Poll: Czy tytuły z ostatnich 10-11 lat również będą wspominane jako "klasyki" i "legendy"?
Tak
Nie
[Show Results]
 
Post Reply 
"Gry legendy" i ich przyszłość
Author Message
McSayerPL Offline
*

Posts: 49
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #1
"Gry legendy" i ich przyszłość
Wielu zapewne zna takie tytuły jak Diablo, Baldur's Gate (i reszta gier z Forgotten Realms), Dungeon Keeper, Deus Ex, Legacy of Kain i wszelkie pokroju Quake'a, Unreala itp.

Często gdy o nich mowa można usłyszeć "gra legenda", "klasyk", "antyk", "to były czasy" - oczywiście wszystko odnosi się do wymienionych gier.
Fajnie, wszystko się zgadza. I co z tego?

Jak myślicie, czy nasze ukochane nowsze tytuły (ok. 2003 - teraz) też kiedyś zasłużą na miano legend? Jeśli tak, to podajcie swojego kandydata.
S.T.A.L.K.E.R. to seria o ciężkim, wręcz przytłaczającym klimacie, która zapewne na długo zapadnie mi w pamięć, chociaż nie wiem, czy po 10 latach wrzuciłbym ją do jakichś majstersztyków.
21-04-2014 11:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Miwoli Offline
*

Posts: 85
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: "Gry legendy" i ich przyszłość
Myślę, że na tytuł legendy ma szanse Skyrim. Co jak co, ale ta gra jednak zapadła mi w pamięć i chociaż jeszcze nie skończyłem wszystkich poboczniaków, to ciągle chcę tą grę wymaksować. Jeszcze jedną legendą jest KotOR. Wyszedł w 2003 więc się mieści w twoim zakresie. I muszę przyznać, że fabuła jest nieziemska (po przejściu miałem takiego "gamingowego kaca", że przez 2 tygodnie nie ruszyłem żadnej gry, tylko rozmyślałem nad KotOR'em)

Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną.
21-04-2014 15:45
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #3
RE: "Gry legendy" i ich przyszłość
Osobiście unikałbym używanie pojęcia 'zostawanie legendą' (bądź czegoś podobnego), ponieważ każda gra z biegiem czasu staje się mniej lub bardziej czymś takim. Wspomniałeś STALKERA - gracze już teraz określają jego patetycznymi mianami. Pewnie ktoś już go nazwał legendą FPS oraz cRPG (bo przecież tego drugiego tyle w tej grze było).
Bardziej przeszkadza mi fakt, że takie pojęcia niejako wykrzywiają spojrzenie na grę dla wielu osób. Wtedy wady danego tytułu nie są wcale brane pod uwagę, a wszyscy pędzą na tej samej śpiewce - ta gra to legenda. A stąd już droga do pseudo argumentów o tej samej treści.
Patrząc jednak na zjawisko pod pozytywnym kątem, taka gadka na pewno przedłuża życie gry, wydawanej w różnych edycjach/po promocyjnej cenie/w kompilacji i tak dalej. Nadal jednak częściej spotykam się z negatywną stroną 'gry legendy'.

Wracając do tematu - Mass Effect, Dragon Age, ta jak wspomniano, Skyrim, Assasin's Creed - z pewnością będą uznane za klasyki, nieważne jak bardzo były kiepskie. Nostalgiczne okulary to interesująca rzecz.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
22-04-2014 06:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: "Gry legendy" i ich przyszłość
Standardowo dla siebie muszę zrobić poprawkę z historii

Quote:i reszta gier z Forgotten Realms
Tak, np. taki Goldbox od SSI z lat 80. Albo wiejące chujnią Pool of Radiance 2. Nie każda gra o FR leciała na Infinity i nie każda jest dziś pamiętana, grywalna, czy najzwyczajniej w świecie dobra.
W zasadzie to poza wspomnianym Goldboksem, BG2 jest jedynym innym przykładem, który przychodzi mi teraz do głowy. Bo co z FR wyszło w latach 90? Eye of the Beholder, BG, BG2, Icewind i wspomniany Pool of Radiance 2. Od biedy Beholder, ale sam gatunek jest dziś mocno specyficzny.

A co do pytania - niestety będą. Bo naprawdę dobrych produkcji nie wyszło zbyt dużo w ciągu ostatnich lat.
(This post was last modified: 04-05-2014 10:58 by appareil.)
04-05-2014 10:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5