Post Reply 
Zewnętrzny dysk twardy i myszka
Author Message
MrSetoKami Offline
*

Posts: 41
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #1
Zewnętrzny dysk twardy i myszka
Właśnie tak myślę o kupnie zewnętrznego dysku twardego i nowej myszki.
Co do dysku to chcę zewnętrzny (myślę, że 1 TB) ale czy wiecie jakie były by dobre do bezpośredniego nagrywania tam plików Frapsa? Tutaj chyba chodzi o szybkość nie? Mam na oku już od dawna taki:
http://allegro.pl/1tb-wd-elements-deskto...25025.html
Wiem, że WD maja dobre dyski ale chyba w takim przypadku jeżeli chodzi o prędkość to USB 2.0 odpada nie?

Myszkę nie wiem jaką kupić ale chciałem jakąś taką w miarę czułą dla graczy w przystępnej cenie. No i preferuję przewodową oczywiście. Wnerwiają mnie strasznie skoki obrazu spowodowane przez myszkę czasami a teraz częściej jak sobie w Quake Live pogrywam :/

Macie jakieś propozycje? :)

[Image: podpisay.jpg]
28-06-2011 17:22
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Zewnętrzny dysk twardy i myszka
1. W jakiej rozdzielczości nagrywasz? Transfer musi być co najmniej taki, by wytrzymał ciągłe strumieniowanie 30 klatek na dysk.

2. Jak trzymasz myszkę? Całą dłonią (palmgrip), samymi opuszkami palców (fingertip), czy kładziesz środek dłoni, a palce tworzą coś na kształt szponów (clawgrip)?

Ha, zainspirowałeś mnie do dalszego rozwoju Kompendium ;] Korzystając z tego, że jeszcze nie przyszedł mic, może tam coś popiszę.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
28-06-2011 17:41
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrSetoKami Offline
*

Posts: 41
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Zewnętrzny dysk twardy i myszka
Miałem dać GIFa ale za dużo zajmował więc wyciąłem 3 klatki z filmiku :) Nie kładę całej ręki na myszce tylko trzymam ją palcami, a dłoń mam opartą na podkładce czy tam biurku. Jak na zdjęciach trochę widać:
[Image: beznazwy1qu.jpg] [Image: beznazwy2zos.jpg] [Image: beznazwy3ez.jpg]

A co do dysku to masz jakieś propozycje albo czy ten co podałem jest jakiś ok? :)

[Image: podpisay.jpg]
(This post was last modified: 28-06-2011 18:33 by MrSetoKami.)
28-06-2011 18:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Zewnętrzny dysk twardy i myszka
Lol ;>
Palmgrip
[Image: palmgrip-illus01.jpg]

Fingertip
[Image: fingertip-illus01.jpg]

Clawgrip
[Image: clawgrip.jpg]

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
(This post was last modified: 28-06-2011 18:33 by Kern3l.)
28-06-2011 18:28
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrSetoKami Offline
*

Posts: 41
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Zewnętrzny dysk twardy i myszka
W takim razie clawgrip :P

[Image: podpisay.jpg]
28-06-2011 18:34
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Zewnętrzny dysk twardy i myszka
jeśli chcesz kupić dysk twardy specjalnie do nagrywania to lepiej kupić wewnętrzny który nie będzie ograniczony przez USB 2.0
28-06-2011 18:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrSetoKami Offline
*

Posts: 41
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Zewnętrzny dysk twardy i myszka
Nie, nie :P Nie jestem takim burżujem żeby kupować dysk tylko do tego :) Chciałem właśnie uniwersalny też np. do przenoszenia danych.

[Image: podpisay.jpg]
28-06-2011 18:47
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Zewnętrzny dysk twardy i myszka
(28-06-2011 18:25 )MrSetoKami Wrote:  tylko trzymam ją palcami, a dłoń mam opartą na podkładce czy tam biurku.
[Image: beznazwy1qu.jpg] [Image: beznazwy2zos.jpg] [Image: beznazwy3ez.jpg]

(28-06-2011 18:34 )MrSetoKami Wrote:  W takim razie clawgrip :P

Wyraziłem się niejasno:
(28-06-2011 17:41 )Kern3l Wrote:  2. Jak trzymasz myszkę? Całą dłonią (palmgrip), samymi opuszkami palców (fingertip), czy kładziesz środek dłoni na myszy, a palce tworzą coś na kształt szponów (clawgrip)?

Ja widzę, że używasz fingertipa - jedyne co dotyka myszy, to opuszki palców.

Do fingertipa jest rewelacyjna Salmosa od Razera. Są na rynku 2 wersje - europejska (zwykła) i koreańska (trochę mniejsza i lżejsza). Ja mam koreańską i jak gram w QuakeLive, to mam +3 do celności ;>

Mam także bardzo dobrego Roccata Pyra, ale... co jakiś (dłuższy) czas potrafi sensor "zaszaleć".

Co do dysku - zewnętrzny raczej na archiwum poleciłbym. Inaczej musisz wiedzieć (np. z jakichś testów), czy usb nie będzie wąskim gardłem. Podaj rozdzielczość, w jakiej nagrywasz gry. We Frapsie.
Aha, Razer Salmosa ma tę wadę, że ma tylko 3 klawisze (trzeci w rolce). Dlatego używam jedynie do niektórych gier. Do wszystkiego innego używam najbardziej komfortowej myszy, jaką kiedykolwiek macałem (a macałem bardzo wiele - wszystkie ważniejsze modele myszy dla graczy), mianowicie Qpad 5k. Tam kładziesz całą dłoń na myszy i idealnie się wpasowuje (przynajmniej przeciętnej wielkości dłonie =~8cm szerokości, męskie ;>)
(28-06-2011 18:47 )MrSetoKami Wrote:  Nie jestem takim burżujem żeby kupować dysk tylko do tego :)

Pff :P

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
(This post was last modified: 28-06-2011 19:09 by Kern3l.)
28-06-2011 18:47
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Zewnętrzny dysk twardy i myszka
(28-06-2011 18:41 )Andzia639 Wrote:  jeśli chcesz kupić dysk twardy specjalnie do nagrywania to lepiej kupić wewnętrzny który nie będzie ograniczony przez USB 2.0

Dyski zewnętrzne i tak wyciągają około 30 MB/s co i tak nie wyczerpuje limitu 60 MB/s dla USB 2.0. Zresztą to 30 MB/s spokojnie wystarcza do nagrywania materiału we Frapsie w rozdziałce 1024x760.

[Image: 88440151.gif]
28-06-2011 19:10
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Zewnętrzny dysk twardy i myszka
Ja stosuję chwyt fintertip'owy (gdyby nie powyższe obrazki pewnie nie zdawałbym sobie z tego sprawy ;]) i używam myszy Saitek CYBORG R.A.T. 3. Myszka może wygląda nieco kosmicznie, a świetnie leży pod dłonią a dołączone oprogramowanie pozwala na konfigurację wszystkich jej parametrów. Do tego 3 klawisze do zaprogramowania i 4 tryby rozdzielczości. Dodam jeszcze, że seria tych myszy jest dosyć rozbudowana, przy czym najlepszy (czyt. najbardziej wybajerzony) model jest oznaczony jako "R.A.T. 9".

PS. Nie gram ligowo w FPSy ani nic w tym stylu, więc moja rekomendacja tyczy się jedynie wygody użytkowania tej myszy.

A co do dysku, to raczej sugeruję Ci nie używać dysku USB do bezpośredniego zapisu materiałów z Fraps'a. Weź pod uwagę, że standardy zmieniają się bardzo szybko i nawet jeśli teraz taki dysk w USB 2.0 uciągnie klasyczne 720p, to już za kilka miesięcy możesz zachcieć nagrywać w 1080p lub więcej, a wtedy mogą pojawić się problemy.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
(This post was last modified: 28-06-2011 19:18 by CTSG.)
28-06-2011 19:14
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Renderowanie zżera cały dysk DanzisPL 5 1.322 11-08-2013 20:42
Last Post: Hawkins006
  Jeden z tych dwóch mikro oraz dysk twardy ZabojcaPL 6 1.496 08-07-2013 09:13
Last Post: punio7
  Jaka myszka? kostka 3 937 02-04-2013 12:42
Last Post: kostka
  Zablokowane adsense a zewnętrzny partner AxmPl 4 1.727 02-03-2013 23:43
Last Post: The Meldero

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5