Post Reply 
Dziennik Survivalu - jak nie kończyć LP
Author Message
Falc00n Offline
*

Posts: 155
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #1
Dziennik Survivalu - jak nie kończyć LP
Mimo, że sam już nie gram w Minecrafta, wciąż śledzę poczynania różnych Let's Playerów kręcących tą grę. Wczoraj Dzunior i Zaha zakończyli swoją serię znaną jako "Dziennik Survivalu". To nią wkroczyli na scenę polskiego "zagrajmy" i to nią zdobyli tak dużą liczbę widzów. Serię skończyli w bardzo słabym stylu... Standardowo wysadzili wszystko co zbudowali, bez pożegnania, stawiając jedynie "filozoficzne" pytania "czy to na pewno koniec?". Film jest słabo zrobiony, a w dodatku aż połowa to czarny ekran.

W mojej opinii przez te 32 odcinki nie robili za wiele. Szczególnie pierwsze odcinki były nudne, gdy budowali przez ok. 4 odcinki jeden mur. Przy ekranie monitora utrzymywał mnie jedynie humor Zahy. Mimo wszystko, po 18-tu odcinkach przestałem tracić swój czas. Sądzę, że liczbę widzów zawdzięczają jedynie poleceniu przez CTSG. Może się mylę, sami oceńcie.

Jest jednak jeden plus całej sytuacji - morał, który możemy wyciągnąć. Ja zrozumiałem, że nie powinno się ciągnąć jednego epizodu gry (tak jak u nich budowa muru) przez dwa lub więcej odcinków. Zrozumiałem też, że jak już coś kończyć to ze stylem lub chociaż porządnie. Szczerze po takim endzie serii poczułem się olany. Zrobili to na odwal.

Serię mogli skończyć - mają do tego prawo, ale mogli bardziej się postarać. Osobiście anulowałem subskrypcję. Rzadko to robię, ale stwierdziłem, że już nic interesującego mnie na ich kanale nie znajdę.

Po długim, mniej lub bardziej sensownym wywodzie, mogę już tylko wrzucić tutaj ostatni odcinek. Co o tym sądzicie?



(This post was last modified: 21-06-2011 19:20 by Falc00n.)
21-06-2011 19:19
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Dziennik Survivalu - jak nie kończyć LP
Jak dla mnie to całkiem standardowe Drama wideo. Dodatkowo ma chyba wprowadzić więcej żalu w widzach, niż rzeczywiście o czymkolwiek informować.

[Image: 88440151.gif]
(This post was last modified: 21-06-2011 19:33 by punio7.)
21-06-2011 19:30
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Dziennik Survivalu - jak nie kończyć LP
Mnie osobiście śmieszy nieco fakt, że połowa odcinka to czarny ekran, a chłopaki albo do tej pory się nie zorientowali, albo nie chce im się tego poprawić. ;]

Co do samego filmiku, to aż do momentu wybuchu wszystko jest spoko. Akcja z płytką naciskową przed wyjściem nawet mi się podobała, tak jak i spojrzenie na porozkładane ładunki TNT i zwolnione tempo. Nie podobały mi się natomiast przydługie sceny post-apokaliptyczne i napisy, które miały chyba na celu coś wyjaśnić, ale nie do końca im się udało. Całość może nie wyszła idealnie, ale i tak jest o niebo lepiej (zarówno w temacie montażu jak i, ekhm, aktorstwa) niż u 99% innych Minecraft'owych Let's Player'ów.

Co do celu jaki miał ten filmik to wiem, że Dżunior i Zaha planują przerwę wakacyjną. Nie jest to zakończenie serii, a chłopacy pewnie wrócą z kolejnymi odcinkami za 2-3 miesiące.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
21-06-2011 20:46
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
m4xies Offline
*

Posts: 95
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Dziennik Survivalu - jak nie kończyć LP
Ta seria w ogóle mnie nie kręciła, "Dziennik Survivalu" zmienić nazwę na "Skaczemy i budujemy"

Być będąc, będąc tym kim chce się być.
21-06-2011 20:49
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Dziennik Survivalu - jak nie kończyć LP
(21-06-2011 20:46 )CTSG Wrote:  Co do celu jaki miał ten filmik to wiem, że Dżunior i Zaha planują przerwę wakacyjną. Nie jest to zakończenie serii, a chłopacy pewnie wrócą z kolejnymi odcinkami za 2-3 miesiące.

Nie żebym był jakimś specem od racjonalności i słusznych kroków, ale uważam iż znacznie treściwiej, prościej i czytelniej byłby jakikolwiek filmik z napisem "Przerwa wakacyjna, wracamy już niedługo!" niż ten filmik. Za dużo dramatyzowania w nim.

[Image: 88440151.gif]
(This post was last modified: 21-06-2011 21:01 by punio7.)
21-06-2011 21:01
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #6
RE: Dziennik Survivalu - jak nie kończyć LP
Miało to na celu dowartościowanie się?

Liczyli na to, że widzom zrobi się przykro, że zaczną pokazywać jak im zależy na dennej seryjce.
Humor Zahy podbudowywał cała serię, oglądałem go trochu jeszcze przed jakimikolwiek nagraniami z MC, jako vloger dość słabo, jednak udało mu się przy MajnKrafcie. 3/4 oglądalności dzięki CTSG, nie wnikam, czy to dobrze, czy źle.

Końcówka mocno naciągana.

Aha, ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego to "Dziennik Survivalu" się nazywa?
21-06-2011 21:31
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Falc00n Offline
*

Posts: 155
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Dziennik Survivalu - jak nie kończyć LP
Bo zaczęło się od tego, że wylądowali we dwójkę (Dzunio i Zaha) na nowym kontynencie, po jakiejś burzy. Obudzili się na plaży, czy coś takiego i zaczęli normalne życie gracza MC. Dlatego "Dziennik", bo z początku nagrywali po jednym dniu, ale później zauważyli, że muszą coś robić między odcinkami, bo inaczej będą budować całą serię mur. Czemu "Survivalu"? Bo musieli przetrwać na dzikim kontynencie, którego wcześniej nie widzieli na oczy etc.

Podzielam zdanie, że nonsensem było żegnać się, robić dramę gdy chodzi im tylko o przerwę wakacyjną...
22-06-2011 07:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mandero Offline
*

Posts: 159
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Dziennik Survivalu - jak nie kończyć LP
3/4? 9/10 Seed.
22-06-2011 10:18
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Revom23 Offline
*

Posts: 55
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Dziennik Survivalu - jak nie kończyć LP
1:00 - widać TNT :D
(This post was last modified: 22-06-2011 19:48 by Revom23.)
22-06-2011 19:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Falc00n Offline
*

Posts: 155
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Dziennik Survivalu - jak nie kończyć LP
Jestem świeżo po obejrzeniu najnowszego escape'u Madzi89 (MariaMagdalenaMonika). Szczerze mówiąc dobiła mnie jedna wypowiedź: (dokładny cytat) "Ja się popłakałam słuchajcie, jak nagrywałam to, to fajnie wszystko było, a jak zobaczyłam ten odcinek to Boże jak się poryczałam"...

Oczywiście wypowiedź odnosi się do odcinka, o którym była mowa w temacie. Zostawię to bez komentarza. Powiem tylko, że rozwaliła mnie.
22-06-2011 20:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 3 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5