświetl informacje na temat praw autorskich" Otóż chciałem pozbyć się tej wiadomości, i napisać do nich zgłoszenie o takiej treści: Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use.

I teraz mam pytanko, czy jeżeli mi tego nie przyjmą czy coś w tym stylu, zablokują mi konto lub obciążą mnie jakąś grzywną ? Bo muszę podać przy formularzu swoje imię i nazwisko.
Co ciekawe, tylko w pierwszym odcinku zagrajmy dostałem taką wiadomość, w drugim i trzecim nic nie ma mowy że ''zagrażam'' prawom autorskim.

P.S: Dla mnie to jest w ogóle śmieszne że za takie coś mają problem, nie dość że kupiłem grę, to robię im reklamę zachęcając przy tym do kupna gry...
25-05-2011 15:01
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #2
RE: Roszczenia praw autorskich
Przede wszystkim, powiedz nam kto zgłoszenie wysłał. Jeśli nie był to nikt związany z Activision to niemal na pewno jest to po prostu przekręt, by zarobić na tobie — na YT jest tego masa.
Nie, raczej nic ci nie zrobią. Nie opłaca się sądzić z jakimś Polakiem z końca świata o film na yt o wątpliwej sytuacji prawnej.
25-05-2011 15:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MultiGameplayGuy Offline
*

Posts: 39
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Roszczenia praw autorskich
Podmiot: Sanoma NL Typ treści: Treść audiowizualna

Może to głupie, ale chciałem w przyszłości starać się o partnera, a nie chciałbym żadnych problemów związanych z prawami autorskimi.
25-05-2011 15:24
Find all posts by this user Quote this message in a reply
RomanPL79 Offline
*

Posts: 154
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Roszczenia praw autorskich
Jeżeli firmy w żaden sposób niezwiązanej z CoD MW2 to pisz śmiało. A znając życie to po jakimś czasie te roszczenia znikną (ja tak miałem (o dziwo nawet z tymi które pasowały np.: Ubisoft do AC2) - na początku nie byłem pewny czy wysłać i w końcu nie wysłałem, a niedawno postanowiłem sprawdzić i jak będzie jeszcze to wysłać, ale roszczeń już nie było)

@EDIT
Poszukałem w google tej firmy, czy co to jest i znalazłem to - http://www.sanomamedia.nl

Raczej z CoD bądź Activision ma mało wspólnego
(This post was last modified: 25-05-2011 15:29 by RomanPL79.)
25-05-2011 15:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Roszczenia praw autorskich
(25-05-2011 15:01 )MultiGameplayGuy Wrote:  Co ciekawe, tylko w pierwszym odcinku zagrajmy dostałem taką wiadomość, w drugim i trzecim nic nie ma mowy że ''zagrażam'' prawom autorskim.

Pewnie dopasowało intro, bądź ekran menu/ładowania gry.

Nie przejmuj się, ja już dostałem masę roszczeń od różnych dziwnych użytkowników, w tym najczęściej od QuizMediaGroup. Zgłaszasz zażalenie i od razu roszczenie znika. Pojawia się ponownie jedynie, gdy firma naprawdę rozpatrzy dane zażalenie i nadal obstaje przy swoim.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
25-05-2011 15:51
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
MultiGameplayGuy Offline
*

Posts: 39
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Roszczenia praw autorskich
Kern3l napisał:
Pewnie dopasowało intro, bądź ekran menu/ładowania gry.

Właśnie w tym rzecz że każdy odcinek zaczynał się od intra do misji :\
25-05-2011 16:02
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Roszczenia praw autorskich
(25-05-2011 16:02 )MultiGameplayGuy Wrote:  Kern3l napisał:
Pewnie dopasowało intro, bądź ekran menu/ładowania gry.

Właśnie w tym rzecz że każdy odcinek zaczynał się od intra do misji :\

Nie ma zbyt wielkiego sensu się zastanawiać, jak wyłudzacze działają - ważne, że roszczenie znika natychmiast po wysłaniu zażalenia, a sprawa nigdy nie wraca ;]

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
25-05-2011 16:40
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
MultiGameplayGuy Offline
*

Posts: 39
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Roszczenia praw autorskich
Czyli mówisz żeby spróbować i nic się nie stanie? :)
25-05-2011 18:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Roszczenia praw autorskich
(25-05-2011 18:25 )MultiGameplayGuy Wrote:  Czyli mówisz żeby spróbować i nic się nie stanie? :)

Naturalnie.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
25-05-2011 19:02
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
MultiGameplayGuy Offline
*

Posts: 39
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Roszczenia praw autorskich
Jeszcze jedno pytanko i będzie wszystko jasne. Podać prawdziwe imię i nazwisko czy fałszywe?
25-05-2011 19:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Ciągłe bezzasadne roszczenia na YouTube yoji720 5 2.434 16-02-2013 14:05
Last Post: yoji720
  Roszczenia YouTube dydmaster 3 2.127 01-01-2013 21:40
Last Post: Rexlu
  Wasze naruszenie praw autorskich? KOKOSfly 6 1.831 01-08-2012 21:22
Last Post: Empirator
  Irytujące roszczenia RomanPL79 3 1.684 25-01-2012 10:25
Last Post: JohnDoe

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5