Post Reply 
Drugi monitor czy tablet?
Author Message
Miwoli Offline
*

Posts: 85
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #1
Drugi monitor czy tablet?
Witam
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem nowego monitora. Jednak na razie nie był bardzo potrzebny. Ostatnio zmieniłem dostawcę internetu (10mb/s upload) i chciałbym to wykorzystać do robienia live'ów. I w związku z tym mam 3 pytania:
1. Czy Opłaca się kupować 2-gi monitor?
2. Czy lepiej jest kupić monitor, czy np. tablet, który oferuje większą mobilność, a do czytania Twitchowego chatu też się nada.
3. Jaki monitor/tablet wybrać? Mój główny monitor to SyncMaster BX2240 LED od Samsunga 21'5 cala. Chciałbym zaznaczyć, że środki są bardzo ograniczone, więc mile widziane raczej tańsze propozycję.

Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną.
07-04-2014 20:33
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Grzybiarz Offline
*

Posts: 39
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Drugi monitor czy tablet?
To tylko moja zdanie, ale proszę bardzo.
Kupno któregokolwiek z tych urządzeń, tylko po to, aby łatwiej Ci było streamować to lekka przesada, ale jeżeli już jesteś zdecydowany, to tablet ma więcej sensu, choć jest droższy, dlaczego?
Najzwyczajniej w świecie oferuje więcej możliwości. Dwa monitory przydają się właściwie tylko ludziom poważnie pracującym przy komputerze, choćby grafikom.
Tableta użyjesz kiedy chcesz, do czego chcesz, a komputer będzie się albo kurzył, albo kartę obciążał poza streamami.
No, chyba że naprawdę tylko do Twitcha masz tego używać, to oczywiście, że monitor. Dziś można niektóre kupić za bezcen.
18-04-2014 12:00
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #3
RE: Drugi monitor czy tablet?
Czy nie lepiej byłoby najpierw zrobić jakiś stream, by oswoić się z jego specyfiką, sposobem prowadzenia, by ewentualnie potem inwestować kasę? Monitorów zapewne nie zabraknie w sklepach.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
22-04-2014 06:45
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Miwoli Offline
*

Posts: 85
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Drugi monitor czy tablet?
Tak troszkę za późno, bo dostałem drugi monitor (krewniak kupił lapa i monitor tylko się kurzył). I tak dzięki za chęci, choć trochę spóźnione. Muszę przyznać, że drugi monitor to fajna rzecz. Nie tylko do live, ale też jak ktoś nagrywa Frapsem (bo Action! nie łapie starszych gier) to można mieć stoper w formie programu audio. Szkoda, że gry nie obsługuję tego 2-giego monitora, żeby np. wyświetlać mapę świata (Skyrim, bf3, Wiedźmin) albo jakiegoś stanu ammo, ekwipunek itp.

Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną.
22-04-2014 09:59
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Grzybiarz Offline
*

Posts: 39
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Drugi monitor czy tablet?
Cieszę się, że mogłem pomóc...
22-04-2014 13:06
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Monitor FikSsu 2 878 13-02-2013 18:01
Last Post: FikSsu
  Jaki monitor lepszy? FikSsu 6 1.746 22-12-2012 19:22
Last Post: WinterWolf

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5